liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.4 cu gaz si volanta grea vs twingo 1.2 8v - 8-0 .... In toate combinatile soferi schimbati , de pe loc , lansat!
    Chiar se misca bine twingo... Like .
    Asteptam alte logane 1.4 stock say dci 65 70 cp care vor sa incerce cu monstrul 1.2 !

    Ionut11 ... Te arde twingo .... Pe pietris !
    2-0 pt twingo pe pietris !
    sigpic
    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

    Comment


    • ei lasa ca distanta aia care ti.am dat.o compenseaza bataia luata pe pietris ))))
      Can't touch this !

      Comment


      • Originally posted by Ionut.11 View Post
        eu vs viteza vreo 0-6 eterna juma de masina cand plecam bine amandoi !

        Confirm !

        In restul situatiilor se putea si mai rau pentru Clio, depinde cat de bine plecam amandoi )) . Oricum, mai mergea sa ne dam odata ) , poate se mai schimba ceva la a 7-a, a 8-a, a 9-a oara etc.. )) .

        16v power ))) .
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Originally posted by Ionut.11 View Post
          daca nu ai mai posta ca un turbat intruna pe toate topicurile si te-ai mai apuca sa citesti ce scriu si altii pe pagini in urma ai vedea ca am o axa admisie evacuare si un soft

          in alta ordine de idei
          eu vs viteza vreo 0-6 eterna juma de masina cand plecam bine amandoi !
          eu vs honda 1.6 125 cai vtec 0-1
          eu vs twingo 1.2 1-0 am reusit sa bat si eu ceva !
          Chiar crezi ca era mai simplu sa citesc cateva sute de pagini doar sa vad daca cumva din greseala ai scris tu ce modificari ai la cotet?
          Last edited by mumus; 16 March 2015, 07:47.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Devin interesante lucrurile pe aici)
            Logan 1.2 cu 3 persoane vs dacia nova din mers de la 50 la 110, 1-0, 2 masini distanta.

            Comment


            • Poate are tce de 1.2 si nu stie el
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Ete ce am ratat,mumus bate la tine ionut cu clio de nu stii cum te cheama ))

                Si hasserro totusi era nova sau supernova? Daca era supernova trebuia sa te incinga,dubios
                Last edited by LOGANUTZU; 16 March 2015, 11:42. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • De asta nu mai pot dormi eu, dar clio ala nu e deloc confortabil, ma dau si eu cu unul cateodata, este foarte mic inauntru, isi arata varsta bine... Nu ma simt bine in ea, in logan e mult mai ok.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Originally posted by lau911 View Post
                    Logan 1.4 cu gaz si volanta grea vs twingo 1.2 8v - 8-0 .... In toate combinatile soferi schimbati , de pe loc , lansat!
                    Chiar se misca bine twingo... Like .
                    Asteptam alte logane 1.4 stock say dci 65 70 cp care vor sa incerce cu monstrul 1.2 !
                    Boss...explica si cum stateam lipt de bara ta...mai bine zis de faruri.
                    Mai zi si cum recuperam pe 3 da nu mai aveam unde sa ne ducem.
                    Cand am facut schimb eu cu loganu mi ai dat o masina scurt si nu recuperam de nici un fel.

                    Data viitoare discutam altfel...o sa vezi !

                    p.S. oricum...altul este punctul forte al Twingo ului
                    Attached Files
                    Last edited by alessandro; 16 March 2015, 12:22.

                    Comment


                    • Originally posted by LOGANUTZU View Post
                      Ete ce am ratat,mumus bate la tine ionut cu clio de nu stii cum te cheama ))

                      Si hasserro totusi era nova sau supernova? Daca era supernova trebuia sa te incinga,dubios

                      Nova, scria pe spate

                      Comment


                      • Originally posted by alessandro View Post
                        ...................
                        p.S. oricum...altul este punctul forte al Twingo ului
                        Ce e in poza asta??

                        Originally posted by hasserro View Post
                        ...........................
                        Oricum mie personal mi se pare o investitie fara scop intr-un motor aspirat, fie doar si un simplu soft. N-ai turbo, nu scoti mare lucru din el.
                        Pe dracu, un soft pun face diferenta la aspiratoare, crede-ma pe cuvant (am avut vreo 3 mape la 1.4)
                        Nu stiu cum sta treaba la 1.2
                        Last edited by Octavian; 16 March 2015, 20:31. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Mai mult de 7-8 cp nu scoti din ea doar din soft, nu poti sa zici ca nu se simti deloc, dar nu se compara cu puterea scoasa din turbo. Eu sincer nu as da niciodata 200 de euro pt 7 cai.

                          Comment


                          • Pai normal ca nu esti cretin sa dai 200 Euro pt 6 cai frumosi.
                            Dar un 150 lei crede-ma ca merita pe deplin pt 4-6 cai frumosi.

                            Daca era miciuna eram primul care aratam cu degetu, dar e ceva acolo si se simte absolut cel mai bine cand iti incerci puterile cu altu stock (before and after)
                            Multi asteapta minuni, asta e atceva, ei gresesc.

                            Eu primu lucru dupa ce am rulat oleaca utilaju a fost sa ii pun alta mapa (aveam 8800 km...)
                            Mergea blana cu 130+ pe tr III (140 pe bord, 7000 rpm)

                            In vremurile alea si Doc mi-a spus ca zile multe n-o sa am, ca o sa xxx motorul, ca o sa rup arcurile de la culbutori ca nu sunt gandite la asa turatii, etc...nu are nici pe dracu.

                            Comment


                            • Originally posted by Ionut.11 View Post
                              in alta ordine de idei
                              eu vs viteza vreo 0-6 eterna juma de masina cand plecam bine amandoi !
                              Cu inca doua din seara asta = 0-8 )))) .

                              Distrigaz vs. Vampy (Logan 1.4, fara servo' si fara A/C, soft, admisie Megane, axa 263, robinet de evacuare rapida a gaselor sub galerie, chiulasa planata, usurata la maxim, practic taraba, bari usurate cu gauri in ele) 5-0 .

                              GATA, nu mai pot, atata benzina ) . Imi vad si de scoala.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Eu zic sa ai grija cu vampy )))
                                Vampy vs honda 1-0)))
                                Can't touch this !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google