liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • flopy patulul meu cu benzina din bulgaria de 100 mi-a urcat acul dupa 205 pe bord. si inceput sa caraie acele.
    Attached Files
    Last edited by speed_shock; 21 August 2011, 14:19.

    Comment


    • Eu stiam ca viteza maxima constructiva care apare in talon nu e sinonim cu viteza maxima pe care o poate atinge o masina. Sunt masini la care diferenta e mult mai mare decat 2,3 5km/h. Masurat pe GPS/G-tech.

      Cf.OrdonanŃa Guvernului nr. 35/2005

      Viteza maximă constructivă a vehiculelor care se înscrie în Cartea de
      identitate a vehiculului este cea indicată de constructor în documentele
      prezentate în vederea omologării. Pentru autovehiculele prevăzute cu
      limitator de viteză sau sisteme integrate de limitare a vitezei, în Cartea de
      identitate a vehiculului se va înscrie viteza maximă care nu poate fi
      depăsită constructiv, datorită limitatorului sau sistemului
      Last edited by yrman; 21 August 2011, 14:23.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by speed_shock View Post
        flopy patulul meu cu benzina din bulgaria de 100 mi-a urcat acul dupa 205 pe bord. si inceput sa caraie acele.
        Pai Bulgarii au autostrada nene ( prin munti ), nu ca noi, si daca prinzi o portiune la vale te duci calumea. A nu se intelege ca spun ca tu erai la vale.
        Ai verificat cu GPS-ul aceasta viteza?

        Originally posted by yrman View Post
        Eu stiam ca viteza maxima constructiva care apare in talon nu e sinonim cu viteza maxima pe care o poate atinge o masina. Sunt masini la care diferenta e mult mai mare decat 2,3 5km/h. Masurat pe GPS/G-tech.

        Cf.OrdonanŃa Guvernului nr. 35/2005

        Viteza maximă constructivă a vehiculelor care se înscrie în Cartea de
        identitate a vehiculului este cea indicată de constructor în documentele
        prezentate în vederea omologării. Pentru autovehiculele prevăzute cu
        limitator de viteză sau sisteme integrate de limitare a vitezei, în Cartea de
        identitate a vehiculului se va înscrie viteza maximă care nu poate fi
        depăsită constructiv, datorită limitatorului sau sistemului
        Nu e cazul nostru tata. Ce spui tu e valabil pt. BMW-urile limitate electronic la 250 Km/h si altele. Da la noi ce sa mai limitezi?
        Last edited by flopy84; 21 August 2011, 14:44. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • pe gps arata 202 km/h.da cum zburau liniutele de la benzina faranumar,consumul pe calculator ajunsese de la o medie de 6.6 la 15.4 % si tot crestea.

          Comment


          • Originally posted by Shakar View Post
            Eu vs Saab 9-3 (2006) 1.9 TiD 120 CP => 2-1. Eu i-am dat cate o masina, el m-a facut cu jumatate de masina, am plecat cu ~200 ture mai putin decat trebuia in cursa aia. Oricum masina trage foarte bine la cei 120 CP pe o masina grea. I-am dat pe o linie dreapta 210 iar pana la 190-195 urca fara stres.
            Cand Saab se nastea din avioane,Dacia se nastea din...compromisuri!Si uite asa iar credem ca avem avioane ,in loc de Loganuri!Daca ala avea varianta de 150 cai adio...!

            Comment


            • Eu vs 1.6 cu evacuare pe 50 fara catalizator admisie si soft 1-3.Mai e de dat cu el.
              Eu vs logan 1.6 cu filtru sport si finala 2-0(vro 4 masini)
              Eu vs dci de 85 1-0, am ratat startu si m-a luat o masina pe a1a a2a si l-am depasit pe a3a.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • "Eu vs dci de 85 1-0, am ratat startu si m-a luat o masina pe a1a a2a si l-am depasit pe a3a."-Mai multe probleme ti-a pus tractorul decat suratele benzinare nu Aline?(acum ,vorbind serios ...)

                Comment


                • Sincer nu, odata ce eu am plecat dupa el si m-a luat pe a1a a2a si pe a3a l-am ajuns l-am si depasit si ma departam dar era curba si nu am mai dat nici eu nici el.Oricum daca masina respectivului era stock, trage bine.
                  Problema la mine e ca imi trebuie 400m sa fac treaba.Nu cred ca ma mai dau pe distante mai scurte ca nu prea stiu sa plec de pe loc si e cam greu sa recuperez apoi.
                  Cu 1.6-le ala umblat si cu dci-u erau vro 300m
                  Cu 1.6-le stock m-am dat pe 400m sau chiar mai mult.
                  Last edited by al!n; 22 August 2011, 01:32.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • Originally posted by YURI View Post
                    Cand Saab se nastea din avioane,Dacia se nastea din...compromisuri!Si uite asa iar credem ca avem avioane ,in loc de Loganuri!Daca ala avea varianta de 150 cai adio...!
                    Tu ce problema ai acum, cu ce suferi ? Ce treaba are istoria Saab sau firma in sine cu liniuta aia ? O luam cu daca si cu parca, si Loganu daca era 2.0 Turbo adio alte masini dar momentan e 1.6 16V, ne limitam la asta. Tie chiar iti place sa bati campii in mod gratios. Vino cu ceva palpabil, on topic sau dai log out.
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • de unde atatea filmari,daca ar avea ar pune,nu am vazut nici un filmulet cu tractorasul lui.da e bine ca poate il angajeaza astia la dacia cu aberatiile lui)

                      Comment


                      • Shakar:Nu tre sa demonstrez chiar nimic,deoarece unii oamenii mai au si altceva de facut decat sa se filmeze ca au ars cu Loganul un Ferrari !Sincer acum...In plus eu nu tre sa arat lumii intregi cat de tare e tractorul meu !Eu pe aia de vor sa se dea cu mine ii prind in mod "spontan" pe la semafoare sau in mers prin oras ,un semn si gata!Tu crezi ca am timp de filmari ?Chestia e ca pana acum decat unu cu un 320d pot zice ca ma ars din mers ! In rest...DSL,ZZV,GTT,MIT,ZAR.......ZZZZAVAT i-am facut pe toti!Daca fac un sondaj cred ca mai invidiat e tractoru 1.5 DCI in trafic sau la liniute decat 1.6/1.6 16V! Alea prezinta mai putin "interes" pt. "raceri" ...ciudat!

                        Comment


                        • stau si ma intreb ..te vei potoli vreodata?

                          Nu vad decat 2 solutii : ori pleci in vacanta prelungita ori sa faca toata lumea abstractie de posturile tale ...

                          Comment


                          • Originally posted by speed_shock View Post
                            pe gps arata 202 km/h.da cum zburau liniutele de la benzina faranumar,consumul pe calculator ajunsese de la o medie de 6.6 la 15.4 % si tot crestea.
                            Ce sa zic...felicitari! Inseamna ca 105 cai logan 16v fuge mai tare decat proceed 126 cai . Eu am reusit o singura data 205 pe bord; 203 pe GPS (ce-i drept eram 4 in masina...dar sunt 20 de cai in plus totusi). Consumul era in jur de 20.
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • Va rog, nu mai comparati ceed/proceed cu logan. La o comparatie facuta pentru o cunostinta care-si dorea o masina in 3 usi pana in 15000e, proceed era cea mai slaba la toate ccapitolele : grea, acceleratie oha, viteza maxima nici atat, consum de avion, etc.

                              Si-ti zzic ca mie chiar imi place masina, arata intr-un fel deosebit. Insa nu e de comparat, ca chiar trage slab fata de cele care joaca in liga ei.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Dar eu nu am comparat-o. Doar constatam ca 16v se duce mai tare, conform vitezelor maxime inregistrate de unii.
                                Dar sunt chiar curios care sunt celelalte masini sub 15,000 EUR in comparatie cu care si-o lua la orice.(grea...are 1300 kg; acceleratie;viteza maxima; si consum de avion).
                                Last edited by Seba; 24 August 2011, 23:27.
                                Saab 9-5 Aero

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google