liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astra H Caravane ma indoiesc sa fie motorizata 2.0 t. Poate 2.0 DTI, care nu-i cine stie ce.

    Comment


    • @flopy84 ala cu astra stia ce face ca el a intrebat daca ma alerg si cu el, ca vazuse ca m-am alergat cu accentul si el a venit dupa noi. Ca era 2.0 mi-a zis tipul cu accent, asa scria pe portbagaj, pe propietar nu l-am intrebat deoarece el a trecut pe galben si eu m-am oprit.

      Nu ma dau in mod regulat, ala cu accent-ul m-a provocat la semafor, dupa aia mi-a zis ca i s-a parut ca scrie 1.4 pe portbagaj
      Last edited by yrman; 30 May 2011, 21:20.
      sigpic

      Comment


      • Cel mai probabil era stema lipita . S-au pus si 2.0 de 170, 200 si 240 de cai pe editiile speciale GTC si OPC dar acolo se vede cu ochiul liber ca masina e nervoasa, au kiturile(bari, praguri, jenti) acelea foarte frumoase. De liniute vs Logan nici n-are rost sa vorbim la puterile alea .

        Comment


        • Nu era OPC. Era sigur tractoras si sigur tragea bine pe treptele superioare. sau a ratat startul si a recuperat mai greu, ca a stat la aripa mea spate pe primele 3 trepte si pe 4 a venit rau de tot. In fine ... hai sa trecem mai departe.
          sigpic

          Comment


          • versus

            Originally posted by alessandro View Post
            eu zic sa nu vorbesti inainte. au mai fost pe aici care au facut asta.

            cu mine te tenteaza ceva ?
            Daca am luat bataie de la 1.6 16v stock, cu tine ce sa fac? Sa-ti fac poze din spate?
            Poate peste 100 de ani cand o sa aduc si eu ceva modificarii masinii. Dar asta nu se va intampla prea curand.

            Originally posted by yrman View Post
            Nu era OPC. Era sigur tractoras si sigur tragea bine pe treptele superioare. sau a ratat startul si a recuperat mai greu, ca a stat la aripa mea spate pe primele 3 trepte si pe 4 a venit rau de tot. In fine ... hai sa trecem mai departe.
            Da, probabil ca era diesel.
            Last edited by flopy84; 30 May 2011, 23:09. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Originally posted by yrman View Post
              Nu era OPC. Era sigur tractoras si sigur tragea bine pe treptele superioare. sau a ratat startul si a recuperat mai greu, ca a stat la aripa mea spate pe primele 3 trepte si pe 4 a venit rau de tot. .........
              Probabil ca era un tractor remapat altfel nu prea vad cum sa vina peste tine si cu trei pers in masina.

              Comment


              • Pai daca avea motor de 1.9 cdti cred ca avea 120 sau 150 cp..crezi ca ai mai trebuia remapare ?

                Comment


                • Ma gandeam la motoru 2.0 dti de 105 cp sau o avea.

                  Comment


                  • Nici nu exista 2.0 diesel la astra H. Probabil era astra G 2.0 dti 101cp;.
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • ma gandeam sa fac o liniuta cu polizorul meu contra unui golf 1.9 tdi de beharca ,cam din 95 e masina.am vreo sansa? vreau sa-i scot figurile din cap lu ala cu golf.mentionez ca nu am mai participat la o liniuta,deci nu am experienta,dar as face-o acum sa nu mai vb urat de dacia.trebuie sa apar imaginea dacia.

                      Comment


                      • Sunt multe variante de 1.9 tdi pe golf3 . Sunt si de 75de cai si de 90 si de 110.
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • Originally posted by laur @ View Post
                          ma gandeam sa fac o liniuta cu polizorul meu contra unui golf 1.9 tdi de beharca ,cam din 95 e masina.am vreo sansa? vreau sa-i scot figurile din cap lu ala cu golf.mentionez ca nu am mai participat la o liniuta,deci nu am experienta,dar as face-o acum sa nu mai vb urat de dacia.trebuie sa apar imaginea dacia.
                          Incearca si vezi rezultatul

                          Ps: Daca ai 1.2 16v nu stiu ce sanse ai...destul de mici cred

                          Comment


                          • Originally posted by laur @ View Post
                            ma gandeam sa fac o liniuta cu polizorul meu contra unui golf 1.9 tdi ....................am vreo sansa? ............mentionez ca nu am mai participat la o liniuta,deci nu am experienta.............
                            Nu fa, pt ca ai toate sansele sa pierzi.

                            Daca vrei sa-i scoti fumurile antreneaza-te prima data si apoi du-te pregatit.
                            Si vezi ce motor are (daca e de 90 cp si e in stare buna, lasa-l ca pierzi).

                            Comment


                            • Eu zic ca ai sanse mari sa-l faci. De ce? Pentru ca majoritatea masinilor de bulgaria sunt varza din punct de vedere tehnic si mai e si din 95 masina. Deci incearca.

                              Comment


                              • Nu chiar toate bulgaroaicele sunt varza, sunt oameni care-si iau masini foarte intretinute si nu vor sa plateasca toate taxele romanesti, nu trebuie sa generalizam.

                                Daca e tdi de 90 de cp in stare proasta, merita sa incerci, altfel nu.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google