liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si tu ai numai soft la masina asa-i??

    Numai cu soft NU bati 1.6 stock, adica iei bataie, asta e ideea.
    Ca e juma de masina nu conteaza, tot bataie se cheama.

    Comment


    • Nu am soft.. pe taraba mea o trag in jos GPL-ul si A/C-ul care sunt suplimentare fata de rabla lui melcu'. A mea e 1.4 ala cel mai lesinat de fabrica posibil.

      Am evacuare cap-coada, corp-clapeta marit, axa de 263 de grade, remapare cu nabadai prin ea si-un ticnit la volan.

      Bat 1.6 8v la fel de full ca a mea, resoftat si evacuare cap-coada.

      Cu 16v nu stiu cum stau, poate ma bate, habar nu am.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Octavian pana acum nu am luat bataie de la niciun 1.4 din bucuresti, stoc sau remapat. Am incercat cu rgi, filcor, viteza si cateva necunoscuti prin oras. Caut de mult un 1.6 stoc sa vad cum stau langa el. Am iesit sa mai fac niste teste. Maine, daca am timp, o sa le postez. A fost o groaza de politie si nu prea am avut unde sa ii dau dar sper sa fi iesit ceva.

        Comment


        • Originally posted by aleXpeed View Post
          Nu am soft.. pe taraba mea o trag in jos GPL-ul si A/C-ul care sunt suplimentare fata de rabla lui melcu'. A mea e 1.4 ala cel mai lesinat de fabrica posibil.

          Am evacuare cap-coada, corp-clapeta marit, axa de 263 de grade, remapare cu nabadai prin ea si-un ticnit la volan.

          Bat 1.6 8v la fel de full ca a mea, resoftat si evacuare cap-coada.

          Cu 16v nu stiu cum stau, poate ma bate, habar nu am.
          eu ma dau decat din 4500 lansat

          Comment


          • Si eu daca e.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Melcule - daca nu ai un suport sa fixezi tableta fie fix verticat ,fie fix orizontal ...sa simta orice vibratie a masinii nu ai testat nimic ...

              Cumpara un adaptor si conecteaza-te la ECU masinii si atunci fa teste ( acceleratia reala a masinii ,accelerometer, gyro , gps ) mai multe constante bagate in ecuatie , un rezultat cat mai aproape de realitate

              Cat despre 1.4 care nu te-a batut in bucuresti ...explicatia este simpla ... cate erau fara servo ?
              Last edited by cos_min_i; 11 April 2012, 10:54.

              Comment


              • ma omorati cu faza cu servo, aer abs si ce mai super optionale are loganu. este vina mea ca a mea nu are ac sau gpl si celelalte au? Daca vrei sa te dai, te dai de distractie si daca pierzi asta e, celalalt e mai bun sofer sau masina trage mai bine nu vii si te plangi ca ala nu are ac si nu are gpl si ce mai stiu eu ce prostie. Prin ce am scris mai sus am vrut sa ii explic lui octavia din ce cauza cred eu ca eu cred ca sunt foarte aproape de un 1.6 stoc.

                Ipadul sta foarte fix in torpedoul meu cand il inchid. Am un grafic destul de interesant facut de un program cu acceleratia pe toata perioada. o sa incerc sa le editez azi.

                Comment


                • conteaza enorm servo sau Servo + Ac ... sau fara nimic

                  Comment


                  • mai stiu io pe unu care avea 0-100 in 8 secunde ,asadar de ce sa nu-l credem pe melcu.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • nu am zis ca nu conteaza dar nu vii la linite daca stii ca ai 400 kg in plus si nu ai nicio sansa. Sau te dai ca oricum la sfarsit daca iei bataie spui ca eu am ac si deaia ma bate, ca daca nu ... il rupeam pe genunchi.

                      Cristi nu am spus ca scot 8.0s ci am zis un timp foarte credibil. un 11.6 s pana la 100km/h mi se pare realist la cum stiu eu ca trage masina.

                      Comment


                      • Originally posted by cos_min_i View Post
                        conteaza enorm servo sau Servo + Ac ... sau fara nimic
                        am mers eu cu a mea fara curea de accesorii. doar pe baterie. zici ca plutea cand acceleram

                        Comment


                        • s-al opreasca cineva pe melcu ))
                          Daca ti se pare asa normal sa scoti cat un 1.6 de fabrica inseama ca ori mint aia de la fabrica ori inca ai setu de 1.6(care bate destul de aproape de adevar ) )
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • Originally posted by o8MeLC View Post
                            ma omorati cu faza cu servo, aer abs si ce mai super optionale are loganu. este vina mea ca a mea nu are ac sau gpl si celelalte au? ................................
                            Da, numai vina ta )))))

                            Ia da-te cu un 1.6 chel sa vezi...
                            Eu m-am dat cu 1.6 fara AC (doar servo, cred !!) si mi-a dat aprox o masina+ pana in 140/h. )

                            1.4 n-am gasit nici eu prin Arad care a mi-o dea (sunt convins ca sunt!), cel mai ''periculos'' a fost unu' care spunea ca sta fara probleme langa 1.6 16V si l-am rugat sa ne dam sa vad cate autobuze imi da, si i-am dat aproape o masina de fiecare data
                            Colegii din Arad il stiu, Mihaita cu Loganu alb, tunarit grozav (fara axa).

                            Comment


                            • Asa e cristi pe iphone mi-e din cate tin eu minte mi-a dat circa 8.7 sau 8.9 secunde, dar pe gtech sa zic eu ca erau 10.1 sau 10.2 0-100km cand m-am masurat cum trebuie si 400m vro 15.1
                              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                              Comment


                              • da, asta in ideea in care RSul meu mere 14.8 masurat ultima oara , si groza mergea 15.1 )
                                ambele masurate cu fotocelula.
                                Last edited by Cristi_Xp; 11 April 2012, 20:24.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google