liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi m-am dat cu o Honda Prelude 2.0 140CP pe traseul de VTM de la Ranca si nu a prea avut sanse.

    Comment


    • O fi offtopic, totusi, cursele astea de VTM au vre-un site ceva, un calendar competitional? Stiu ca se pot inscrie si amatori.. taxa ceva, detalii.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Loganu: Tu ai vazut ce ai scris mai sus ...? Sau ai aruncat asa ...niste cuvinte josnice (doar de dragul de a le arunca...) ...?Uite ...te iau pe ce traseu vrei tu si daca te ti de mine cu "marele" tau 1.4 eu ii dau foc la a mea !Chit ca o ai sau nu remapata ...Crezi/credeti ca nu ma descurc cu covrigul?..................bine ... asa e !nu ma descurc ...!Tind sa raman cu schimbatorul in mana sau sa sparg cutia ,dar de facut tot te "fac" ( la liniuta)...Ce sa fac ...daca nu stiu sa schimb viteza ...my bad! nici macar nu am carnet acum ...cum sa nu !

        alex86:ala cu care te-ai dat pe traseu ...ori nu prea le avea cu covrigu ori prea putin il pasa pe el de cursa ....Un 1.2 16V (cel putin asa scrie la avatar)...daca ai e greu sa se tina de un Prelude de 140 cai ...Sincer acum ! Daca ai alta motorizare te mai cred ...Salut!
        Last edited by YURI; 18 August 2011, 00:57. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by YURI View Post

          alex86:ala cu care te-ai dat pe traseu ...ori nu prea le avea cu covrigu ori prea putin il pasa pe el de cursa ....Un 1.2 16V (cel putin asa scrie la avatar)...daca ai e greu sa se tina de un Prelude de 140 cai ...Sincer acum ! Daca ai alta motorizare te mai cred ...Salut!
          E 1.6 16V a mea am pus doar asa la profil

          Originally posted by aleXpeed View Post
          O fi offtopic, totusi, cursele astea de VTM au vre-un site ceva, un calendar competitional? Stiu ca se pot inscrie si amatori.. taxa ceva, detalii.
          Exista situri dedicate motorsportului insa de ex in CVCR (campionatul de coasta la Romaniei) iti trebuie masina preparata dupa o anumita fisa, licenta de pilot, etc.
          Acele curse de amatori sunt gen Bucovat, Ghercesti, Straja(Lupeni)

          Comment


          • alex86:asa mai merge ...Salut!

            Comment


            • Azi am plecat cu masina si mi-am adus aminte de colegul nostru yuri cu schimbatul din 2-4 si am incercat si eu din 1-5...si deja in 10 secunde aveam 180) :d...glumeam...serios acuma am incercat si eu(deh..din lipsa de a nu a avea ce face) si mai mai sa ma opresc cu masina in drum..ce-i drept am benzinar dar nu cred ca are vreo relevanta...
              @floppy84 : Numai conteaza 80-85 stiu sigur ca era 1.4 deci....si in plus sunt constient ca e mai grea ca loganul+dotari care iar ingreuneaza foarte mult...dar ce sa zic, m-am simtit mandru de tractorasul meu
              ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
              ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

              Comment


              • Originally posted by flopy84 View Post
                Skodele 1.4 MPI au 80 Cp, nu 85 Cp. Din cate stiu eu, varianta de 85 CP este doar pe Seat.
                Au 86 CP mai nou.


                Dar nu mai intereseaza prea mult aspectul.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • Chiar nu este nici un Logan 1.6 MPI stock care sa se bage la o liniuta cu mine?

                  Comment


                  • scumpule yuri,pilot de incercari la dacia,te rog nu te mai agita ca in unele posturi sincer si acum cand le citesc ma sparg de ras la ce debitezi.
                    apropo diesel stage 2 nu m-a facut pentru cultura ta generala.



                    @alex felicitari,care a fost distanta intre voi?il cunosteai sau? la o linie cand ne dam?
                    Last edited by speed_shock; 18 August 2011, 12:54.

                    Comment


                    • Distanta a fost mare nu st exact dar destul. Da il cunosc e de la mine de aici.
                      Nu stiu cand ne dam tu ai soft filtru etc deci ar trb sa fie peste a mea da om vedea noi

                      Comment


                      • speed_shock:"diesel stage 2" : Pai poate era deala de 65 sau 70 ...deocamdata din cate stiu eu ,in afara de BFF (care era dus in 103 cai si demola masini straine si mult mai puternice)si de ala de 85 remapat la 105 nu prea cred ca sunt prin Romania ...si daca sunt nu se conosc!Oricum mai nou acum poti face si asta : http://www.dimsport.ro/ro/chiptuning...619-stage-2-88 ! Acum ..."driverul" daca e bun poate face diferenta !

                        Si ti-am zis :Sa nu crezi ca ai avion daca ai 116 cai + filtru ...!

                        Comment


                        • 120-130 cp avea bffu si mai sunt 2 pe forum care sunt pe acolo , una e si functionala si face multi km .
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Iar o aparut nenea biciclistu ...
                            @speed_shock ce stii tu, daca schimba la disesel din 2 in 2 iti da vreo 2 masini, daca sare din 3 in 3 deja nu il mai vezi pana la final.
                            sigpic

                            Comment


                            • yrman:Mie mi se pare ca tu esti prea Nenea "bagatoru de seama" si prea o tot tineti cu "2 in 4" ala...a fost doar o experienta ,sau crezi ca o practic pe fiecare zi ? Dar nu frate ,cu voi nu se paote vorbi ,sau relata niste intamplari reale ca ori nu credeti ,ori il credeti prost pe ala care sa spovedit la voi aici pe forum ...Problema ta daca nu crezi!

                              Credeam si eu ca am cu cine discuta pe aici,dar nu prea se paote deoarece sunt 100 de "polizoristi" contra unui sg. "tractor"!Deja nici nu o sa mai dau atentie la ce spune-ti voi despre mine ...Nu merita sa im ibat capu' cu voi!

                              Comment


                              • Am inchis thread-ul asta crezand ca va mai linistiti. Vad ca nici nu se pune problema. Nu-i nimic, recurgem la "tichete de vacanta"
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google