liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mumus View Post
    asta cu cutia o stii si tu, ca tu ai facut liniuta cu seat ca al meu si cutie mai lunga ca la seat nu cred ca exista si te-a facut. Si e si minus 5cp
    1-50
    2-100
    3-150
    Restu nu am incercat.


    le : vad ca exista si cutie mai lunga... In tr 1
    Peugeot 107
    1a 55
    2-a 110
    3-a 150

    Comment


    • Diferenta e ca eu pe gps am scos 10.8 secunde, pe plat.

      O sa mai fac un test cand se mai consuma benzina din rezervor, sa fie mai usurica si am sa si filmez cumva.
      Last edited by mumus; 17 February 2015, 13:25. Reason: Automerged Doublepost
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • @mumus tu ai 85 cp dar ai cuplu ala "nesimtit" care se simnte


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

        Comment


        • @mumus.
          Foloseste Torque + elm327 + track recorder sau ceva asemanator. E si cat de cat exact si inregistreaza isprava.

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            In schimb cum ma prinde unu cu 1.4 mpi cum ma arde.
            Si nu se mai satura
            @mumus trebuie sa mai bagi vitamine in Loganisti de la Brasov poate mai ies si ei din casa


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            cine e ma ala cu mpiu? Adu-l incoa !
            Can't touch this !

            Comment


            • Nu am ce spui tu.

              Eu am folosit un programel pe android, cu ala am facut si cu meganul si cu seatul in acelasi loc...cu meganul am scos 13 secunde, dar daca mai incercam si eram mai agresiv scoteam un 12... Iar cu seatul am scos cel mai bun timp 10.8

              Nu conteaza neaparat timpul scos, cat ca a fost seatu mai rapid decat meganul 2 1.6 16v de 113 cp, si motorul era in toate mintile lui... Avea vreo 90000 km.
              Last edited by mumus; 17 February 2015, 13:39.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Pai torque este program pt android, dar daca ai deja un programel...
                ELM327 este un emitator bluetooth care se conecteaza la portul obd2 al masinii si citeste senzorii.
                Track Recorder este add-on pentru torque.
                Cele mai bune rezultate ale mele:
                9,5 secunde 0-60 mile/h
                10.2 secunde 0-100 km/h
                17.3 secunde 402 m
                ~20 de secunde 0-150 km/h pe ceas
                <1 minut 0-200 km/h pe ceas
                Teste facute cu cauciucuri de iarna, abia astept sa vina primavara sa-mi testez noile dunlopuri
                Last edited by Dripci; 17 February 2015, 13:48.

                Comment


                • Daca as avea acel emitator...
                  Oricum programelul 'meu' e free si este foarte simplu de folosit. Il poate incerca oricine are android:
                  Speedometer gps pro.


                  Foarte important drumul nu era la vale, era undeva intre zero si 1 la suta rampa, deci in nici un caz la vale. Mi-as fura caciula singur...
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by Ionut.11 View Post
                    cine e ma ala cu mpiu? Adu-l incoa !

                    Nu mai dau de el
                    Dar daca il gasesc ii il alerg de ii sar rotile


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Ce zic aparatele e una ce e pe strada e alta.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Originally posted by Dripci View Post
                    Pai torque este program pt android, dar daca ai deja un programel...
                    ELM327 este un emitator bluetooth care se conecteaza la portul obd2 al masinii si citeste senzorii.
                    Track Recorder este add-on pentru torque.
                    Cele mai bune rezultate ale mele:
                    9,5 secunde 0-60 mile/h
                    10.2 secunde 0-100 km/h
                    17.3 secunde 402 m
                    ~20 de secunde 0-150 km/h pe ceas
                    <1 minut 0-200 km/h pe ceas
                    Teste facute cu cauciucuri de iarna, abia astept sa vina primavara sa-mi testez noile dunlopuri

                    Nu am inteles ce masina detii.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Last edited by stoicanu; 17 February 2015, 14:48. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Credeam ca s-a subinteles. Focus 1 1.6 16v 101 cai

                      Comment


                      • Originally posted by mumus View Post
                        Daca as avea acel emitator...
                        Oricum programelul 'meu' e free si este foarte simplu de folosit. Il poate incerca oricine are android:
                        Speedometer gps pro.


                        Foarte important drumul nu era la vale, era undeva intre zero si 1 la suta rampa, deci in nici un caz la vale. Mi-as fura caciula singur...
                        Am si eu aplicatia aia pe telefon. La -6 grade, umed jos, 2 insi, rezervorul llin si cauciucuri de iarna mi a scos 14.0 loganul 1.2
                        Cu peugeotul cu aceiasi aplicatie, vara la 25 de grade si cauciucuri de vara, singur si cu rezervorul aproape gol am scos 11.9

                        Comment


                        • Originally posted by Dripci View Post
                          Credeam ca s-a subinteles. Focus 1 1.6 16v 101 cai
                          Banuiesc ca e varianta in 5usi
                          Dupa cateva sapaturi dupa datele ce se gasesc pe net te incadrezi intre 1.4 mpi si 1.6 mpi(8v) Logan

                          Cat despre aplicatii mai ales cele ce iau viteza de pe GPS si se folosesc de senzori gravitationali nu au nici o treaba.
                          Am scos cu Logabu 0-100 3.5 sec si 0-400 m cam 7 sec.
                          Last edited by stoicanu; 18 February 2015, 00:02. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic

                          Comment


                          • mie mereu mi-a dat rezultate credibile. mai ramane si varianta cu cronometru de mana, rezultat programel, masurat filmare, si facut medie
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Cu focus 1 1,6 16v vs supernova 1,4 75 cp,pana la 100km/h a stat ford cu o masina in fata,dupa se intindea fordul,daca faci referire cu 1,6 16v de logan bate loganul,cu 1,6 8v,aici e dubios,loganul pleaca bine,e mai usor iar cu dci 85 cam la fel cu 1,6! Daca dci-ul are soft te bate cam ca un 16v

                              Comment


                              • Dupa cateva sapaturi dupa datele ce se gasesc pe net te incadrezi intre 1.4 mpi si 1.6 mpi(8v) Logan
                                Shit, sper sa nu . Vreau sa cred ca focusul este macar peste loganul de 1.6 8v.
                                @LOGANUTZU
                                Pai, un turbodiesel cu soft e o nuca tare de spart. Daca e si softul bun, cred ca ai dreptate.
                                Calculele de pe hartie pun Loganul pe primul loc, el pleaca cu prima sansa. Deci nu ar fi un capat de lume daca pe strada se confirma ce scrie la carte.
                                Stati ca vine primavara acum, se (re)deschide si Motorpark Romania, poate se organizeaza si DragDay pe langa TrackDay...o sa fie distractie .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google