liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mumus View Post
    eu zic sa trece-ti pe chinezi ... e mai ieftin
    Pe aia ii folosim pe post de greierasi.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Daca mai intereseaza pe cineva, 60-120 kmh treapta a III-a (facuta evident dimineata pe racoare):
      Repriza Logan 1.4 remapat 60-120 kmh treapta a III-a

      Comment


      • octaviane...ai o problema grava cu kilometraju
        uitate ca si in postu de mai sus , rapoartele is cam ca la supernova , numa la tine era sub 100 in a3a la 5000
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • N-am nici o problema.
          Kilometrajul e o idee dat inapoi, d-aia apar mici diferente de 2-3 km intre mine si Andrey.
          Cred ca stii ca nici macar turometrul nu e calibrat 100% exact, exista o diferenta de ~100-125 rpm care o arata in plus.
          La mine kilometrajul e dat inapoi ~3-4 km si turometrul ~100 rpm, adica la 4000 rpm spre exemplu sa arate EXACT 4000 rpm, nu 4100 rpm.

          Comment


          • uitate diferenta , ca la snova si la loganu de mai sus la 5000 rpm au catre 110 , iar tu ai sub 100
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Eu nu stiu ce vezi tu.
              SuperNova la 5000 rpm are 105 si Loganu lu' Andrey are ~103-104.
              La ~5250 SuperNova are 110 iar Loganu lui Andrey are ~5350-5400 rpm la 110.

              PS: si tot cam atata am si eu la 5400 rpm, ca Andrey, 110/h.

              Comment


              • pai 105 , tu ai sub 100 ... aia inseamna doar 2-3 km/h ?
                iar o sa imi fie foarte greu sa te conving )
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • pe cine gasesc si eu cu 1.4 remapat sa mai fac o proba cu filcoru'? sa-mi lasati un pm doritorii si sa nu va inghesuiti prea multi ca n-am asa multa benzina :P

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    pai 105 , tu ai sub 100 ... aia inseamna doar 2-3 km/h ?
                    iar o sa imi fie foarte greu sa te conving )
                    Cred ca nu interpretezi bine imaginile
                    Uite trei poze la fiecare la 100/h cate rpm sunt.
                    Deci Tavi, Andrey si Dr-MKE cu SuperNova.

                    PS: la Dr_Mke e clar ca-i fura la greu kilometrajul, fapt stiut la SuperNova - la viteza maxima are abatere si 20 km, serios.
                    Attached Files

                    Comment


                    • si loganu' care face 205km/h pe bord cand viteza maxima constructiva e de 183, sau 200 pe bord la 1.4mpi care are max constructiv de 167, nu fura kilometrajul, nu?
                      apropo, tavi, eroarea de afisaj e doar la vitezometru, turometrul e al dracu' de bine calibrat.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Verifica sa vezi ca nu e calibrat bine nici turometrul, cel putin la mine nu era 100% exact, arata in plus cu ~100 rpm.

                        La 1.4 mpi constructiv e 162/h, pe gps se poate si 165 real la vale.
                        Inainte sa umblu la kilometraj, la 165 pe ceas era pe GPS 153-154.
                        Acum am o batatere de 5% (la 100 pe ceas, am 95 pe gps).
                        Pe bord acum am reusit performanta sa iau 178/h, real 169/h.

                        PS: limitarea la mine acum e la 6300 rpm, acolo exact imi si taie injectia.

                        Comment


                        • Ca tot a venit vorba de turometre, din cate stiu, 1.4/1.6 8V sunt limitate la 5750RPM iar 1.6 16V la 6000 RPM. Cum se face ca al meu 16V stock se duce pana la aproximativ 6500RPM pe bord si alea in 8V se duc la 6000 ? Eroare de turometru sau nu stiu eu bine unde e limitarea de turatie ?
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • am 2 kia de 1.6. 126 cai benzina respectiv 115 diesel. doreste cineva ?

                            Comment


                            • @Shakar: Stii tu gresit . La 8v este stock limitat la 6000 iar la 16v la 6500. Sigur. Nu mai stiu exact daca limitarea era aceiasi si stand pe loc (la unele masini pe loc limitarea e mai jos) dar in mers am si testat.

                              Turometrul meu arata cu o diferenta de +- 20(douazeci) RPM fata de aparatele de masurare de la ITP. Destul de bine nu .

                              @marx sper ca nu de vanzare .
                              Last edited by Cristi_LCD; 22 June 2010, 11:47.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Originally posted by Shakar View Post
                                Ca tot a venit vorba de turometre, din cate stiu, 1.4/1.6 8V sunt limitate la 5750RPM iar 1.6 16V la 6000 RPM. Cum se face ca al meu 16V stock se duce pana la aproximativ 6500RPM pe bord si alea in 8V se duc la 6000 ? Eroare de turometru sau nu stiu eu bine unde e limitarea de turatie ?
                                1,4 si 1,6 8v sunt limitate la 6000 rpm si 16v la 6500 rpm
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google