liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MCD View Post
    ...........pe iphone mi-e din cate tin eu minte mi-a dat circa 8.7 sau 8.9 secunde, dar pe gtech sa zic eu ca erau 10.1 sau 10.2 0-100km cand m-am masurat cum trebuie .......................
    Si acuma sa fiu rau, rezulta ca timpu ala de la Melcu de 11,6 sec 0-100 sunt defapt vreo 12,7 sec

    Comment


    • adica pe-aproape de un 1.4 reosftat
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Doar ca stie sa se dea, si toroapa lui fuge cu 2% mai bine ca alt 1.4 tot preferance. Si are si tiganeli la ecu, dar uita sa spuna. Caut si eu 1.6 gpl sa vad cum stau langa el.

        Comment


        • Originally posted by o8MeLC View Post
          ma omorati cu faza cu servo, aer abs si ce mai super optionale are loganu. este vina mea ca a mea nu are ac sau gpl si celelalte au? .
          Sa inteleg ca in ziua de azi e o adevarata rusine sa ai ABS AC si servo pe masina. Binecuvantati sunt cei care nu au toate aceste super optionale! )))))
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • Nu este o rusine dar nu vii la liniute sa te dai, te bate ala de te usuca, si dupa incepi sa spui ca ca ala e praf si are noroc ca eu am ac, ca am gpl ca nu am fost la toaleta ca tu esti euro 3 si miroase a dacie dupa tine, ca tu ai soft manarit. Aaaa si mai e aia cu eu am gaz-ul full si benzina la jumatate si tu mai ai o liniuta sau stiu eu ce alte fabulatii mai gasesc. Invatati fratilor sa pierdeti si daca cineva va invinge sa recunoasteti ca a fost mai bun (sofer sau masina) si analizati singuri ce trebuie sa faceti daca vreti sa traga masina mai bine nu sa il ponegriti pe celalat. Uneori parca trebuia sa ma simt vinovat ca eu nu am ac sau gpl din cauza asta am si ajuns sa ma dau singur de nebun cu ipad-ul si camera de filmat.

            Daca am batut doua clio symbol 1.4 8v remapate la doc (in carte au 12.5s pana la 100) oare nu trage mai bine de atat?

            Comment


            • ba da, dar aia inseamna un 0.2-0.3s p acolo...nu 1-2 secunde
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • 2 secunde la 122km/h inseamna 68m, iar daca ala mergea doar cu 115km/h (32m/s) la 0.125 secunde diferenta intre voi era de 4m, adica o masina (botul lui la portbagajul tau). ca sa-l bati cu 2 secunde pana in suta, trebuia sa-i dai cum da dci85 resoftat sau 1.6_16v resoftat la 1.2/1.4 stock. ceea ce nu cred c-a fost cazul.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Ultima linie cu gazu'...

                  Distrigaz vs. 1.6 16v (alessandro) 0-1

                  Ne-am luat din mers, a 2-a de la 3000 rpm. si mi-a dat vreo 2 masini jumate, 3, nu conteaza, umilinta oricum. Mi-a ajuns pana peste cap, o fac stoc dupa cati bani am bagat in ea..

                  Felicitari pentru cum iti trage 16v-ul, bun motor, euro 4, ecologic, silentios, nu ca a mea).

                  Langa noi era si un Bertone Turbo (pirvu_alex) care ne-a dat un tren, belea motor. D-aia vreau si eu.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • Acu nu trebuie sa vinzi masina.
                    Marea ta greseala e ca mereu ai exagerat cu presupusu, mi-am pus axa teoretic sparg 16v sau stau egal cu el.
                    Gandeste-te ca masina mea care e preferance, compresie buna fata de a ta bat 16v CU GPL doar cu o masina si ceva si imi iau o masina jumate de la 16v resoftat.
                    Era de asteptat ca o iei de la 16v in mintile lui, la greutatea masinii tale.
                    Si eu cred ca mi-o iau de la un 16v pus bine la punct.Dar realizez treaba asta, ti-am zis sa nu mai fi asa optimist...
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • N-am fost deloc optimist, eram sigur ca iau bataie si nu am presupus absolut nimic, ca sparg ca dreg 16v-ul. Pur si simplu a fost decisiva pentru mine, oricum vreau alta.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Sa inceapa postarile :d

                        Eu vs Bezme :1-0 diferenta cam 2 masini jumate mi-a zis bezme
                        Interactive Design Lights & Sound <- click

                        Comment


                        • eu pe bicicleta vs. trafic 1-0

                          Comment


                          • parvu tu cu ce?
                            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                            Comment


                            • cu laguna )


                              mi-am luat bertone ma

                              Interactive Design Lights & Sound <- click

                              Comment


                              • Originally posted by aleXpeed View Post
                                N-am fost deloc optimist, eram sigur ca iau bataie si nu am presupus absolut nimic, ca sparg ca dreg 16v-ul. Pur si simplu a fost decisiva pentru mine, oricum vreau alta.
                                eu, nu eram asa increzator in masina mea. din ce ture ai plecat ? eu nu ma uitam la rpm

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google