liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @razvan - ne dam cand vrei ... dar oricum rezultatul se stie

    Evacuarea cap-coada o am de 2 luni aproape ...
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • normal ca ma bate 1.6 preferance, e mai usor cu 70-80 de kg, si are si motorul in mintile lui. intrebarea mea era asa: 1.4 chel face 1.6 full cu gpl sau nu? daca nu, cate masini isi ia pe 400m?

      Comment


      • Nu cred ca a incercat nimeni dar ca sa iti faci o idee 1.4 chel cu soft si fara catalizator sta putin in fata la 1.6 laureat pe a1a a2a, pe a3a se face diferenta de putere si ia avans repede 1.6-le.
        Florin_dnf cand avea 1.4 cu soft, filtru si traseu pe 50fara cat batea 1.6 preferance, masina lui fiind tot preferance.
        AG 16 Y M A

        Comment


        • deci un aproape egal cu lau nu e asa rau. laureat plus gpl inseamna aproape 150kg in plus fata de 1.4 chel. chiar ar fi bun de cantarit candva toate variantele de logan, inclusiv cele cu gpl. corect ar fi ca atunci cand ma dau cu lau, el sa fie cu marx in masina, pentru a compensa diferenta de greutate cat de cat. daca el are vreo 80 de cai si il bat inseamna ca masina mea merge ok. daca ne dam doar soferii si-mi da o masina, tot e bine.

          Comment


          • Nu uita totusi ca ai si soft.Eu in locu tau nu as sta pe ganduri si as pune axa de 1.6, mi se pare cea mai mare piedica la masina ta.
            Last edited by al!n; 15 March 2012, 01:04.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • Originally posted by lau911 View Post
              Razvane esti fenomenal ) ce conteaza cat mi-o fur, o masina sau 10 ...? victoria e victorie
              aici l-ai citat pe Vin Diesel in varianta romaneasca?
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Dar de ce sa fie Marx in dreapta lui Laurian? Eu Taurete vorbesc cu Melc cotobelc Preference (1.6?) resoftat si sa va dati sa vedem atunci cum stai cu o varianta mai grea. Totusi, 1.4 (1.6?) Preference remapat al trebui sa-l bati))).
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Ba tu esti tembel? Cum sa bar cu 1.6 laureat un 1.6 preferance, care este mai usor? O sa-mi pun si o axa+ culbutorii de gpl.

                  Comment


                  • Asa este, cum sa bati cu 1.6 laureate un 1.6 preferance, cand tu nu ai 1.6
                    Pune mai multi culbutori, poate trage mai bine. Eu asa am citit prin reviste.

                    Comment


                    • eu nu inteleg o chestie, vrei sa traga masina dar tu pui gaz, te dai cu masina plina si mai departe nu faci decat sa iti bati joc de banii tai, sa consumi benzina, gaz, nu o sa ai nici un rezultat in stilul asta, nu intelege ca te descurajez dar eu cand ma alergam cu loganu' aveam un scop, veneam golit, benzina buna si asa mai departe. Sper sa fii inteles razvane mesajul meu si sa nu sari pe mine acuma.
                      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                      Comment


                      • golita masina si el .. FOF stie

                        Comment


                        • mcd: pai poate razvan vrea le imbine pe toate: cuplu mare, putere, economie la buzunar, sa traga si linii seara pe kiss...
                          cosmin: da da, ar trebuie sa mai dea si burta jos

                          Comment


                          • acum doua seri m-am dat cu un espero 1.8 cu start de pe loc ... o masina jumatate i-am dat

                            Comment


                            • in fata ta?
                              sigpic
                              "BRABUS" STYLE

                              Comment


                              • nu :| ... are 90 de cai ( nu stiu cati au mai ramas din ei ) ... masina oricum nu e chiar boboc , dar nici ultima tigaie de pe strazi )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google