liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nepotu123 View Post
    Teoretic pana la 100 km/h masinile ar trebui sa fie cam egale, cu un avantaj pt cine pleaca mai bine, dar dupa 100 km/h si pana la 120-130 km/h cand se termina cei 400m DCI-ul trage mai bine si ar trebui sa termine primul. Chestia e ca dieselu' la liniute se conduce un pic mai greu fata de benzina unde ai plecat de pe loc si apoi schimbi treapta aproape de limitare si tot asa. Daca schimbi prea devreme sau prea tarziu poti sa-ti cam iei adio de la castig.
    Eu am schimbat la aprox 5500 rpm, din cate am vazut nu e un sofer prost dar nici nu cred ca e unul de exceptie, de mine nu stiu ce sa zic, uite-te cu 2-3 pagini in urma am mai scris cu ce masini am mai dat.
    Ok, numele meu e Laur...

    Comment


    • Originally posted by razvanamza View Post
      nenea, un 1.6 normal il faci pe paine. daca si albina lui cosmin e standard, eu am fiat
      Si eu am FIAT.



      Nu sunt atat de praf pe cum crezi. Acum 3-4 saptamani m-am dat cu un Fiat Punto mk2b Sporting si am ramas surprins. Masinuta are 960 kg, 94 caluti si face suta in 9.6 secunde. Pleaca mai prost ca masina lui CataFOF si mult mai bine ca mine.

      Comment


      • on1x1 , poate ne mai gasim pe undeva , am mai facut ceva tiganeli pe la masina si poate mai scad distanta aia

        Comment


        • vine cineva diseara la locul cunoscut. n-am decat scaun sofer si un apetit mare pentru victorie. alexpeed-ule?

          Comment


          • Originally posted by CataFOF View Post
            on1x1 , poate ne mai gasim pe undeva , am mai facut ceva tiganeli pe la masina si poate mai scad distanta aia
            Sigur! Incerc sa vin in seara asta si daca nu pot o sa urmaresc topicul cu intalniri fulger.

            Mie-mi mananca ficatii masina asta. Pe langa problema cu lipsa de boost se pare ca raman si fara ambreiaj. Pe langa astea mi s-a stricat panoul cu instrumentele de bord si iar trebuie schimbata distributia. Mai are rost sa spun de uleiul care curge din cutia de viteze? ) 26.000 km FTW!

            Comment


            • Am o roata nitel o ia in alta parte decat masina. Daca e de soseaua cu 5 benzi nu stiu, mai intai sa ajung la fulger si apoi ne descurcam. Parca vad ca raman cu Fofulet pe la 12 sa cautam actiune, deocamdata nu-mi mai arde dar tot o fugaresc.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • eu nu pot venii , pana la 12 sunt la fotbal , alexe , suna`ma daca e ceva palpitant.

                Comment


                • razvan, cred ca ai dat si scaunu de la sofer jos si nu ai ami reusit sa mai ajungi cu masina "la locul stabilit". Aveam un 1.4 nou, sa vedem cum te tii dupa el dar...

                  Comment


                  • cine e 1.4 asta melcule ? ca il vreau eu



                    fara mirc ca ne suparam
                    Last edited by Cristi_Xp; 21 May 2011, 20:51.
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • "1.4" in 3 cilindri mai exact.

                      Chiar ca si-a dat jos si scaunul de la sofer de n-a mai venit).
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Logan 1,4 stock vs papuc diesel 4x4 1,9 d s-a soldat cu o jumate de aripa in fata pentru papuc.In mod normal trebuia sa nu pot sa citesc motorizarea.Nu stia tipul sa dea in masina si se pare ca ambreiajul era varza.
                        Welcome to the Club, We Have Jackets !

                        Comment


                        • margelatu si tu mergi pe principiul ca e 1.9 si tu ai 1.4 si trebuie sa te bata?) Din cate stiu e 1.9 aspirat si e super lesinat. Cred ca nu prea ai stiut tu sa te dai.
                          Last edited by o8MeLC; 21 May 2011, 23:27.

                          Comment


                          • Asa stiu si eu ca cica dizelu asta de 1.9 de pe papuc e atat de lesinat incat nu prinde nici 140..cel putin asa am auzit,dapai sa mai bata si 1.4mpi
                            Last edited by Seba; 22 May 2011, 00:19.

                            Comment


                            • ai auzit foarte bine :d are viteza maxima constructiva de 135. Eu termin 402m cu aprox 120km/h ceea ce e foarte mult pentru 1.9 diesel. Are 61 de cai.

                              Comment


                              • voi nu v-ati dat din mers cu un papuc dizal, asa-i? mai ganditi-va si ca masina aia are 800 de kile si motorul ala are un cuplu cat 1.6mpi. chiar trage, desi viteza maxima e sub cea a loganului.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google