liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 230 km/h cu treapta a2a banuiesc mi-e frica sa ma gandesc cand o da pe a5a

    Comment


    • Mai era unul care a zis pe net ca a prins 245 max cu 1.6 90 cai pe bmw,nu are cum,legea fizicii e de nemiscat

      Comment


      • Cum sa nu poti? Mai ales daca ti-ai "reglat" acele dupa ce ti-ai pus PLASMA! ))
        Cumpar volan de Duster

        Comment


        • Originally posted by soboBN View Post
          Cum sa nu poti? Mai ales daca ti-ai "reglat" acele dupa ce ti-ai pus PLASMA! ))
          Ai dreptate

          Comment


          • radeti voi radeti. cu 318i M40 motor stock 113 cai si diferential de 3.6 umileam 16veuri si tdi uri dopate. nu mi ajungeau 10 caiete sa le trec pe toate

            m a alergat zilele trecute un urs 316i 1.6 8v 105 cai de mi au sarit pistoanele prin capota. 1050 kg si 105 cai chiar asa lent o fi ?

            Comment


            • ala chiar nu aveam cum sa te faca. are 1300kg la 105 cai, asta daca-i mai are pe toti. tu ai 105 la max 1100kg. trebuia sa-l servesti la micul dejun. banuiesc ca in cazul multora ca in cazul meu, cocalarul cu bmw nici nu prea stia probabil sa se dea. oricum ma uitam in retrovizoare cum rade gagica lu'ala de el

              Comment


              • Stateam de vorba cu niste prieteni, dintre care unu imi spune ca o cunostinta de-a lui i-a dat la un TICO 120 cu a 2-a. ) Deci, imaginati-va.... )) 120 cu a 2-a am luat eu cu un Peugeot 308....benznar de 160 de cai....asa ca
                Domina ca sa nu fi dominat!

                Comment


                • Mda,acel bmw face suta in 11,7 sec,cam ca 1.6 8v logan.

                  E normal ca s-a tinut de tine.Trebuia sa ai cam de la 140 de cai sa il lasi in urma
                  Last edited by fanrenault; 11 April 2011, 20:43. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • are 1050 kg cu masina verificata la remat. in talon are 1030 kg. nici nu se pune problema ca l am facut. mi a tras o masina jumate de nu m am vazut.

                    era incaltat cu niste ATS usi cu 195 50 15. tragea de indoia cu ele. singura lui modificare de altfel
                    -16v ia bataie si de la 318i stock si sta bara in bara cu 316i ambele sa fie din seria cu motoare M40.
                    - cu 316i lansat il fac pt ca am puterea si redline u ceva mai sus. la linie pe 400m pleaca bine de tot si il ajung abia pe a 3 a unde trec usor in fata
                    -hai sa nu mai visam. 16v nu e chiar king of the road. am batut si masini smechere si am furat o si de la cashcaravete de Hiundai Accent 1.6 16v care au dat cu mine de pamant de mi au iesit toate valvele pe nas.

                    pe net sunt niste timpi total anapoda. ursu ala de 1.6 M40 chiar trage
                    Last edited by alessandro; 11 April 2011, 20:53.

                    Comment


                    • La ce discutii se poarta aici cu masina astea ar trebui sa vin cu laptop-ul in parcare si la fiecare liniuta sa mai fac cate o modificare. Asa scoatem varianta de Logan pentru liniute!!! STAGE LINIUTA
                      Last edited by Doc; 11 April 2011, 22:10.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • Doc...... si cu asta v-a dat noapte buna copii

                        cand va aud cu 1.4-le vostru, ala mic si negru ce respira greu sub capota...aka monstrul... remapat sau cu "distrigaz" in portbagaj, ca faceti ursuleti si alte animale de pe sosea...stau si ma minunez...serios...
                        fof si mcd nu intra in discutie ( fof are 1.6 dar intra si el in discutie la liniute )
                        azi la insistentele unui vecin...hai cu el, eu la volan, sa facem o tura, sa vad cum trage al lui, remapat si cu gaz...;))
                        am tras de saraca masina, de mai avea putin si scuipa supape pe esapament...plictiseala maxim la volan...apasam si ciuciu...
                        dupa tura asta, zic hai ma si tu cu mine sa vezi la a mea...la care el, poai ce, ai doar 1.6, nu-i mare diferenta, ( io eram :O ) , si ai suspensie si filtru aer...nu ai nimic impresionant, tot ca a mea se misca ( io iara :O )
                        dupa 2-3 ture de accelerari...nu stia de ce sa se tina mai bine, ca era :shocked: ...
                        concluzia lui...ai ceva la motor, nu se poate...

                        cu asa oameni, ajunge 1.4 chipuit sa bata aproape orice masina...ofof

                        parerea mea, si atat :P
                        Last edited by bolo; 11 April 2011, 22:23.
                        Life is short...play more!
                        http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                        Comment


                        • mare dreptate are bolo...toti cu 1,4 e racer
                          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                          Comment


                          • toti cu 1,4 e racer

                            si vine lansat unu' doi saispe volti

                            referitor la mcv tractoras vs unu' patru mp3 prezint cazul meu :
                            mcv preferance 1.5dci 70 cp......59000 km vs 1.4 mpi laureat+ 90000 km ambele stok si ambele cu table si gume de iarna pe trepte 1-2-3 0-2
                            Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                            Comment


                            • Razvane, daca vrei sa ti-o furi de la un 316i urs M40 sa ma anunti... Masina standard standard, 100.000 si ceva de kilometri reali!

                              Eu nu ma dau cu el ca sigur ma face, a batut Megane Bicorp 1.6 16v.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Ce sa te dai tu ma?Ai 1.4..stai jos!))
                                AG 16 Y M A

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google