liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by hasserro View Post
    Logan aniversar 1.5 dci(eu) 75 cai vs golf VI break 1.6 tdi 105 cai.
    4-0
    Cu start de pe loc, pana la 130 de 2 ori, apoi 140 si apoi 150.
    Parca sunt cam fortate vs-urile astea pe care le tot postezi, nu iti pute si tie ca, dracului, sunt totusi 30 de cai intre masinile alea ?
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • mumus si Cezar, ce aveti ma' cu baiatu?

      Pe bune daca inteleg de ce doi FOSTI posesori de Logan inca isi dau cu parerea pe aici. oi fi eu nebun...

      Comment


      • Mai reflecta putin asupra acestei nelamuriri... poate gasesti raspunsul.

        Inca am logan. Si stau pe forum ca am mai multe notiuni ca tine. Poftim
        Alt motiv: ies la intalnire cu bajetii (spre deosebire de tine, care si atunci erai o mironosita)
        Alt motiv: se dezvolta discutii interesente, cu un fond interesant
        Alt motiv: sunt pe forum de foarte mult timp si imi place.
        Alt motiv: stau pe forum in ideea ca poate iti demolez psihicul, clachezi si pleci tu singur. Tadam....

        Si avem nea caisa! Pt ca la 18 ani face prostii. Ca eu faceam la 26, e alta mancare de peste. De ce? Pt ca aveam deja experienta ceva intr-ale covrigaritului. Asta mic, n-are. Si evident ca se va intampla o nenorocire candva. Dar, din nou, va pricepeti voi mai bine ca astia de avem si experienta si studii cat aveti voi viata. Asa infumurati, n-am vazut... Plini de ei, importanti, "lasa buei ca stiu eu", necititi, s.a.m.d. Dar n-ar ridica urechea la ce zic astia cu ceva mai multa experienta. Nu. Iar tu, individ ce conduce de 10 ani, esti asa inconstient, incat la randul tau ii stimulezi copilului aluia dorinta de "afirmare". Dorinta de a demonstra ca este competent. Ii alimentezi acel mic razboi dat de generation gap-ul evident.
        Halal ba...

        Si on topic: Nissan GTR vs ferrari california - ucis ferrari!

        Comment


        • Si de ce as minti? Ultima data cand am postat vs intre loganul de 1.2 si golful acela de 1.6 tdi am venit si cu un clip in care se vedea cum trece de mine la 90.
          El a zis ca e posibil sa aibe probleme cu injectoarele dar 0-100 face in fix 12 secunde. Masina de 1450 kg si 105 cai..
          Daca l mai prind pe centura o sa si filmez ca sa nu mai existe dubii.

          Comment


          • Originally posted by 827sam View Post
            ..., sunt totusi 30 de cai intre masinile alea ?
            ...şi 137 centimetri cubi.

            Comment


            • Nici eu nu va inteleg
              Se poate ca loganul sa iasa in fata pana la 130 .
              Dece totul se raporteaza la Cp?
              Am sa vin o data cu un scuter de 200cc si cam 15 cp sa vad ce Logan ma intrece pana la 100 km/h
              sigpic

              Comment


              • Vin si eu cu motoreta atunci, sa vedem cine ma intrece folosind amandoi doar treapta a 2a.
                Si ca sa fiu ontopic, loganul meu a facut o supernova (iarna, carosabil uscat) si un mitsu L200 papuc vara, pe canicula. Tragea bine sdreanta aia , dar pe la 100 se termina joaca.
                Last edited by einstein1984; 10 April 2015, 15:39.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Totul se rezuma la raportul putere/greutate.
                  Din ce vad eu, 0-100 face in 10.7. http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=17891
                  Cred ca aici e vorba doar de viteza de reactie.

                  Mai fa cateva teste, eventual si cu viteza mai mare in curbe sa vedem care sta mai bine.
                  Si o franare brutala in curba, de pe la 140.

                  Comment


                  • Nu stii nimic, soferul conteaza! :P
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • tare as vrea si eu sa imi incerc norocul cu acest logan furios de 75 de cai al lui hassero
                      Can't touch this !

                      Comment


                      • Daca hassero este disponibil ma bag si eu nu cu loganul,ma bag cu masina sotiei o toyota aygo cu motor de 0.9

                        Comment


                        • Tare ai vrea, dar n-ai valoare, intelegi?

                          Originally posted by einstein1984 View Post
                          Nu stii nimic, soferul conteaza! :P
                          Cu rotile? Da... cu rotile.

                          @moxu: stai sa ceara voie parintilor. Daca imi da adresa lor de mail, le trimit eu o intampinare.
                          Last edited by Cezar; 10 April 2015, 16:51.

                          Comment


                          • Ai dreptate ,atunci asteptam SA avem acordul parintilor

                            Comment


                            • Originally posted by Ionut.11 View Post
                              tare as vrea si eu sa imi incerc norocul cu acest logan furios de 75 de cai al lui hassero
                              Va trebui sa mai astepti, tot n au reparat contactul la cel de 1.2 al mamei. In schimb au trimis de la dacia masina de schimb pana o fac, un 1.5 dci 75 full aniversar, cu ala m-am dat cu baiatu' cu golfu aseara. Sincer sa fiu, nu e doar impresia de cuplu ca trage mao bine ca cea de 1.2, pt ca oricat de prost ar fi plecat golful, ma facea la 90 cand conduceam 1.2 ul, cu asta de 1.5 nici la 150 n a trecut de mine.
                              Ca sa nu mai vorbim de consum.... Alergata buzau-brasov-sibiu 130-140 arata consum 5.2....

                              Originally posted by Ionut.11 View Post
                              tare as vrea si eu sa imi incerc norocul cu acest logan furios de 75 de cai al lui hassero
                              Va trebui sa mai astepti, tot n au reparat contactul la cel de 1.2 al mamei. In schimb au trimis de la dacia masina de schimb pana o fac, un 1.5 dci 75 full aniversar, cu ala m-am dat cu baiatu' cu golfu aseara. Sincer sa fiu, nu e doar impresia de cuplu ca trage mao bine ca cea de 1.2, pt ca oricat de prost ar fi plecat golful, ma facea la 90 cand conduceam 1.2 ul, cu asta de 1.5 nici la 150 n a trecut de mine.
                              Ca sa nu mai vorbim de consum.... Alergata buzau-brasov-sibiu 130-140 arata consum 5.2....

                              Originally posted by Cezar View Post
                              Totul se rezuma la raportul putere/greutate.
                              Din ce vad eu, 0-100 face in 10.7. http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=17891
                              Cred ca aici e vorba doar de viteza de reactie.

                              Mai fa cateva teste, eventual si cu viteza mai mare in curbe sa vedem care sta mai bine.
                              Si o franare brutala in curba, de pe la 140.
                              Ce ai dat tu e golf 7.
                              Cauta 6 variant, cu aceiasi motorizare, acelasi site, scrie 11.9
                              Last edited by hasserro; 10 April 2015, 21:50. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Probabil ca ala cu 1.6 tdi te cunoaste de undeva si n-a vrut sa se puna cu tine.

                                M-as pune eu cu tine cu Octavia combi (1.6 tdi) de la lucru, te mananc cu fulgi cu tot.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google