liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa postez si eu pe anu asta )))

    Eu VS Logan 1.6 16v stock ( euro 4 fara nici o tiganie ) .... de la 0-180 a stat cu botul la aripa mea din spate
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • Inseamna ca ai furat startul
      sigpic

      Comment


      • Logan 1.4 GPL cu resoftare Dimsport vs. VW Jetta (aia cu fata de Golf 5, probabil cu motor pe benzina 1.6 - ptr. ca nu se auzea nici un troncanit de dizel) -> 0 - 80km/h cu plecare de la semafor - 1-0 (l-am facut cu o aripa, distanta f. mica)

        Logan 1.4 GPL cu resoftare Dimsport vs. Logan 1.5 dci70 (probabil cu resoftare, desi nu scotea fum deloc) - egalitate (pana la 80 de km pe ora am mers bot la bot). Nu am reusit sa ma distantez pe nici o treapta(1,2,...) desi am schimbat treptele doar la peste 5000 de rpm. Probabil daca continuam peste 80 de km/h, ar fi luat-o inainte.

        La ambele liniute masina a mers pe GPL.
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • cu jetta aia la 102 cai e cam discutabil, depinde de sofer ...
          cu dci-ul daca ai fi continuat, de la 80 in sus incepeai tu sa o iei inainte, nu el
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • 1,4 laureat vs opel astra '96 sau ce an o fi, break, motor 1,6 101 cp (zice proprietarul) 0-1, bara mea fata statea la bara lui spate..nu prea imi place cum merge a mea :|
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • Pai si daca ai 1.4 laureate stock si te-ai dat cu ala cu Opelul care are 1.6 si 101 cai, chiar si din 96 daca are motorul ok, la ce te asteptai?

              Comment


              • Vezi ca Astra F sunt usoare, chiar si break daca are 1.6 16v 101 cp te cam face.

                Astra G sunt mai grele, adica un Logan 1.6 16v bate oricand o Astra G 1.6 16v.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • nu stiam ca are 1,6 101 cp, mi s-a parut parnaie de masina...da' m-a facut ) oricum a fost de distractie. culmea, eram pe rosu cand am facut liniuta, si am mai mers cativa zeci de km pe rosu si tragea super smecher ) dupa am alimentat ,3 liniute si mi s-a parut mai lenesa .. )
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • astra g are 1120kg.ligheanul 1,6 16v are 1170 kg.la greutate e cat un lighean mai echipat.astra g caravan are in jur de 1200 kg.
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • Conteaza si cutia de viteze.
                      E posibil sa aiba mai multi cp si sa isi ia bataie daca are cutia lunga.
                      Am simtit treaba asta cand m-am dat cu 1.4 16v 100 cp Astra J care imbatraneati pana la 100 km/h
                      sigpic

                      Comment


                      • Da... Astra g 1.4 16v are cutia umpic mai lunga ...pe sfarsit de 3 incepe sa recupereze in fata loganului !
                        sigpic
                        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                        Comment


                        • Si nici timpi oficiali nu ii sunt favorabili la Opel.
                          Asa ca sa nu subestimam Dacia.
                          sigpic

                          Comment


                          • pai la 1,6 mpi si 1,6 16v putem zice ca poate face ceva in fata unui Astra .dar cu 1,4 mpi e greu sa castigi.doar daca nu e tiganit si demontat tot de pe el.doar volan si o naveta de bere sub fund.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              Si nici timpi oficiali nu ii sunt favorabili la Opel.
                              Asa ca sa nu subestimam Dacia.
                              De nu m-ati innebunit cu timpii astia oficiali- de parca ar fi Dumnezeu pe pamant nu altceva!
                              Timpii astia care sunt pe la o secunda diferenta depind de f multi factori incepand de la cat de realist a fost constructorul cand a trecut timpul oficial, sau cu anvelopele pe care le ai si terminand cu viteza de reactie a soferului etc.
                              Gata daca Logan are 10.4 secunde timp oficial 0-100 sigur bate alta masina care are 10.8 secunde 0-100. Complet eronat!
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • eu vs chevrolet aveo 1.2 = 1-0 cand i-am dat a treia mi s-a rupt evacuarea ( a iesit din toba intermediara ) parca intrase nos )))) diferenta a fost o masina jumatate pana la capat de a treia
                                Can't touch this !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google