liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bai haideti la rond diseara. ... marx tre sa bata 16v sa se dea cu 1.4 ))))
    Can't touch this !

    Comment


    • Sa inceapa de jos frate cu 0.9
      sigpic

      Comment


      • Poate sa incerce cu un 1,6 8v E5 )))

        Comment


        • Originally posted by alessandro View Post
          Cu ce masina erai tu ?

          Dripci...am un 1.4 pt tine...daca il bati...te dai cu 16v.
          Cu aia mica neagra.

          Comment


          • Pai era normal sa il rupi.

            Comment


            • Pai nu prea... Stock face 0-100 in 5.0
              Si asa a fost: pana la 100 m-a batut. Dupa, i-am dat-o.
              Audi A6 Limousine (4G, C7 facelift 2014) 3.0 TDI V6 clean diesel (320 CP) quattro Tiptronic Sedan 2014 2015 2016 | Specificatii tehnice, Consumul de combustibil, Dimensiuni, 320 CP, 250 km/h, 155.34 mph, 0-100 km/h: 5 sec, 0-60 mph: 4.8 sec, 6 l/100 km, 39.2 US mpg, 47.08 UK mpg, 16.67 km/l

              Merge javra de diesel.

              Comment


              • Originally posted by Octavian View Post
                Vezi-ti de treaba, nu i-a dat bine in freza.
                Special am facut (deci organizat) cu doua Logane 1.6 16V cu utilaju meu remapat (rupeam orice 1.4 stock) alea 3 sec diferenta pana la 100 sunt cat se poate de reale, adica nici o sansa. Erau si alea remapate, dar nu cred ca are mare importanta.
                Am facut cu repetari din toate pozitiile...autobuze distanta, cand dai tr II pleaca de langa tine si se tot duce se tot duce...
                Ia incearca cu 1.6 16v stock...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Am facut, dar nu au stiut baietii prea bine cu pedalele, tot distanta mare a fost, dar mai putine autobuze (1-2 autobuze, nu mai stiu exact)

                  Ti-o iei si de la un 1.6 mpi stock daca stie ala ce are de facut.

                  Comment


                  • Corect ,Octavian stie ce zice !
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • Dupa 11 ani de Logan, lumea inca nu e convinsa ca 16v bate 1.4.

                      Comment


                      • Eu nu am sustinut ca soferu ala era Schumacher, poate nu a stiut sa se dea, cert e ca am stat langa el, eu am dat vina pe cei 2 corpolenti din masina, stiu ca 1.4 si cu soft, tot degeaba e doar am avut megane2 1.6 16v, si era ceva model cu o emblema cu ceva sportline scris in torpedo,

                        cand urcam pe logan prima impresie era ca sa stricat si nu mai trage. Si nu exagerez.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • 1.4 poate doar in configuratia MCD sa bata un 16v.
                          Vorbesc din experienta. Eu cu Solnitza m-am dat cu 16v (avea gume foarte aderente, eu gume de iarna). Eu pe atunci aveam evacuare, soft si o admisie din teava. Deci mai mult de 85 de cai teoretici, nici gand. El din ce stiu eu, avea evacuare pe atunci. Baiatul stia cu pedalele. Diferenta de greutate dintre masina mea si Logan era cam de ~200 de kg. Eu aveam 950, baiatul cu Logan-ul nu stiu exact cat. Ne-am dat de doua ori, de fiecare data pana pe capat de 3, adica 130 km/h. 4 nu mai avea rost pentru ca doar ar fi marit distanta si nici locul nu permitea foarte mult. Cert este ca pana la viteza aia, odata erau intre noi cam 5-6 metri, a doua oara, vreo 3, de fiecare data in favoarea lui. Probabil daca as fi scapat de pasager si reuseam toate schimbarile si plecarea perfect, as fi avut sansa sa stau lipit de el dar nu am avut niciodata speranta ca il voi bate. Si de atunci am renuntat la a mai incerca sa bat un 16v pentru ca este imposibil.

                          Deci, concluzia mea este ca nu are rost o astfel de comparatie, este nefondata si total departe de adevar.

                          Comment


                          • Originally posted by mumus View Post
                            Eu nu am sustinut ca soferu ala era Schumacher, poate nu a stiut sa se dea, cert e ca am stat langa el, eu am dat vina pe cei 2 corpolenti din masina, stiu ca 1.4 si cu soft, tot degeaba e doar am avut megane2 1.6 16v, si era ceva model cu o emblema cu ceva sportline scris in torpedo,

                            cand urcam pe logan prima impresie era ca sa stricat si nu mai trage. Si nu exagerez.
                            Normal ca daca erau 2 persoane 100 kg/bucata conteaza MULT la demaraj pt un benzinar 90-100 cp (pe distanta mare oricum te ia 1.6 16V)
                            Dar la gol...e simplu, amandoua usoare (~1100 kg vs ~1170 kg) motoare de putere mica 75 vs 105 cp 30 cp diferenta, e foarte mult.
                            Sa zici ca la 8-10 cp mai "minti" oleaca cu un soft bun, dar la asa diferenta n-ai ce face.

                            Si crede-ma ca e treaba si de soferi.
                            Am avut Logan 1.6 mpi in Arad, eu remapat, el stock, cand nu aveam ce face dadeam liniute, reprize etc, asa la discretie.
                            Tot timpul la demaraj ma tineam de el la un bot de masina, la reprize cateodata ieseam in fata (poate furam startul cu 1/4 sec) , dar dadeam tot ce putea utilajul meu.

                            E...cand am facut schimb de masini (greu am acceptat) pai am vazut imediat ca nu stia sa ii dea in goarna, pur si simplu ma jucam cu el la demaraj, am mai luat si o pers in masina si tot nu s-a apropiat de mine.

                            Revenim la aceleasi discutii, timp de reactie, timp de schimbare a treptelor, multe cacalaie care se aduna la polizoare.

                            Comment


                            • Distrigaz vs. Clio GIT (1.4, axa 263 & mai stiti ca ne-am plictisit de cat ne-am dat) 3-0
                              Distrigaz vs. Logan 1.4 (al lui Vampy, "Robinet", axa 263, usurata la maxim, soft, taiata cureaua de accesorii), pe 400m il bat cu o aripa, insa in mers suntem egali pana la 180 km/h.

                              Honda Civic 1.6 V-Tec 125 cp. vs. Volkswagen Golf 4 1.9 TDI (nu stim cat de modificat) 1-0, distanta de o masina (eu eram in dreapta sa simt cum trage Honda iar ala din Golf s-a "atacat" si bonus... era cu gagica in dreapta )) ) . L-a batut o "rabla" cu evacuare sport in comparatie cu "monstrul" TDI.

                              Se misca foarte frumos Honda, e "dracoasa".

                              La mine va urma revizia motorului, oloi' + filtre, mai ales cel de aer (9.000 km. ++ de Bucuresti). Ori m-am obisnuit cu ea, ori nu mai "trage" )) .
                              Last edited by aleXpeed; 27 February 2015, 02:58.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Robinet a fost surpriza serii.
                                Viteza trebuie sa mai bagi carbuni ca incepi sa o iei.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google