liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by hasserro View Post
    Nu, nu, crede ma nu sunt genul laudaros si nici nu sufar...
    Pur si simplu cazanul aluia nu tragea. Plus ca soferul avea ochelari de soare la 10 seara)
    Clar, daca avea ochelari de soare la 10 seara, e clar, nu te-a vazut !
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Uite ceva mai concret
      Golf 6 break 1.6 tdi 105cp
      Pe la 90 ma ajunge, startul il iau de fiecare data.
      Bratul suportului se vede pt.ca era orientat portret, imi cer scuze.Dacia Logan II 1.2 16v vs Vw golf VI 1.6 tdi: http://youtu.be/zAqCO31Y5mY

      Comment


      • E bine, pana la 90/h esti racheta.

        Comment


        • Mi se face rau......
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Cine vrea sa o alerge intr-un mod ferit de pericole, sambata este primul trackday pe motorpark romania.

            Comment


            • Duoa ce ca nu mai am frane asta ar mai trebui, sa ma duc cu logan 1.2 pe circuit )))

              Intrebare care nu are legatura cu off topic, sper ca cineva care se pricepe sa mi raspunda.
              Dupa cum nici eu nu cred, totusi imi permit intrebarea, este posibil ca un a4 b6 2003 1.9 tdi 105 cai cica, 5 trepte, 240 de mii de km, sa faca 0-100 in 9.7 secunde cu 2 oameni, juma de rezervor, cauciucuri de iarna si vreo 3 grade afara? Eu nu vad cum... Si banuiala mea care 99% e adevarata, e ca are soft si are cel putin 130 de cai.
              Am mers astazi cu una, vreo 30 de minute... Si frate, iti rupe gatul de la 2000rpm... Aia nu sunt 105 cai ...
              Last edited by hasserro; 10 March 2015, 20:31. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • )) cuplu... nu ce ai tu))
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Si eu am cuplu, doar ca nu-l simt niciodata )

                  Comment


                  • pe modelul ala de audi, 2003, nici nu exista 105 cai. cred ca 101 e cel mai mic, apoi 110, 116, 131... dar 105 sigur nu.
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • La Diesel datorita cuplului mare ai senzatia ca masina trage de nu e adevarat...acea senzatie ca 'te baga in scaun'.
                      Problema este ca acest cuplu este limitat pe o plaja destul de mica de turatie, de aceea un benzinar cu app aceeasi cilindree si cu app aceiasi cai putere nu are ce discuta cu Diesel ul la o liniuta.
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • Foarte corect, si cand aveam 1.4 logan, aveam amici cu dci, toti ziceau ca sau dat cu 1.4 si e lesinat, si cand ii bateam la liniute, se scarpinau la cap invers... cu cel de 85 cai nu apucasem sa ma dau... dar si la ala in carte scrie tot 13 secunde, ca la 1.4, deci... eu avand si remapare posibil sa il fi facut si pe ala.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • este cu intrebare daca il faceai pe ala de 85 de cai eu mai merg din cand in cand cu un mcv de 85 de cai si este destul de nervoasa

                          Comment


                          • Stiu, dar are rapoarte destul de scurte. Acu, nu comentez ca, chiar nu stiu.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Bun, iti da senzatia ca trage de la cuplu, dar la 9.7 secunde cu plecare proasta, chiar trage masina aia.
                              Am vazut ca avea putin lag, chiar si la 2000 rpm, puneam pedala la fund si ma baga in scaun dupa o secunda, pana facea presiune turbina.

                              Comment


                              • Hai ma, ce naiba, zici ca acu ai descoperit apa calda...

                                Doar nu te astepta sa fie loganu si peste aia...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google