liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Golful pe langa ani si sute de mii de km dati inapoi, crezi ca mai aveai cei 90 cai din tinerete?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • liniute curse raliuri etc LOGAN

      E diesel contra benzina
      Pe sprint bezina e mai fasneatza chiar si cu cp mai putini
      Dar daca dai un run pana la 170 e posibil ca 1.4 nici sa nu ajunga
      Last edited by stoicanu; 19 February 2015, 22:35.
      sigpic

      Comment


      • Cu 1.4 ajungi la 170, mai sus nu cred ))
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Al meu 1.4 nu prea mai trece de 165 pe ceas. Nici nu am stat kilometrii, sa vad dacă mai creste viteza..
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • fostu meu, remapat la doc, cu acu dat inapoi, sa se pupe cu gps-ul, am ajuns in bv pe centura mica, Stoicanu stie, dinspre sacele la 165, deci pe autostrada sau un drum mai lung sigur urca la 170.

            Cu meganu2 spre bod am prins 190 mai mergea da cand am vazut acu, m-am inmuiat si am luat piciorul de pe gaz.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Daca tot suntem la capitolul asta, mie mi s-a facut frica atunci cand am rulat cu 200 in a 4-a, in Germania. Eram singur in masina, nu era limita de viteza...hai s-o testez. In Ro, i-am dat maxim 190, dar la fel...eram cam cu frica in san.
              Am vazut ca il lauda lumea pe Doc, cred ca iau legatura cu el, poate se baga si la Focus

              Comment


              • Originally posted by mumus View Post
                fostu meu, remapat la doc, cu acu dat inapoi, sa se pupe cu gps-ul, am ajuns in bv pe centura mica, Stoicanu stie, dinspre sacele la 165, deci pe autostrada sau un drum mai lung sigur urca la 170.

                Cu meganu2 spre bod am prins 190 mai mergea da cand am vazut acu, m-am inmuiat si am luat piciorul de pe gaz.
                Și al meu are remapare la Doc de vreo 2 ani, cred că a expirat între timp..
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • Spuneti-mi cei mai buni timpi pe 402 m ale lui 1.6 16v stock. Si netiganit. Eu am citit de 17.1 secunde. Stiti ceva mai jos de atat ?

                  Comment


                  • Pai nu ai ales locul potrivit pentru intrebarea asta


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • . De ce ? Pt ca nu prea mai exista pe forum 1.6 16v stock sau ca exista riscul unui flame war ?

                      Comment


                      • Cui ii pasa ... De timpi ... Te dai cu un 16v stock (viteza) si vezi ce si cum !
                        16v nu are timp sub 17 sec ... Si 17.1 mi se pare tras de par ... Face cam 17.4 de fabrica !
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • Si eu zic sa incerci cu unu cu altu... ca depinde mult si de sofer...

                          Eu de ex cu loganul 1.4 remapat am facut liniuta cu un 1.6 16v logan, si am stat langa el pana sau terminat cele 2 benzi... era peste 100 in orice caz, doar ca el mai avea 2 pasageri...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Haide bre ma lesi cu dieselul vs benzina?
                            Tocmai ce am potcovit un audi a6 4x4, diesel de 3.0, 320 stock, 380 cu soft.
                            Plecat 1-2, el inaintea mea, la sfarsit de 2 si 3, hai pa.

                            Comment


                            • Originally posted by mumus View Post
                              ........................
                              Eu de ex cu loganul 1.4 remapat am facut liniuta cu un 1.6 16v logan, si am stat langa el pana sau terminat cele 2 benzi... era peste 100 in orice caz, doar ca el mai avea 2 pasageri...
                              Vezi-ti de treaba, nu i-a dat bine in freza.
                              Special am facut (deci organizat) cu doua Logane 1.6 16V cu utilaju meu remapat (rupeam orice 1.4 stock) alea 3 sec diferenta pana la 100 sunt cat se poate de reale, adica nici o sansa. Erau si alea remapate, dar nu cred ca are mare importanta.
                              Am facut cu repetari din toate pozitiile...autobuze distanta, cand dai tr II pleaca de langa tine si se tot duce se tot duce...

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                Haide bre ma lesi cu dieselul vs benzina?
                                Tocmai ce am potcovit un audi a6 4x4, diesel de 3.0, 320 stock, 380 cu soft.
                                Plecat 1-2, el inaintea mea, la sfarsit de 2 si 3, hai pa.
                                Cu ce masina erai tu ?

                                Dripci...am un 1.4 pt tine...daca il bati...te dai cu 16v.
                                Last edited by alessandro; 22 February 2015, 12:13.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google