liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • => ca tu stai aproape egal cu 16v => ca daca eu te crap pe 400m => ca eu crap 16v)).
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Corect, nu toate trag la fel, si softul conteaza f mult.

      Am un prieten cu 1.6 mpi, faceam teste de reprize ( tr III din 3000 rpm) tot timpul lua cam treisfert de masina avans (pana in ~110-120/h).
      Dupa ce mi-am schimbat softu (CristiXP) seara m-a si asteptat sa facem testu din nou, i-am dat de fiecare data o masina avans...nu i-a venit sa creada. ))
      Foarte bine imi tragea pe reprize, m-a mancat pe mine in c..r sa dau avansu mai mic.

      Desigur ca a doua zi s-a dus imediat si si-a schimbat si el softu )))
      N-am mai facut nici un test apoi.

      Comment


      • Originally posted by aleXpeed View Post
        => ca tu stai aproape egal cu 16v => ca daca eu te crap pe 400m => ca eu crap 16v)).
        Ai uitat ma cand ii alergai pe FUG si Marcs pe kiss) si atunci cand am luat o aripa de la 16v ))
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • Trebuie sa va fugaresc si eu putin vara asta. O sa pun niste benzna mai ok, ca prin rezervor s-a facut apa sa vad si eu cum fuge ciorba mea de motor.

          Comment


          • parca tragea mai tare pe gaz ) ) .....
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • Ce spuneti de 16v stock vs octavia 1.9 tdi 90 cp ? Am o polemica aici!
              My Ride - Prestige 1.6 16v

              Comment


              • Maturi cu octavia pe jos fara discutii. Eu am batut-o cu 1.4

                Comment


                • Originally posted by C&S View Post
                  Ce spuneti de 16v stock vs octavia 1.9 tdi 90 cp ? Am o polemica aici!
                  Atunci ce problema as avea eu cu 1,6 8v cu passat de 131? Fi fara frica...
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • 16v vs Dodge Nitro CRD 3-0

                    la 100 kmh venea tare din spate si dadea flashuri. 16 valvele...inferioare si cox

                    nu stiu cat de mult i a dat...asta diesel vad ca are 177 cai. benzinarul de 200cai cica are 10.5 ana la 100
                    Last edited by alessandro; 8 April 2012, 22:49.

                    Comment


                    • Originally posted by FloNZN View Post
                      Atunci ce problema as avea eu cu 1,6 8v cu passat de 131? Fi fara frica...
                      In afara de fumul passatului nu vei vedea nimic.

                      Comment


                      • nu musai. daca nu-i cu cip-cirip passatul, ai sanse sa stai aproape de el. cu 16v stock s-au batut mondeo-uri si pasat-uri de 130cp cu >1 masina avans. pe nici unul dintre cascadorii aia cu "turbodizal" nu i-am mai vazut la liniute dupa ce i-a ars "un c@c@t de logan", cand ei visau sa se dea cu passaturi 1.8T si sperau sa faca benzinarul
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Si sa nu uitam totusi ca nzn are axa soft si traseu fara cat).Da e modest si nu specifica.
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • 16v stock o cam ia de la passat 131cp. Nu mai stiu cifrele,dar imi aduc aminte ca dupa ce am pierdut am cautat, si chiar si in cifrele 0-100 era avantaj pt passat berlina 131cp.

                            16v cu octavia1 90cp + soft, il bat insa nu la f mare distanta. cam 1 masina. Cu aceeasi masina din mers in a4a de la 140 pana la 160 ia cam o masina si ceva avans.
                            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                            Comment


                            • Seba: in mod normal, daca ala de la volanul Passat-ului are habar de ce face + toti caii sub capota, ti-o cam da... are 9.9 sec 0-100. Daca mai e si 4 motion si pleaca cu ea din blana, ti-o da chiar bine zic eu.
                              16v cu chip-chirip asa poate sa-l dovedesti, dar stock in mod normal te face.
                              Ca majoritatea Passat-urilor au + 150k km, sa nu zic mai mult, deci au mai zburat din cai... iar cu dieselu' la linii e mai greu decat cu benzina, asta-i alta treaba. Daca sofer mai e si vreun impresar care a primit cheile de la taticu' pentru o tura, si se crede "chilot" e clar .
                              Last edited by Nepotu123; 9 April 2012, 01:59.

                              Comment


                              • Originally posted by razvanamza View Post
                                In afara de fumul passatului nu vei vedea nimic.
                                Eu nu prea cred nu am dat doar cu un passat de 131...Un A4 breack tot de 131 m-a facut anul trecut in vara...pe 1 si 2 eram in fata lui,dar cand dadea 3 pleca pe langa mine glont, dar proprietarul zicea ca are nu stiu ce soft facut in germania...
                                http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google