liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Skoda Octavia III 1.2 tsi 110cp (eu) vs Audi A4 B7 2.0 tdi 140cp 4-0
    Cu start de pe loc de 3 ori, pana la 160, 3 masini aprox, din mers cu a 2a de la 45, pana la 140, o masina jumate.

    Comment


    • Ce sa zicem, esti zmeu ...
      In conditii normale nu ai cum sa bati masina aia, 110 cai vs 140 de cai ... si pe gaz de era si tot n-o faceai
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Vreau sa incerc de test cateva alergari
        Caut Logan 1.6MPI stock sau maxim cu upgrade de software la care se stie ca nu se va mai imbunatati nimic in urmatoarele 3 luni.

        Masina mea este Logan 1.6 16v Euro5 stock momentan. Vreau sa vad cum stau cu 1.6MPI acum si vreau sa vad cum stau dupa ce pun 1.6RS de aprox 140cp
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by 827sam View Post
          Ce sa zicem, esti zmeu ...
          In conditii normale nu ai cum sa bati masina aia, 110 cai vs 140 de cai ... si pe gaz de era si tot n-o faceai

          Eu cred ca nu stii ce vorbesti, fara suparare.
          Nici eu nu am crezur ca un 1.2 tsi este atat de turbat(2800 km are masina), dar trage extrem de bine, o ajuta si greutatea, 1200kg in certificat.
          Uite, am uploadat un clip 0-100, te rog sa nu mi spui ca e la vale, ma apuca durerea de cap. Cime vrea sa creada bine, cine nu, la fel.https://youtu.be/RDBAFE_uvr0

          Comment


          • Nu se stie nimic despre starea tehnica a Audi si daca mai are toti caii, la purtator.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Probabil ca nici celalalt golf 5 1.9 tdi 105 resoftat la 140 nu ii avea pe toti, cu care ma dadusem cu o zi inainte.

              Comment


              • Deja o dam in diverse
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Esenta era ca audi acela nu avea nicio problema, m a dat o tura apoi cu el, plus de asta a vrut sa vada certificatul pentru ca tot sustinea ca e 1.4 tsi.
                  Totusi nu inteleg de ce este atat de greu de crezut, poate pare greu de crezut, dar daca luam in calcul anumite lucruri, cum ar fi cuplul maxim de la 1400 rpm, masina trage constant pana la 6500rpm.
                  Ca sa va zic cum a fost de fiecars data, plecam la 4000 rpm, cu aprox jumatate de masina in fata lui, apoi cat eu inca eram in 1 el dadea 2 si aici mai pierdea jumatate de masina, la 100 cand eu dadeam 3, se apropia foarte putin pana la ~120 cand dadea 4 si apoi incepeam sa ma departez destul de repede.

                  Comment


                  • Pana la urma, despre ce masina e vorba? 2.0 Tdi sau 1.4 Tsi??? Ca performante ambele sunt foarte apropiate (1.2 turbo cu 2.0 tdi 140 cai), cu minus la diezel, ca e dinamica motorului, de tractor, si trebuie sa mesteci mai des in viteze.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Cel cu 2.0 m a rugat sa ii arat talonul, pentru ca nu m a crezut cand i am zis ca e 1.2. Credea ca e 1.4 tsi.

                      Comment


                      • Originally posted by dsign View Post
                        Vreau sa incerc de test cateva alergari
                        Caut Logan 1.6MPI stock sau maxim cu upgrade de software la care se stie ca nu se va mai imbunatati nimic in urmatoarele 3 luni.

                        Masina mea este Logan 1.6 16v Euro5 stock momentan. Vreau sa vad cum stau cu 1.6MPI acum si vreau sa vad cum stau dupa ce pun 1.6RS de aprox 140cp

                        Se baga cineva?

                        Lasati comentariile
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Am candidatul perfect care are mereu chef sa isi rupa din timp lui pt a ajuta un prieten si masina lui e lafel de 3 ani trage constant !
                          Suna-l pe Grasu!
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • Originally posted by dsign View Post
                            Se baga cineva?

                            Lasati comentariile
                            Daca te ajuta un 0.9 tce cu soft mai ma bag din cand in cand
                            sigpic

                            Comment


                            • Chiar, nu m-am gandit la grasu.

                              Poate fi un etalon, cu tot cu 16v-ul meu mi-o trage de-un tren InterRegio acum!
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Ma dau eu cu Octavia 3 1.2 tsi...am 110-115 cai...daca 140 nu sunt suficienti sa bata bestia...fiara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google