liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe 26 septembrie se vor tine la pitesti legale, eu unul o sa ma duc, daca tot sunteti atatia raceri pe aici poate apareti si voi cu masinile voastre
    Can't touch this !

    Comment


    • Poate vin doar sa te susțin
      Ca întodeauna


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Te astept la S2 sa vezi ce insemna bataie de la honde de 220 cai si corse sfi !
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • Weekendul asta e viteza in coasta la Campulung, parca e si un logan acolo.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            Este diesel vs benzina
            Întodeauna benzina are in avantaj
            La puteri similare asa e. In rest sunt povesti.

            Daca nu ma insel pe aceeasi masina (Octavia) 1.2 tsi are vreo 10 sec la 100/h si 2.0 tdi (dsg) vreo 8 sec si un pic...

            Ori uzina ofera date eronate (nu cred asta) ori se intampla o minune maaaare de tot dupa 100/h cu 1.2 tsi, ii intra o turbina mica ascunsa-n portbagaj si decoleaza.

            Zic ca ala nu si-a pus mintea cu Hassero

            Comment


            • Imi place ca majoritatea este toma necredinciosul.
              Cel cu octavia cu dsg imi este prieten, el a vrut sa ne dam, la fel ca si cel cu 1.9 tdi resoftat la 140cp pe golf 5, iar cel cu a4 este o cunostiinta. Daca mai prind pe vreunul din ei o sa filmez, ca sa nu mai existe si alti Toma

              Comment


              • Nu te mai ambala
                Cine crede bine cine nu asta e


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Skoda Octavia III 1.2 tsi 4 persoane vs logan 1.6 16v 3 persoane de la 20 cu 1-a pana la 160 aprox 6 masini 1-0
                  Skoda Octavia III 1.2 tsi 4 persoane vs Bmw e90 320d 163 1 persoana de la 70 cu a2-a, la 140 trece de mine, pana la 160, o masina distanta, 0-1.

                  Comment


                  • Esti exagerat,astia de la skoda au reusit cu racheta asta de 1,2 tsi,gogule am mers.cu asa ceva,cand 1,2 tsi o sa bata 1,6 16v de.pe logan....greu papusel,stima

                    Comment


                    • Imi cer scuze, mi-am luat bataie de la acel logan, n-am vrut sa recunosc. Nu mai postez nimic in sectia asta de acum incolo, vad numai cunoscatori si profesionisti.
                      Prietene, cand o trage si 1.6 16v asa, atunci sa vii sa-mi spui tu mie ca exagerez.https://youtu.be/RDBAFE_uvr0

                      Comment


                      • Octavia aia e ghiulea ce mai...eu zic ca baietii ori nu stiau ca faci liniuta cu ei, ori ti-au dat pace sa iesi in fata, ori prinzi numai soferi cu doua maini si picioare stangi.
                        Are demaraj bun pana la ~100/h pt ca ajungi in tr II in zona aia, dupa care de inmoaie tare.

                        Nu stiu ce vezi la demaraju ala de Octavia, dar compara clipu tau cu un clip de E90 320d, nu are nici o legatura, sunt vreo 2-3 sec la 120/h...ce sa mai zici pana la 160...iti da autobuze.
                        Si mai spui ca ai avut si vreo trei ortaci in Octavia minune.



                        si ala de 150 cp te umileste

                        Acceleration of my 320d on a closed road, engine is all stock and it's fleet edition (110 kW/150 hp)


                        Cu Logan 1.6 16V e palpabil, dar si acolo e tras de par (ca ai avut trei persoane in masina) .

                        Esti tanar si la inceput de soferie cu permis, mai ai o gramada de timp sa te trezesti din vise, ai sa vezi ca mai tot timpul se va gasi unul mai tare ca tine.
                        Si eu dovedeam o groaza de Golfuri 1 sau 2 cu Dacia 1300, ce sa mai atata, "piesa dintre volan si scaun" era totul
                        Last edited by Octavian; 19 September 2015, 18:52.

                        Comment


                        • Vorbim sa ne dam la liniuta si nu stiau ca fac liniuta cu ei? Devine chiar penibil subiectul, daca am unde, ii fac si un 0-200, vei vedea cat de tare se "inmoaie", apoi sa vedem ce scuze se mai gasesc. Pana acum am auzit "probleme la motor", "sofer prost", "nu stia ca te dai cu el", "exagerezi".
                          Iar atunci cand postezi un clip, asigura-te ca e ceea ce vrei sa arati. Clipul cu cel de 163 de cai, scrie si in descriere, este resoftat la 197 de cai si 400 cuplu, daca am ajuns sa comparam un 2.0 resoftat cu un 1.2 stock deja avem o problema...
                          Last edited by hasserro; 19 September 2015, 19:48.

                          Comment


                          • Atunci uita-te la ala de 150 cp )

                            N-am treaba ta, dar nu se pupa nicicum, toate datele conduc spre un rezultat (diferente mari de putere plus greutate suplimentara) dar in cazul tau iese cu totul altceva.

                            Si eu cu troaca mea de 75 cp am facut masini de 90-110 cp, dar tot timpul am prezentat si imprejurarile (ala cu 90 cp cu trei grasani in masina, ala cu 100+ cp mirosea de la o posta a multi cai morti, etc) .
                            Ba am fost chiar acuzat asa in fata ca "pana-i xxxx nu ai tu 1.4 sub capota" , dar stiam ca imprejurarile erau in favoarea mea, nu ca 75 cp in situatii corecte ar fi mai tari ca 110cp de GolfIV .

                            Mai erau p-aci in trecut driveri care faceau 1.6 16V cu 1.6 mpi, rupeau tot, pana cand s-a gasit unu (Cezar daca imi aduc bine aminte) sa treaca la volanu lui 1.6 16V care tot lua bataie, i-a scos toate avioanele din cap la 1.6 mpi.

                            Comment


                            • Vs 2.0 D de la bmw deja e de domeniul psihiatriei, fara suparare. Cel mult o poti compara cu un seria 1, benzina. Dar nici acolo nu ai sort de izbanda.
                              Skoda aia face 0-100 in 10-11 secunde.
                              Cat despre liniutele cu sacii de cartofi in masina, e clar nivelul discutiei.

                              Oricum, frumoasa aprecierea distantei: 6 masini

                              Nu bre Tavi, am facut cu un 318 is si cu loganul lui MCD si cu un mitsubishi 2.0d. Daca mai e vreun 1.6 16v e4, eu zic ca-i echivalent cu octavia asta. Ba chiar, o poate bate.
                              Last edited by Cezar; 20 September 2015, 13:16.

                              Comment


                              • Eu nu sunt prieten cu tine,m-am dat eu(logan 1,5 dci.85 resoft si evacuare)cu audi a3 2013 cred 1,2 tsi 105 cp,ghici ce am batut,deci....logan 1,6 16v te cam arde,stima

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google