liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta nu e coasta, ti-au zis deoarece ei s-au referti la campionatul National de coasta unde chiar trebuie.
    Daca vrei la acest vtm nu trebuie si poti veni cu o masina de strada... in linkul pus de mine exista regulamnetul.....

    Comment


    • Originally posted by o8MeLC View Post
      azi frumos, liniute, laurete, tobe ,compresoare. Asteptam filmuletele si rezultatele oficiale.
      http://www.youtube.com/watch?v=XpS5oS2Lwzw


      Dupa cum se vede s-a dat drumu la liniute, nu ratam nicio ocazie.

      Pentru inceput de an:
      MeLC - viteza 1-0
      lau91 - viteza 1-0
      Last edited by o8MeLC; 19 March 2012, 19:17.

      Comment


      • ii sa terminat gazu lu' viteza?! )
        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

        Comment


        • alex, vorbim de vtm-ul organizat de acr? daca da, o sa ma opresc aici cu discutiile despre siguranta, rollbar, incasari cu orice riscuri, etc...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Aveam galosii de iarna, ceva gen Borbet 9j in picioare, mancasem iar Melcu' era flamand si cu intermediare in picioare..

            ...data viitoare!
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • exista o cursa in care sa pierzi si sa nu dai vina pe orice? te bat mereu si zici ca stam egali sau eu aveam si tu nu

              Comment


              • Data viitoare vin cu slick-uri in picioare!
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • S-ar putea sa stai pe loc cu slick-urile pe suprafata aia. Ba mai mult, sa nu te vad cu slick-urile pe tavan (adicatelea cu roatili-n sus)

                  Ba, sunteti defecti! RAU!!!
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Seba, ai idee cand se mai organizeaza ceva la arad ? la VIK acolo unde am fost cu dsing in 2009.
                    daca as stii din timp, as vrea sa fac pe dracu`n 4 sa ajung , poate si colegii care se dau prin parcari gen careffour.

                    Comment


                    • si manusi de lana pe jante...

                      cata, vezi vssracingclub, sectiunea forum. dar va sun eu cand o sa mai fie. probabail prin vara si/sau pe finele toamnei.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Daca e totul in regula pana atunci as veni si eu sa va cunosc si sa imi rup si eu cazanu' pe acolo! Poate nu vine Octavian, de cand planuim sa ne dam...
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • Ce ziceti, cum ar sta balanta intre 1.6 16v si Tigra 1.6 ?

                          P.S: De ce nu gasesc pe youtube filmari cu 1.6 16v cu depasiri,etc... ? Toate sunt cu 1.4MPI. De ce ?

                          Comment


                          • CSH: pentru ca majoritatea loganurilor sunt 1.4.... oare? Ia uita-te atent cand esti prin trafic sa vezi cate sigle cu 1.4 vezi si cate cu 1.6 16v.
                            Cat despre Tigra 1.6 vs Logan 1.6 16v, Tigra are 0-100 km/h in 10.5 sec iar Loganul 16v euro 4 in 10.2 sec. Masinile sunt destul de apropiate, depinde cati ponei au mai ramas sub capota Tigrei si de soferii celor 2 masini.

                            Comment


                            • ii da tigra la logan, are juma' din kilele ligheanului. 0-100 e oarecum irelevant cand timpii sunt apropiati. mai conteaza si altele, iar de la 100km/h in plus, loganul are un mare dezavanataj la aerodinamica, greutate, roti...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • La greutate stau asa:
                                Tigra 1.6 se zice ca are 1075kg. 16v cat are ?
                                Deci greutatea nu reprezinta un dezavantaj.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google