liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by GGI78 View Post
    @Octavian___...............
    Daca un 1.4 mpi oricum ar fi el te dovedeste la 400 m, du-te si mai bricoleaza la masina.
    Esti dintr-o categorie inferioara.
    Last edited by Cristi_Xp; 28 November 2010, 18:59.

    Comment


    • OFF: Motorizarie 1.9TDI.
      1.9TDI are urmatoarele versiuni de putere= 90,101,116,131,150 CP.
      Am vazut A4 1.9TDI cu 101CP, asa zicea proprietarul. Sau o fi pus el...

      Comment


      • Originally posted by Nepotu123 View Post
        Posibil, si eu m-am luat cu un prieten cu golf4 variant 1.9tdi 105 cp asa putin prin oras nu 400m si nu m-a impresionat, ma asteptam sa ma faca usor dar am stat in fata................
        Depinde mult in ce stare e motoru ala.
        Am patit cu Golf IV TDI 90 cp sa nu-l pot lua si cu alt Golf IV TDI 110 cp sa-l dovedesc.

        Comment


        • Sa luam altfel: Masa proprie la A4 (nu stiu exact cat are, dar are cu mult mai mult ca si LOGANUL). E diesel. Iar loganul e pe benzina, e mai usor, motorul e remapat (nu e 1.4MPI stock), sprinteaza mai bine. TDI-ul isi da drumul dupa 100km/h.
          De ex: Un Passat 2.5TDI, nu a putut sa faca o Alfa 156 1.9M-JET daca nu ma insel avea 116CP 1.9-le.
          E posibil orice...
          Si inca ceva: Daca e A4- adus din Germania, si aranjat, cu 100k si ceva de km, iar el real are peste 400.000km se poate.
          PS: Si piesa dintre volan si scaun conteaza. Mai conteaza si cat de bine cunosti masina.
          Last edited by CSH; 28 November 2010, 17:21. Reason: Am uitat o replica

          Comment


          • domnu jiji cu 98 de cai dizal, daca trotineta dumitale e nechipuita si are numai 98 de cai, atunci poti sa-i strigi la un 16v stock sa te astepte ca vii si tu in vreo 2-3 minute. cum mcd bate 16v, ma indoiesc ca dupa 400m ii dai tu fum. uite aici si aicide ce un lighean mcv "te face" stock pe stock, daramite mcd-ul.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Din carti vorbim toti... treaba este probata... intreabal pe DAN

              Comment


              • n-am ce sa-l intreb, pt ca nu vorbesc din carti. si cand/dac-o fac, vorbesc din carti scrise de oameni care si-au dovedit teoriile. de-astia cu megane stock de 98 de cai am avut si eu cativa clienti si nu m-au dovedit nici unul. in conditiile in care mcd m-ar dovedi si totusi tu-l dovedesti pe dan...ori dan se da ca pasta, ori tu n-ai 98 de cai, ai ceva mai mult. de faptul ca dan s-ar da ca pixul, ma cam indoiesc, ca i-a nasit pe multi. ramane doar sa ma indoiesc de aia 98 de cai, poate-or fi mai multi. sau astia cu care m-am dat nu-i aveau pe toti...dar chiar toti 3 sa fi avut probleme cu masinile? oricum, ciudat, pt ca in general, astia de pe carfolio nu prea bat campii.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Originally posted by Seba View Post
                  domnu jiji cu 98 de cai dizal, daca trotineta dumitale e nechipuita si are numai 98 de cai, atunci poti sa-i strigi la un 16v stock sa te astepte ca vii si tu in vreo 2-3 minute. cum mcd bate 16v, ma indoiesc ca dupa 400m ii dai tu fum. uite aici de ce un lighean mcv "te face" stock pe stock, daramite mcd-ul.

                  Gigi, cand imi fac asigurare facem o amicala)))? Sunt curios.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • Daca sunt conditi bune de dat oricand...
                    Apropo de carfolio... fac 0-100 in 11,6 si 1000m in 33,4
                    Last edited by GGI78; 29 November 2010, 01:26.

                    Comment


                    • Mersi frumos, sunt curios asa de la un 13 oficial pe 0-100 daca am ajuns la un 12.3 macar pana la 100 sunt curios, ca pe 400 de metri cred ca ma faci, stiu ce faceai cu mcd, depindea si asfaltul). Am facut mai demult cu un Megane sedan 1.4 16v din 2008 de pe loc i-am dat o masina, fara obiectii din partea nimanui iar din mers mereu o luam usor in fata...

                      Cand ne gasim si n-avem ce face + vreme ok facem!
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • supernova si puterea ei

                        eu supernova clima 2001 70k stock vs logan 1.4 stock sau 1.6 stock . 1-0 pt mine de fiecare data, 0-100 in 11sec , dovedeam solnitza lu tata in orice moment, deci care zice k face supernova la liniuta ori soferul e varza ori supernova e praf sau cel cu loganu are modificari serioase

                        Comment


                        • modificari serioase
                          un soft este modificare serioasa pentru tine ?
                          ca sunt sceptic ca bati si 1.6 softat.

                          Comment


                          • Daca Supernova aia e cheala are sanse sa faca si 1.6 mpi cipuit. Soferii au ceva de spus la manuiala.
                            In Arad este Supernova cheala care face 1.6 mpi fara nici un stres, si remapat, dar nu stiu cum i-a dat propitaru de la 1.6 mpi cipuit.
                            Cert e ca i-o da ori de cate ori fac ceva.

                            Comment


                            • Nu faci cu Supernova stock Logan 1.6 stock, am asistat la mai multe liniute, la una dintre ele participand o SN chiar usor modificata(filtru+evacuare sport) si nu a dovedit 1.6 stock, s-a tinut bine dar atat. Si de unde ai scos 0-100 km/h in 11 sec cand peste tot scrie ca sunt 12, 12 si putin chiar? Cat despre 1.6 chipuit, sa fim seriosi...

                              Comment


                              • 1.6 stock are toate sansele sa-l dovedeasca.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google