liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • citesc de vreo 20 de pagini numai prostii ineptii,YURI eu nu am absolut nimic cu tine,dar sincer dci 85 cp e un motor modest care iti ofera reprize ok,consum ok si o viteza maxima ilegala,apropo ce spui de 16V eu stiu poate dieselul daca e in viteza a5 si face o depasire de la 80km/h poate e mai bun dci 85 dar cand e vorba de liniute credema nu mai vezi numarul la ala cu 16V poate alea lansate din treapta 3 la 60km/h se mai duce dci, de exemplu 1,6 mpi daca te urci in el si dai in el pana la 3000 de ture nimica,ai condus vreodata un 1,6 mpi fie 16V? l-ai turat cum ii place lui si nu cum merge dci? dupa 4000 e altceva la benzina simti ca e alta viata la dci e 2000rpm-3500rpm maxim 4000rpm si gata,eu nu am cu nimeni nimic dar fiecare motor are avantajul si dezavantajul ei si pana a venii cu ineptii gen dci 85 cp sa faca nu stiu ce masini pe benzina de peste 100 cp ma refer strict liniuta mi se pare o aberatie totala,sa aveti de masinute sa le laudati dar pana unde le este limita,in special pt tine yuri am dci 85 cp dar stiu unde ii este limita si eu eram la fel la inceput ca rupe in gura tot nu este asa,si gandeste ca inca nu am carnetul,mai am putin pana sa pot da de el,inca puti pana la 18 ani si mi-au iesit din cap fluturasi cum ar fi ca dci 85 cp rupe tot ce vede el,cel putin 16V care spui ca il crapa nu este adevarat deloc,numai bine

    Comment


    • LOGANUTZU:Nu te contrazic dar fiecare poate a experimentat situatii oarecum diferite in viata reala ,si aici nu vorbesc basme ( cum poate credeti voi) ! Nu am zis ca DCI 85 e vreo super-masina ...Sunt momente in care duc si la asta lipsa de putere ,mai ales dupa 150...pana acolo se duce lejer!DAR un DCI resoftat ce poate ajunge la 110 cai ,iti zic eu ca pune mari probleme lui 16V!Daca soferul le "are" posibil sa si-o ia 16V!Mai uitati-va odata daca pe mine nu ma credeti...cate probleme ia pus Cristi lui Mareom cu DCI-ul remapat la 90 cai ! prima cursa ca prima cursa ,dar cursa 2 si 3 16V decat juma de masina a reusit sa ii dea...90 cai "antrenati" bine! Oare ce s-ar intampla cu unul de 85 remapat la 110 ! Eu nu as mai fi atat de sigur...Nu mai subestimati atat motoarele diesel!(cel putin pe logan) Dar logic ca ce spun eu nu se ia in consideratie ....Eu astept "blanarii" experimentati de diesel sa confirme ca DCI-ul nu e o masina chiar slaba la liniute!Va salut!

      Comment


      • lasa mai dci ul nu l mai ridica in slavi ca nu e asa...gandeste te ca la tine tr 1 e ap moarta pe cand la benzina se duce...dci e mai greu ca 16v...in fine vb aberatii,cum spunea un coleg:fa o poza la permis si arata ne..pt ca ai scris pagini la rand aiurea.
        http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

        Comment


        • 16V are 1.150 kg si DCI-ul de 85 1.185 ...cel putin al meu atat are!FLR nu mai vorbii daca nu sti ...Intradevar DCI-ul ( cel putin Prestige-ul) e mai greu ca 1.6 16V cu aprox 35 kg dar nu poti afirma ca tr.1 e "moarta" ! Daca nu stiti sa ii "dati" taceti din gura ...Tu nu faci parte in nici un caz din categoria "blanari de diesel" asa ca te rog abtine-te!In plus ...am afirmat ca DCI softat pune probleme mari lui 16V! ( soft stage 2 de 110 cai)!
          Last edited by YURI; 18 August 2011, 20:58.

          Comment


          • mai alaltaieri te laudai ca stock dai autobuze la 16v softat. las-o moarta, ca deja miroase. fa-ti stage 3, pune filmuletul, ne inchinam la schimbarile 1-3-5 si gata, ne luam toti tractoare. oricum, topicul fiind de liniute, asteptam cu interes filmulet cu loganul tau stock batand 206 de 120cp, ceed de 109cp si de ce nu, chiar logan 16v de 105cp. pana atunci, degeaba incerci sa ne convingi. pana una-alta unii ne-am convins ca un dci remapat trage mai tare decat un dci85 stock, deci singura ta sansa e sa pui macar un stage1. atunci da, la puteri apropiate, masinile isi pun reciproc serioase probleme. pana tunci, insa, ai 20cp mai putin si cred c-ar fi cazul sa te obisnuiesti cu ideea ca-s mai putini, nu mai multi. uita-te de curozitate cat timp face dci 1km si cat timp ii ia la benzinar, acolo deja vorbim de 160km/h, adica aproape unde se gata gazul la tine. acolo vezi caii aia lipsa mai bine decat pe 400m, unde senzatia aia de la 2000-3500 e extrem de inselatoare. cronometrul iti poate si-ti va si spulbera visele, daca incerci la fotocelula sau gtech.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • yuri a meu e remapat si nu ma laud cu el..pai tu stoc vi sa mi spui mie de liniute ca faci 16v..daca esti stoc sincer ''fa nani''
              http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

              Comment


              • FLR:da , cum sa nu ...Nu tot ce zboara se mananca...si sa fie asa (desi nu cred ca il ai remapat) si erai meserias speriai multe 16V pana acum! Dar tu cum iti subestimezi masina,ori habar nu ai cu covrigul ori vroiai sa iti iei 16V si ai ales din "greseala" dieselul ...Asta e problema ta ,dar nu poti spune ca ai o motorizare slaba ( chiar si stock)! Remapata se schimba treaba radical!


                ps:Tu probabil ti-ai luat masina pt. consum ...Eu mi-am luat-o sa ii dau si cate o talpa din cand in cand!Oricum nu te invinovatesc daca nu iti place sa mergi tare...

                Comment


                • yuri, te astept la o liniuta, cand vrei tu, cum vrei tu. daca nu-mi dai macar 3 masini, cu 16v n-ai nici ce vorbi. daca te bat, probabil vei uita singur contul pe loganclub. citind in urma vei remarca, poate, ca masina mea trage slab pentru un 1.4 remapat, deci ai sanse mai mari sa ma "faci".

                  Comment


                  • yuri cand mi am pus soft pe masina tu nu stiai ce insemna ''logan club'' stiu cum merge dci ul si stiu cum merge 16 v.punct.fa mi o favoare si pune mi o poza cu permisul tau si cu dci ul tau.eu aici ma opresc.''sunt mandru posesor de logan''
                    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                    Comment


                    • are la el acolo un 1.4 tiganit rau, mai nou un 1.6 tiganit, care nu trec oricum de suta de cai..sa incerce cu ei sa vedem ce iese, daca nu se deplaseaza in alte zone...sau sa se dea cu dsl ca stiti ca si ala o da in nebunii cu dieselu..fara pic de ironie, ca sa vedem ce poate ca sofer, ca zice ca asta face diferenta
                      sigpic

                      Comment


                      • razvanamza:Nu mai incerca ca nu ai sanse...!

                        FLR:Tu incepi ca celalalt care imi zicea de permis ...sa" il prezint " ...Dar voi ce sunteti ma "militienii necreduli"?poze pe forum la acte nu se face deoarece iti dezvalui identitatea ...fa tu primu poza si pe urma fac si eu !uite asta e masina mea ...te "incanta" in vreun fel?E Prestige PH1 2008 1.5 DCI! atat tre sa sti tu ...

                        Totusi ...mie sincer mi-ar fi si rusine sa ii cer unui coleg de forum sa imi prezinte carnetul de pilda ...(ce esti politist?)unii dintre voi depasiti orice grad de moralitate si sfidati pe fata oamenii...Prea multa nesimtire pe lumea asta ...Nu merge "gestiunea atasamentelor la ora asta ,si nu pot pune poza cu masina mea !Poate maine...

                        Comment


                        • scuze de off: YURI tu chiar meriti Ban

                          Comment


                          • YURI: tu depasesti orice grad de logica cu tractoru' tau de liniute. Daca ridici asa in slavi un motor de 85 cai diesel, probabil daca ai avea o Skoda Rs diesel remapata la 200 cai ai spune ca bati Ferrari.
                            Si da, e normal sa-ti ceara lumea poze cu permisu', pt ca aberezi la greu, faci si dregi din tastatura dar defapt pe tine nu te cunoaste nimeni de pe forumu' asta. Cred ca ti s-au lansat zeci de invitatii chiar de la baietzii de la tine din oras sa te duci la intalniri si de ce nu la liniute daca te crezi asa bun si vrei sa demonstrezi ceva. Tu insa ce faci... toci tastatura fara nicio dovada palpabila "nu subestimati dci-ul, dci-ul remapat cu 15 stagii bla bla bla" dar fapte... pauza. Cred ca nu e foarte greu, chiar si pentru un pusti de 10 ani sa-si faca cont aici si sa inceapa sa scrie. Mai greu e ca cineva intr-adevar sa confirme "da, il cunosc pe userul x, are masina y etc". Tu scri aici de liniute dar nu onorezi invitatia de a te duce la intalniri, sau la liniute... ce sa credem din asta?

                            Comment


                            • Am circulat azi cu un prestige 1.5 85cp stock si var'miu cu a mea. Ce m-am gandit hai sa dam o liniuta....pe 400m sau cat o fi fost, in fine, 1.4 meu amarat sa dus foarte putin inainte cu un bot sau poate mai putin si am ramas surprins chiar....in schimb din mers pe reprize nu am ce spune se descurca mai bine dizelaru' in schimb pe demaraj mi-a lasat un gust amar...(promit ca daca mai prind masina colegului o sa si filmez, azi nu am avut nimic la indemana)...asa ca domnu' yuri, ia-ti campii!
                              ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
                              ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

                              Comment


                              • Domnilor moderatori, nu-i cazul de un ban ? a aparut un nou stig/dsl/reiser infocat... rad si curcele de threadul asta ..
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google