liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by eugenmanea View Post
    De nu m-ati innebunit cu timpii astia oficiali- de parca ar fi Dumnezeu pe pamant nu altceva!
    Timpii astia care sunt pe la o secunda diferenta depind de f multi factori incepand de la cat de realist a fost constructorul cand a trecut timpul oficial, sau cu anvelopele pe care le ai si terminand cu viteza de reactie a soferului etc.
    Gata daca Logan are 10.4 secunde timp oficial 0-100 sigur bate alta masina care are 10.8 secunde 0-100. Complet eronat!
    Am zis "si timpi " asa ca nu te agita prea tare.
    sigpic

    Comment


    • Rezumatul noptii trecute :

      Dci 85cp resoftat stage vs logan 1.6 16v (cutie lunga) 3-1

      Dci 85 resoftat stage 2 vs logan 1.6 16v cvf 0-2

      Logan 1.6 16v cvf vs vw passat 1.8 125cp 4x4 - 1-0 (un camion distanta)

      Logan 1.6 16v cvf vs Audi Q7 3,0 tdi - 0-1 pana la capat de 3 loganu in fata pe a 4 revine Q7 cam 2 maisini

      Logan 1.4 mpi stock vs logan 1.2 16v chel - 0-4

      logan 1.2 16v vs super nova -0-1

      Daca am gresit rog baieti sa ma corecteze !
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Gogaiee, te bate 1.2? ))) Tu ai soft, o fi alt 1.4.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • nu eram eu .... eu am condus 1.2 16v in 2 curse .....multumesc propietarului ca mi-a dat sa vad cum trage un 1.2
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • Originally posted by lau911 View Post
            ..........................................
            Logan 1.4 mpi stock vs logan 1.2 16v chel - 0-4
            ....................................
            Aici ce n-a funtionat bine ?
            Soferu sau masina (1.4) ?

            Comment


            • Simplu 1.4 full resoftat dimsport .. Vs 1.2 16v chel stock .... Pur si simplu se ducea 1.2 16v in fata pe treapta 2si 3 cam 2 masini .. Mai mult ca sigur 1.2 are alta cutie !
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • Un coleg are Sandero 1.2 16v. Chiar cand era masina lui noua am facut o proba cu ea si am ramasa dezamagit de felul in care raspundea pedala de acceleratie. Apasai la maxim si deabia dupa 1 secunda incepea motorul sa se tureze.

                Acum are aproximativ 10 000 de km si am mai facut o proba intr-o zi. Problema cu intarzierea la acceleratie a disparut total si masina accelera mult mai dezinvolt.

                Eu cred ca 1.2 16v e mai lent la plecarea de pe loc din cauza soft ului acceleratiei electronice. Odata depasita problema cu intarzierea pedalei de acceleratie eu cred ca per total 1.2 se misca mai bine decat 1.4-le meu.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • Originally posted by eugenmanea View Post
                  De nu m-ati innebunit cu timpii astia oficiali- de parca ar fi Dumnezeu pe pamant nu altceva!
                  Timpii astia care sunt pe la o secunda diferenta depind de f multi factori incepand de la cat de realist a fost constructorul cand a trecut timpul oficial, sau cu anvelopele pe care le ai si terminand cu viteza de reactie a soferului etc.
                  Gata daca Logan are 10.4 secunde timp oficial 0-100 sigur bate alta masina care are 10.8 secunde 0-100. Complet eronat!
                  Hai ca o tragi de par cam tare
                  "cat de realist a fost constructorul" - de ce ar fi mintit intr-o parte (Dacia) si de ce nu ar fi mintit in alta parte (non-dacia)
                  "Anvelope" - daca ai opinci, si sunt 2 grade afara, esti nebun daca te apuci de cronometrat altceva in afara de timpul pana la prima benzinarie.
                  "Viteza de reactie a soferului" - vb de performantele masinii, sau de viteza de reactie? Eu cred ca tu faci referire la liniutele de la semafor, si nu la cronometrarea unui interval de viteza, pentru ca in ultimul caz nu conteaza viteza de reactie.

                  Comment


                  • 1.4(soft+admisie) vs opel astra g 1.6 16v 0-3 pe tr1 eram in fata dar la tr2 recupera imediat!

                    Comment


                    • Ca sa-ti dau un exemplu:
                      Porsche 320 de cai vs Audi a6 2.7 tdi (un rahat de cai)
                      2005 Audi A6 2.7 TDI Avant specs, lap times, performance data, top speed, engine specifications, pictures.

                      vs
                      2008 Porsche Cayman S specs, 0-60, quarter mile, lap times, price, top speed, engine specifications, pictures.


                      La prima plecare de pe loc, n-am fost atent cum ca el vrea sa-si umfle penele, si l-am prins abia pe sfarsit de treapta a 2 a (pe la 120), apoi am trecut glont pe langa el.
                      La a 2 a plecare, am zis ca doar ne alergam putin, insa amical - a plecat mult mai repede ca mine, si l-am prins tot la sfarsit de 2.
                      La a 3 a plecare, ne-am alergat corespunzator, si a fost spulberat.
                      Insa, el era de parere ca masina lui era rapida.

                      Porsche vs Audi A6 3.0 TFSI, autostrada, interval 200 - 250 (audi-ul avand limitare) - 3 masini
                      Porsche vs Audi RS5, autostrada, 200-2500 - 1 masina din partea Audiului
                      Porsche vs BMW 335i (limitare scoasa) - 200- 280 - 2 masina Porsche

                      Comment


                      • La prima plecare de pe loc, n-am fost atent cum ca el vrea sa-si umfle penele, si l-am prins abia pe sfarsit de treapta a 2 a (pe la 120), apoi am trecut glont pe langa el.
                        La a 2 a plecare, am zis ca doar ne alergam putin, insa amical - a plecat mult mai repede ca mine, si l-am prins tot la sfarsit de 2.
                        La a 3 a plecare, ne-am alergat corespunzator, si a fost spulberat.
                        Insa, el era de parere ca masina lui era rapida.[/QUOTE]
                        Asa cred toti care au diesel.
                        Ai ceva cai >ai kg putine.bafta in continuare

                        Comment


                        • Da, masina asta e mica si a dracului.
                          Audi-ul ala se compara cu un suv mai puternic, si cam atat.

                          Comment


                          • Originally posted by Cezar View Post
                            Hai ca o tragi de par cam tare
                            "cat de realist a fost constructorul" - de ce ar fi mintit intr-o parte (Dacia) si de ce nu ar fi mintit in alta parte (non-dacia)
                            "Anvelope" - daca ai opinci, si sunt 2 grade afara, esti nebun daca te apuci de cronometrat altceva in afara de timpul pana la prima benzinarie.
                            "Viteza de reactie a soferului" - vb de performantele masinii, sau de viteza de reactie? Eu cred ca tu faci referire la liniutele de la semafor, si nu la cronometrarea unui interval de viteza, pentru ca in ultimul caz nu conteaza viteza de reactie.
                            Logan 16v 10.4 s
                            Kia ceed 122 cai 10.8 s
                            Loganu si-o ia de la Kia incepand cu viteza a 2 a.
                            Deci...despre ce vorbim?

                            Cauciucurile Kormoran si cursele egal moartea pasiunii
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • Cand facem o seara de-aia sa ne dam? Ia zi Gogaie + o reunire la rond si stabilim acolo ce si cum, il luam si pe Eugen.

                              Chiar sunt curios.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Cel mai bine duminica sau luni seara e liber !
                                sigpic
                                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google