liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sal ! nici nu stiu cum sa incep..... eu nu sunt raiser , nu m am dat mai cu nimeni din club,nu am experienta baietiilor, sunt mai incepator la linii, (cu toate ca as vrea , ca sunt tare curios ce poate atelaju meu, daca poate ceva ), ) doar ce am avut ocazia prin oras ,.. Am tot citit de super dci tau ....pe 19,20 aug ,daca nu aleg marea am sa vin pe la pitesti , vreau sa sparg gheata cu super sonicu tau .1. 4 lasata jos, h&r
    Last edited by 911 YTM; 12 August 2011, 01:10.

    Comment


    • Nu vreau sa te sperii cu nimic. Doar ca nu trebuie sa fii atat de comvins ca daca ai DCI 85 cp este ce-a mai buna masina si face orice MPI. Pun pariu ca sunt foarte multi dupa forum care se joaca cu Dci tau.(Fof, MCD...)

      PS: dci acela nu avea AC.

      ionutz.nit: GPL= NOS )

      Comment


      • Eu duminica plec la CUrtea de Arges.Se baga careva? Anyway, ajung si prin Pitesti evident si te provoc la o linie, sa vedem ce pot "martoagele" noastre. Acum sa nu imi spui ca ai treaba sau esti plecat ) ...
        ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
        ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

        Comment


        • si eu il astept la mare

          Comment


          • Eu il astept la mioveni..sau la pitesti.400m...
            ionutz.nit:Ma bag eu daca sunt acas
            Last edited by al!n; 12 August 2011, 01:17.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • Se stie din batrani ca GPL-ul este o forta bruta, neam de neamu' benzinei sau al motorinei nu se poate pune cu asa ceva.

              Mama cati va atacati, postati si voi rezultate, filmulete ceva ca ma plictisesc iar..
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • GPL??? ma lasa-ti ?Eu stiu Cielo de pe Taxi (600.000 km in bord) care tragea de 10 ori mai bine pe GPL decat pe benzina + ca avea si un filtru K&N + tot tronsonul Borla,iar tipul nebun din fire ,nu sa lasat pana nu a facut la drum o Skoda Octavia TDI ( nu stiu cati cai avea) dar se tine bine de tot ,dar sa ales cu un piston spart dupa toata alergatura asta ....Se intelege totusi ca motorul avea 600.000 in cap ! Oricum ....pe autostrada tot era in stare sa ii ia 200 pe ceas ,ceea ce ma impresionat!La refacut mai tarziu motorul si si acum ii merge !

                Comment


                • @al!n ma refeream daca va bagati, adica daca mergeti la Curtea de Arges nicidecum la liniute....nu prea sunt fan sincer dar domn' yuri mi-a trezit apetitu

                  Nu serios vorbesc aleXspeed, chiar nu stiamca Gpl este mai puternic ca benzonu dasta am si pus intrebarea. O aditivez si eu pe a mea si e la fel)
                  Last edited by ionutz.nit; 12 August 2011, 01:24. Reason: Automerged Doublepost
                  ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
                  ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

                  Comment


                  • La mine gazul e o enigma totala, pun numai gaz de curse.

                    Ionutz, daca nu bati dci de 85 stoc, ii voi ordona boierului al!n precum si subalternului Loganu' sa te articuleze cu cateva corectii parintesti. Ai 1.4 Ambiance remapat, e suficient de dopat, e si cheala, usoara, n-are nimic de care sa traga motorul.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Da stiu ca e usor) , dar ti-am zis nu sunt mare "reiser". In plus ma pot lauda ca am facut un megane shake it(cel cu curu' taiat) de 1.5 85cp deci, ar trebui sa il fac si loganul....cred.
                      ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
                      ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

                      Comment


                      • deja povestile astea imi dau cu somn rau... Alexspeed: vorba ta stapane ,e porunca pentru mine...se rezolva

                        Comment


                        • Mai am putin si imi pun tot clubu' in cap) . Desi domn' yuri vad ca s-a bagat la somn...ca numai raspunde. L-o fi prins tati la pc
                          ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
                          ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

                          Comment


                          • Eu am batut Megane sedan 1.4 16v, sunt grele alea.

                            Acum 2 zile m-am luat cu un Hyundai Coupe primul model pe Bulgaria, rosu, el cu gagica in dreapta lui, se uita la "taxi"-ul meu, moment in care userita ma_shina mi-a spus, "ce se uita ala la noi". Verde, il las sa plece, plecam usor si-l aud ca ii daduse, croncanea motorul, moment in care am dezlantuit caii putere obositi cu uleiul de 9970 km. pe care-l voi schimba sambata si l-am facut.. rau). Era vai mama ei masina iar in datele tehnice, 1.6 16v coupe are 11.9 0-100 de nou, deci tot il bateam.

                            Nu era chestie de postat, dar sa mai fim ontopic
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • ionutz.nit : nu se putea ...? Eu ma dau cu tine si asa ,dar si tu o ai remapata si "lasata" ! Pai ori suntem corecti,ori nu mai suntem?Eu nu am suspensie mai joasa ,nu am soft ,nu am bujii ,nu am cipuri sau alte prostii...!e stock 100% ! Un amarat de Prestige din 2008 ...Acei "raceri" cu 1.4 care s-au dat cu mine 100 la mie ca rau toate stock ( poate un filtru sport sa nu fim rai.... ) ) Dar nu cred ca aveau remapare nici unul ! Doar unul singur mi-a opus ceva mai multa rezistenta si abia l-am facut pe 400 dar ala probabil avea sigur modificari!Iar "INCALTARI" : am niste gume de iarna ...nici acum date jos de LING LONG cu guma goasa si moale....deci ...nimic special in fond !
                              Last edited by YURI; 12 August 2011, 01:38.

                              Comment


                              • AM remapare intradevar, dar nu este lasata...pe asta de unde ai scos-o?
                                PS : Am fost un pic rautacios sper sa nu te superi :P
                                ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
                                ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google