liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cate kile are?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Vreo 650 de kile.

      Comment


      • cu 35cp, cu roti pe 12, pe distante scurte ar trebui sa se miste ca un loganel de 1.4
        Mai ales daca mai rotesti un pic de capacul de la delcou si ai un jigler usor marit eu asa aveam la 1.4 din 97 si se misca decent.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • eu vs alfa 159 1.9 jtd 1-0
          eu vs a3 1.9 tdi 2-0
          eu vs logan 1.6 16v softat la mioveni 2-0
          Can't touch this !

          Comment


          • si tu ce ai sub capota?
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • exact asta am vrut sa intreb eu mai devreme , tu ce ai sub capota?

              Comment


              • O tiganie de 1.4 care nu prea vrea sa crape..
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • Originally posted by moxu' View Post
                  este cu intrebare daca il faceai pe ala de 85 de cai eu mai merg din cand in cand cu un mcv de 85 de cai si este destul de nervoasa
                  Il faci cu 1.4 daca are o remapare buna. Am facut destule probe, pana la 140/h aprx 1 masina distanta (poate si ceva mai mult)
                  Doar ca trebuie sa storci tot din 1.4, daca dai bine castigi pe fiecare capat de tr aprx 1 metru.
                  Din reprize normal ca nu-l faci.

                  Originally posted by stoicanu View Post
                  ........................
                  Ce zici il execut pe ala cu Audi pana la 100km/h
                  Este un Tico vechi de 19 ani si 150.000 km
                  ...........................
                  Nu executi nici 1.4 stock, ai vreo 13-13,5 sec pana la 100 pe ceas. La 1.4 scoteam vreo 12 sec pe ceas, plus ca dupa 100 nu mai ai nici o sansa.
                  Ticosanurile au fost (sunt care mai traiesc) foarte spritene pe tr I si II...pleci bine de la semafor si cam atat, deci foarte buna de oras (mult timp am vrut sa iau un Ticosan pt oras).
                  Last edited by Octavian; 15 March 2015, 22:34. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                    O tiganie de 1.4 care nu prea vrea sa crape..
                    o tiganie de 1.4 nu face un 1.6 16v... doar daca e doar sigla de 1.4.... sau are vreun gareth ascuns...
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • ce vrei sa spui ca umbla cu melcu' sub capota ??

                      Comment


                      • Nu stiu, dar am avut si 1.4 si 1.6 16v si fara ceva tiganii majore nu vad de unde scoti 30-40 cp ca sa si bati...
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • are clio din start o greutate mai mica cu nu stiu cat fata de logan.
                          plus probabil modificari de tot felul
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • Sa nu fie doar capacul de la motor 1.4 )
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Se discuta pe aici ceva pagini in urma de xe modificari are la motor.
                              Oricum mie personal mi se pare o investitie fara scop intr-un motor aspirat, fie doar si un simplu soft. N-ai turbo, nu scoti mare lucru din el.

                              Comment


                              • Originally posted by mumus View Post
                                si tu ce ai sub capota?
                                daca nu ai mai posta ca un turbat intruna pe toate topicurile si te-ai mai apuca sa citesti ce scriu si altii pe pagini in urma ai vedea ca am o axa admisie evacuare si un soft

                                in alta ordine de idei
                                eu vs viteza vreo 0-6 eterna juma de masina cand plecam bine amandoi !
                                eu vs honda 1.6 125 cai vtec 0-1
                                eu vs twingo 1.2 1-0 am reusit sa bat si eu ceva !
                                Can't touch this !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google