liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • daca mie un Golf de 131 (101 remapat) cai mi a dat autobuze pana la 150 km...

    mi a dat de nu mai vedeam sa ii citesc numaru. si pe 1 2 stau langa el. pe 3 si 4 mi o da cum ii dai tu cu VrS la un 1.4

    crezi ca are sanse vreun Logan aspirat ? matura cu noi pe jos

    eu de exemplu stau mai bine ( 1 masina si un pic) cu un 2.0 140 cai stock decat cu un 101 remapat la 131. mi o fur de la alea imi merg fulgii
    TDI 131 am batut dar era stock. daca are caii din soft ma umileste

    Comment


    • dane 16v e etalon la liniutze ... nu vezi
      eu un lucru nu-l inteleg ..liniutze dar se vorbeste de stock ...

      Ypo s-a dat cu o octavia 1.9 remapata in mers si l-a ars pana pe la 160 km/h

      Comment


      • eu pe Kia 126 cai am boala.

        Comment


        • Probabil are mult mai mult....nu are cum altfel...
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • nenorociti rau astia cu 16v

            Comment


            • @alessandro cu un soft bun castiga mai mult de 30 cai...+cuplu ~100nm...am un prieten cu un passat b5.5 1.9 tdi 131 cai 285 nm...soft facut de Nadir de la exelixis...a scos 180 cai si 410 nm

              Comment


              • Originally posted by MCD View Post
                nepotu si octavian: cu cate tdi v-ati dat voi? eu garantez ca aleg un 1.6 fof, gck, ipo, care fac lejer un tdi de 131 cp.
                octavian vezi ca 1,2,3, faci cam 350m cu loganul, deci ce vorbim? observ ca ne pricepem la dat.
                Am spus ca nu stiu in ce masura face 400 m cu 1-2-3, deci o termina pe 4 scurt.
                E ok.

                In mod sigur nu m-am dat cu atatea tdi-uri ca tine (ma gandesc) ca nici n-am cu ce.
                ...dar mizez pe Golf tdi la o liniuta )

                Alessandro, ai dovedit Golf sau Passat tdi ?
                Passatu se misca incomparabil mai greu ca Golfu.

                Comment


                • da, dar are mult prea mare avantaj pe cai si cuplu. daca echivalam ca la logan, 90 de cai de dizal si-o fura de la 75 de benzinar. extrapoland, 135 de cai dizal si-o fura de la 108 cai, dar nu-i obligatoriu. depinde de cutii/sofer, softuri in plus sau minus. 19 tdi cipuit poate sa aiba 150 cp lejer. in secunda aia, decoleaza de langa tine.

                  Comment


                  • Ca tot e vorba de golf-uri.
                    Logan 1.4 vs Golf 4 1.4 16v 75-80 cai.
                    Am mers cu un golf, 1.4 si mergea frumos am ramas surprins.
                    Ar avea vreo` sansa loganul ?
                    Pun si poza la modelul de golf la care ma refer.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Golful 1.4 16v are 75 cp si e foarte greu ..are un demaraj de caco ,fata de loganul de 1.4,daca sti sa ii dai in gura la masina il faci fara probleme............pe repriza mai ales dupa treapta a3 s-ar putea sa recupereze
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • nu mai recupereaza nimic. eu am batut 1.9 tdi cu 1.4 remapat, si nu eram vreo racheta

                        Comment


                        • La puteri si timpi de fabrica apropiati diferenta este facuta de sofer asa ca ...........:d
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • si de cutia de viteze, si marimea hardughiei. loganul e "racheta" fiindca e coaja usoara. daca-i pui 200kg pe el ( sa ajunga cat un golf) te bate ala de nu stii ce corvette 8l avea sub capota.

                            Comment


                            • Originally posted by Octavian View Post
                              Am spus ca nu stiu in ce masura face 400 m cu 1-2-3, deci o termina pe 4 scurt.
                              E ok.

                              In mod sigur nu m-am dat cu atatea tdi-uri ca tine (ma gandesc) ca nici n-am cu ce.
                              ...dar mizez pe Golf tdi la o liniuta )

                              Alessandro, ai dovedit Golf sau Passat tdi ?
                              Passatu se misca incomparabil mai greu ca Golfu.
                              skoda superb am batut. 1.9 TDI tractiune fata. 1-2 luam avans si pe 3 recupera dar nu suficient

                              Comment


                              • Originally posted by CMD View Post
                                Ca tot e vorba de golf-uri.
                                Logan 1.4 vs Golf 4 1.4 16v 75-80 cai.
                                Am mers cu un golf, 1.4 si mergea frumos am ramas surprins.
                                Ar avea vreo` sansa loganul ?
                                Pun si poza la modelul de golf la care ma refer.
                                Il rupi )
                                Si daca era scurt in mod normal tot il dovedesti, dar asta vagon...nici o sansa n-are.

                                Originally posted by razvanamza View Post
                                si de cutia de viteze, si marimea hardughiei. loganul e "racheta" fiindca e coaja usoara. daca-i pui 200kg pe el ( sa ajunga cat un golf) te bate ala de nu stii ce corvette 8l avea sub capota.
                                Hai...
                                Pun eu 200 kg pe a mea si ma dau cu un vagon d-ala de 75 cp, nu spun ca bat, dar e echilibrat rau rezultatu.
                                PS: vezi ca n-are decat vreo 1150 kg, deci trebuie sa pun numai vreo 100 kg maxim pe a mea

                                Originally posted by razvanamza View Post
                                nu mai recupereaza nimic. eu am batut 1.9 tdi cu 1.4 remapat, si nu eram vreo racheta
                                Si eu am umilit cu Golf 90 cp (TDI), Golf TDI
                                ...de nu-i venea sa creada la ala.

                                Daca e in toate mintile, e mai tare TDI-ul decat 1.4 cu softu softurilor.
                                Last edited by Octavian; 10 April 2012, 21:48. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google