liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by o8MeLC View Post
    eu vs logan 1.5 (85 cai) 0-1 m-a batut cu o aripa. pe a 3-a a revenit destul de tare.

    nu prea imi vine sa cred dar asta e
    Al tau e remapat?
    Am zis io ca alea 13 sec de la dizal sunt mai adevarate decat cele de la 1.4 ))

    Eu am dat o masina la dci 85.
    Eu gol (fara roata, cric) el full. Castigat avansul cel mai mult pe tr II, dupa care s-a mentinut asa pana la ~140/h.

    Comment


    • da, e remapat ..
      si cu speed stau egal. e stock, doar remapare. si eu luasem avans pe tr II, dar pe a treia veneaaaa si se ducea. masina cica e stock.

      mi se pare aiurea dearece dacia in datele oficiale pe 1km cu start de pe loc 1.4 are 34'90", iar dci-ul are 35". avand in vedere ca pe treapta a 3-a recupereaza atat ma intreb pe treapta a 4-a se intampla ceva miraculos?

      Comment


      • avand in vedere ca ai doar remapare nu cred ca ai de ce sa fii dezamagit de rezultat...
        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

        Comment


        • Eu vs 1,4 remapat....din mers cu a 2-a...plecare de la 60 km/h ....5-0 pentru mine de fiecare data mai mult de o masina...;)
          Domina ca sa nu fi dominat!

          Comment


          • Ce motor ai?
            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

            Comment


            • Ala cu clio e 16v+ are alte chestii :P

              O fi calcat pedala mai moale ala cu sandero cand a accelerat de pe loc,de o accelerat mai incet ) O fi avut frica La 180 cai trebuia sa accelereze 0-100 mai iute.

              Pana la 160 ,acel sandero accelereaza cam ca cel cu kompressor,dar 0-100 mai greu fata de loganul cu kompressor,cine stie ce e acolo,cu acel sandero
              Last edited by fanrenault; 9 April 2011, 13:00. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • 1,6 REMAPAT cu finala sport (dupa montarea finalei are ceva mai multa viata) ;)...Fara rezerva si tetiere ...:P
                Domina ca sa nu fi dominat!

                Comment


                • Eu sincer cred ca dupa montarea finalei doar ti se pare ca are mai multa viata din cauza ca baraie mai tare, cai putere in plus - ioc.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • esti invidios tu
                    cealalta masina era tot MCV ?
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • facand comparatie cu masina lui vgroza nu mi se pare cine stie ce sandero ul ala...la 160 180 cai pe ~1100 kg ar fi trebuit sa se miste mai bine...cel putin 0 100 parca e un 1.6 16v remapat

                      Comment


                      • Logan Sedan era cealalta masina
                        Domina ca sa nu fi dominat!

                        Comment


                        • Originally posted by LEOMCV View Post
                          Eu vs 1,4 remapat....din mers cu a 2-a...plecare de la 60 km/h ....5-0 pentru mine de fiecare data mai mult de o masina...;)
                          Daca si al tau zici ca e remapat, atunci trebuia sa stati cam la egalitate, nu stiu ce sa zic.

                          Eu cu 1.4 Laureate GPL doar remapat vs. 1.6 MCV stoc si chel cu 7 locuri ii dadeam o masina si jumatate parca.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Originally posted by PiciuX View Post
                            facand comparatie cu masina lui vgroza nu mi se pare cine stie ce sandero ul ala...la 160 180 cai pe ~1100 kg ar fi trebuit sa se miste mai bine...cel putin 0 100 parca e un 1.6 16v remapat
                            Asta vroiam sa spun si eu...0-120 chiar nu e impresionant, zici ca are pana in 120 CP.

                            @ Cristi - asa e, sunt foarte invidios pe cei cu finale "sport" .
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • @leo: cucu cai, doar vibratii putere.

                              Comment


                              • Eu am zis ca doar am senzatia, nu am venit cu ceva oficial.
                                Domina ca sa nu fi dominat!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google