liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ala albastru care m-a ars pe mine acu' 2 ani?Mergea bine masina pentru 1.6 + soft.
    sigpic

    IL 1 3 MIU

    Comment


    • nu stiam asta.Pai si nu mai exista masina acu?
      Ala miule, si pe mn m-a impresionat mai ales cand mi-a zis ca are soft facut aici.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • Doar cu soft nu avea cum sa se apropie de MCD. Totusi vorbim de niste ponei la motor aspirat, nu cai turbati.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Avea soft si toba finala schimbata+jante pe 17 205/40/17.Dar din cate imi amintesc MCD a cam ratat a3a atunci sau i-a intrat greu ceva de genu.
          AG 16 Y M A

          Comment


          • Masina aia avea asa: jante, arcuri H&R, xenon, folie, toba sport, lumini schimbate la interior si remapare din Mioveni, 1.6 8v simplu, Laureate. Era albastru azur, culoare cam rar vazuta pe Logan, acel bleu metalizat.

            Batea orice 16v stoc fara probleme.

            Multora le-a parut rau de masinuta aia. Vroia si omu' sa-i faca traseu, serpi, vroia si-o axa)...
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • asta e apropo de 1.6 remapat care trage bine

              cristi_ccd 1.6 8v doar cu soft sta langa mine de imi venea sa dau foc la masina.
              aproape de limitare cu a 4 a statea in bara spate
              in reprize cu a 2 a nu reuseam sa ii distanta deloc

              P.S. masini echipare full amandoi, si sa nu mai zic ca el avea roti de iarna. cu 195/55 poate ma si arde

              P.S. 2 raspunsul la pedala al unui 1.6 8v resoftat la 2500-3000, 16v le in are abia pe la 5000 rpm

              Comment


              • Cu mine vorbesti(io-s lcd ca televizoru' nu ccd)? Daca da nu-mi dau seama de context.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • este vorba de Cristi_CCD ...
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • ala avea jante pe 17 ? ... sunte-ti siguri ? Stiu ca avea niste ciudatenii de cauciucuri foarte moi japoneze
                    Lui MCD i-a explodat pompa de apa si la tras FUG pana in Bucuresti )

                    Comment


                    • Din cate imi aduc aminte avea 205/40/17.
                      A fost seara cu ghinion aia, MCD pompa de apa, si loganu de care vb aici dauna totala dupa ce a plecat de la Bolentin.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • hai ca a`ti dat`o`n amintiri ..

                        Comment


                        • cu amintirile am ramas FoF ule

                          Comment


                          • Niste bosorogi
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • ) "niste bosorogi" ))
                              Ok, numele meu e Laur...

                              Comment


                              • Originally posted by alessandro View Post
                                asta e apropo de 1.6 remapat care trage bine

                                cristi_ccd 1.6 8v doar cu soft sta langa mine de imi venea sa dau foc la masina.
                                aproape de limitare cu a 4 a statea in bara spate
                                in reprize cu a 2 a nu reuseam sa ii distanta deloc

                                P.S. masini echipare full amandoi, si sa nu mai zic ca el avea roti de iarna. cu 195/55 poate ma si arde

                                P.S. 2 raspunsul la pedala al unui 1.6 8v resoftat la 2500-3000, 16v le in are abia pe la 5000 rpm

                                Si eu cu criasti_ CCd (soft +are si alte buji + short) pe kiss cand ne-am dat ,a plecatat o masina avans ....ca na eu nu am plecat bine in viata mea de la semaforul ala blestemat ...la sfarsit de a treia eram aproape egali .....dar zicea ca nu ia intrat a 3 :P perfect
                                sigpic
                                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google