liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aleXpeed View Post
    De preferat fara spectatori inutili si fara locatii spuse in public. Vreti sa va dati, veniti la fulgerica si acolo se stabileste pe moment ce si cum.
    Cu ce te incurca spectatorii? Vineri la fulger am fost prezent,dar pentru ca sunt grupulete,unde am fost eu nu s-a auzit nimic de asa ceva.

    Sent from my Samsung Galaxy Ace+ using Forum Runner
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • @carmelo: si eu tot din mers prefer. Asadar asa va fi. Dar ti-am zis...dupa ce pun la punct masina ca nu vreau sa prajesc pistoanele. Te anunt oricum
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by alessandro View Post
        Audi Q7 3.0 Tdi a fost cea mai rapida masina de vineri...cel putin pe hartie.

        Era model 2007...asta inseamna 240 cai 2295 kg si 8.5 sec pana la 100 kmh.

        Cand au ajuns in dreptul meu, aproximativ 300m, 16v era in fata cu ceva mai putin de o aripa.
        Asta in conditiile in care s-a plecat de pe semi-ud(cea mai proasta combinatie) si 16v a avut un start putin zis dezastruos din pacate.

        Ca fapt divers
        Pai si atunci asta ce inseamna, ca Audi furnizeaza date eronate?
        Eu sunt de parere ca Q7-le ala nu avea voie sa ia bataie de la un 16v mai ales daca Loganul a plecat dezastruos... asta desigur daca Audi-ul mergea bine si daca soferul stia ce face.

        Comment


        • cine a zis ca e un simplu 16v am zis 16v C.vio ..are cam 120 125 cp si daca ar fi avut si axe nu Q7 le nu ar fi avut nici o sansa !
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • Originally posted by lau911 View Post
            ..are cam 120 125 cp
            masurati pe dyno ?

            Comment


            • Bun, inteleg ca nu e stock Loganul, dar Q7-le asa vagon cum e, are 8,5 sec 0-100 km/h, iar Loganul zici ca a plecat dezastruos, cam ce timp scoate cu aia 120-125 cp incat sa compenseze plecarea nasoala si sa-i mai dea si o aripa? Mie aici mi se pare tras de par, in fine, n-o fi stock 16v ala, dar nici Q7-le nu e Matiz in 3 pistoane cum am impresia ca-l consideri tu.

              Comment


              • daca era testata dyno iti dadeam valoare exacta!

                Cui ii pasa ce facea ala cu q7-le .....el ne-a provcat ..C,vio a acceptat ..nu imi pasa daca avea q7 pedala la fund ... sau nu!

                avem un Q7 pe motorina 240cp 4x4 automat ... 2200kg
                vs
                un logan de 120 cp si 1200kg .....

                nu a batut loganul la sfarsitul celor 400m dar era pe acolo ....

                nu conteaza cati cai ai sau in cat timp ia suta la origine ... la lini conteaza greutatea si cum sunt organizati cai ! .......si propietarul .... se da cu orice q7 3.0 tdi daca puneti unul la start !
                Imi pare rau ca nu stiti ce potential are un k4m facut ca la catre !
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Pun eu vagonul la linie
                  3.0 benzina. 2.5 t ca are 7 locuri si e de America.
                  Ba are si gaz.

                  Comment


                  • ''Cui ii pasa ce facea ala cu q7-le .....el ne-a provcat ..C,vio a acceptat ..nu imi pasa daca avea q7 pedala la fund ... sau nu!''

                    Si cum a belit ala ochii din q7 dupa?
                    Atattt Lau rupe-le fasu la autobuze
                    Last edited by Allyn_y; 3 April 2014, 22:14.

                    Comment


                    • Originally posted by Cezar View Post
                      Pun eu vagonul la linie
                      3.0 benzina. 2.5 t ca are 7 locuri si e de America.
                      Ba are si gaz.
                      E interesanta o comparatie de sprint intre X si 16v-ul lui Vio .
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Ma bag si eu . Doar de fun, care vreti
                        sigpic

                        Comment


                        • Da. BMW-ul nu-i rapid, insa se misca decent. Mi-ar placea sa castige loganul, apoi filmulet pe youtube (insa fara numarul de inmatriculare), si eventual link-uri pe site-urile de cocalari basiti))

                          Comment


                          • pacco iti aduc un golf 1.9 TDI cu soft ? are in jur la 140-150cp
                            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                            Comment


                            • Sigur. Ma dau cu cine vrea, chiar nu ma intereseaza daca iau bataie sau nu. Ma dau de fun
                              sigpic

                              Comment


                              • Eu 1.4 soft admisie vs 16v cutie lunga 2-1 din treapta a doua de la 3000 pana la 160
                                Can't touch this !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google