liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eram pe benzina....aleexs..dai tot din casa..treci la urecheat si educat )))

    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • Eu eram pe gaz, de-aia m-ai batut)).
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • focus diesel ( e bine de precizat)

        Comment


        • da..corect...era diesel
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Si-a furat-o Bobina De la un gazar
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • ramane sa mai mergem la carrefour clar. nu s a lamurit nimic.
              imi pare rau FOF ule ca nu ati terminat. tu zici ca fugi mai bine ca 16v deci aveai sanse mari rau.

              Comment


              • Aseara m`am alergat prin oras cu un tovaras cu un renault symbol diesel remapat si l`am facut pana la urma dar cam greu ... daca faceam liniuta cred ca era alta treaba, il dovedeam mai usor .. daca o sa facem si o liniuta o sa postez rezultatul )
                b 89 plk

                Comment


                • Logan 1.6 16V resoftat (115CP) poate sa faca Skoda Superb / VW Passat, ambele 1.9 TDI 131 CP ? Superb are in jur de 1540kg si este in 5 trepte iar Passat-ul este in 6 trepte si are in jur de 1400 KG.

                  Stock (cum sunt acum) nu m-am dat cu niciuna dar m-ar interesa daca resftat ar avea rost.
                  Last edited by Shakar; 21 July 2010, 18:07.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Fa si tu un calcul, e cam trist pt germani...
                    Logan 16v: 1170kg, 115cp (aprox) => 98.3 cp/tona
                    Superb: 1540kg, 131cp => 85 cp/tona
                    Passat: 1400kg, 131cp => 93.57 cp/tona
                    Asta considerand urmatoarele:
                    1. greutatea din talon de la 16v e specifica versiunii de echipare Prestige PH1 si avand in vedere ca nu exista optionale peste asta, greutatea e destul de apropiata de cea reala.
                    2. Pt Superb si Passat, greutatea din talon e specifica motorizarii dar pentru versiunea de baza. Daca masinile au optionale gen piele sau sunet cu enspe difuzoare, asta se adauga la greutatea din talon...
                    sigpic
                    ^Logan turbat (WIP)^

                    Comment


                    • Passat 1.9 130.
                      Skoda Superb.

                      Comment


                      • Mai lasati calculele de pe hartie si puneti mana sa faceti acest play ca sa vedeti rezultatul. Va imbatati cu apara rece, orice greseala a unuia din soferi este penalizata prin pierderea cursei. Hai sa vedem rezultatul final, rezultat in urma unei intreceri side-by-side.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • @ shakar chiar resoftat depinde foarte mult de "driver" la linie. la drum intins nu te tii dupa nici una daca se ambitioneaza soferii.
                          sigpic
                          Ambition 1.5 dc

                          Comment


                          • Pe mine nu ma intereseaza la "drum intins", acolo sunt avantajate de stabilitate & co. Ma intereseaza doar 1-2-3 si putin din 4, cat tine pe 402m. Pe hartie stau bine, sunt curios cum stau in realitate. Ca soferi, diferente mari nu sunt intre noi cand vine vorba de liniute si oricum ne dam de 3-4 ori pana iese cum trebuie, adica daca cineva rateaza rau de tot startul sau o treapta nu se pune, nu suntem la legale, este un fel de "friendly racing".
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • cu passat 1.9tdi 131 am facut eu si oricat de bine as pleca pe a 2a la capatul ei (el e in a 3a deja) ma prinde si trece . a 3a trage f bine la mai toate tdi-urile astea.

                              iar greutatea la superbu ala nu are cum sa fie 1540kg, sa fim seriosi. superbul vechi e 95% aceeasi masina cu passatul vechi.
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • si pe mine ma face tdi u de 130. orice i as face pe a 3 a ma termina.
                                daca e lansata ma face iar.
                                dar nu cu mult. distanta maxima a fost 75% din masina
                                la TDI uri totul sta in etajarea si lungimea treptelor. astea de 105 cai ar putea sta lejer langa un benzinar daca ar avea treptele mai lungi.
                                ceva de genul 90 cu a 2 a ca la benzinar.
                                la TDI 105 cai la 80 a 2 a se termina. au cuplu mare la roata dar din cauza treptei scurte se pierde pe partea de cai. de asta benzinarele cam bat dci urile de aceiasi cai. ca un motor care scoate 100 Kw scoate 100 Kw chit ca e dci sau mpi
                                Last edited by alessandro; 22 July 2010, 09:08.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google