liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa mi-a zis omu', eu l-am aprobat, da da, asa o fi), sincer nu m-am uitat deloc pe Carfolio, ma daduse o tura, bashina atomico-anemica pe langa a mea. Eu m-as teme de Corsa B 1.4 cu motorul meu in starea de acum, are timpi destul de buni, poate-l prind si pe-ala vreodata la interval, tot prin zona se mai plimba.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Originally posted by Cezar View Post
      1.6 cu axe vs 1.6 1.6v megane - 3-4 masini parca.
      cred ca trebe o resoftare la megane )
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • 1.9 TDI AXR 101 cai euro4. remapat la 131 cai. trage grav masina. am mers si eu cu ea. trage bine rau dupa 2500 . la 3000 intra ASR u ca nu mai fac fata gumele .

        a 3 a la el are explozie de la 2500 pana la 4500 constant. la mine e lesinata

        m am mai dat cu superb si passat de 131 cai si stateam egal cu ele. era care pe care. ehh asta m a incins

        daca tot eram pe A2 am zis sa le ducem in blana

        Comment


        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
          cred ca trebe o resoftare la megane )
          vreo 3-4 resoftari
          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

          Comment


          • Dupa o noapte plina de gratare, voie buna si crize de ras, ne-au apucat nebuniile inspre casa...


            Distrigaz vs. Logan 1.4 chel (60.000 km + jante aliaj) 1-0 o masina jumate
            Distrigaz vs. Talbot Mercury (are sigla Talbot si scrie pe ea Mercury, o masina americana habar n-am natia ei) 1-0 camioane...

            De precizat, Talbotu' ala avea hidramata in 3 trepte, motor de 2.3 si 90 cp), plina de optiuni intr-adevar, zici ca e masina din GTA San Andreas, el se dadea numai cu invingatoru'. Dupa patanie "e urat sa platesti taxe la 2.3...").
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Originally posted by razvanypo View Post
              vreo 3-4 resoftari
              sau mai simplu ... modificari majore la motor care urmeaza

              resoftare la megane = 350E pentru 10cp ... n-am inebunit
              sigpic

              Comment


              • normal ca nu are rost sa dai atatia bani...pt 10 cai..,mai bine iti faci o evacuare fara catalizator si iesi mai castigat.
                de curiozitate unde ai gasit cu 350 de euro? ca la doc parca era vreo 200 de euro
                Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                Comment


                • Originally posted by fuguletz View Post
                  sau mai simplu ... modificari majore la motor care urmeaza

                  resoftare la megane = 350E pentru 10cp ... n-am inebunit
                  unde`i ma 350 euro ?

                  si la evacuare fara catalizator nu trebe refacut soft ? sau la modificari majore la motor ?acu depinde ce intelege fiecare prin majore )
                  Last edited by Cristi_Xp; 4 April 2011, 16:10.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Iar daca esti membru pe forum s-ar putea sa ai un pret si mai bun.

                    nu mai da quote la postul anterior
                    Last edited by Cristi_Xp; 4 April 2011, 23:27.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • Originally posted by aleXpeed View Post
                      Dupa o noapte plina de gratare, voie buna si crize de ras, ne-au apucat nebuniile inspre casa...


                      Distrigaz vs. Logan 1.4 chel (60.000 km + jante aliaj) 1-0 o masina jumate
                      Distrigaz vs. Talbot Mercury (are sigla Talbot si scrie pe ea Mercury, o masina americana habar n-am natia ei) 1-0 camioane...
                      Logan 1.4 full + GPL, kilometri, compresie jaf, modificari.. vs. Logan 1.4 chel stock.


                      Dacia Logan 1.4 MPI+GPL full, kilometri (etc. nu mai conteaza ce are) vs. Topaz Mercury 2.3 90cp.


                      E Topaz, nici eu nu stiam cu ce ma dau)).
                      Last edited by aleXpeed; 5 April 2011, 00:01.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Jet total la TOPAZ umilire totala..eu ii da deam foc la masina aia!

                        Comment


                        • http://www.youtube.com/watch?v=prOXgWHKhFQ

                          Vitezaaaa de la topaz) asta scoate 20 secunde cu 2.3 si eu scot 15 secunde cu matizu )

                          Comment


                          • Lasa matizul..e fasnet,,pe ala il face si un tir cu 40 de tone de marfa in remorca

                            Comment


                            • Originally posted by aleXpeed View Post
                              http://www.youtube.com/watch?v=A42Gk...el_video_title

                              Dacia Logan 1.4 MPI+GPL full, kilometri (etc. nu mai conteaza ce are) vs. Topaz Mercury 2.3 90cp.


                              E Topaz, nici eu nu stiam cu ce ma dau)).
                              ala cu Topazul a furat startul
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment


                              • incinge speedu` tot ce prinde
                                sigpic
                                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google