liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si eu cu 131 cai pe 1-2 stau in fata si cand da a 3 a trece pe langa mine ca Rapidul de Constanta prin halta Stefanesti

    Comment


    • Inseamna ca pe 400 m iti da de te zapaceste.

      Comment


      • ceva de genu'

        singurul 131 cai pe care il ardeam constant a fost o Skoda Superb. din mai multe incercari rezultatul a fost acelasi.
        o aripa avantaj pentru mine. si era noua masina 30-40 mii km

        Comment


        • O fii el diesel, o fii mai greu... dar totusi e diferenta de 26 cai intre masini . Am mers cu 1.9 131 cp pe Passat/Octavia si impinge bine de tot, daca are sofer bun si masina e ok.. nu discuta cu tine pe 400m, parerea mea.

          Comment


          • Eu cu Logan 1.4 stock, permis din noiembrie si un Golf 5 diesel 120 cp, permis de azi, am vreo sansa sa-l enervez putin cu loganelul meu ? In Golf or sa fie vreo 4 persoane iar in logan 2.

            Comment


            • yo_cristi @ Eu zic sa stati potoliti, sa stea si parintii vostri linistit de paste..)
              AG 64 P U F

              Comment


              • Eu nu prea sunt potolit dar ziceam asa sa-l alerg putin pe portiunea giurgiu-fratesti (drumul dintre giurgiu si bucuresti)

                Comment


                • asculta-l pe puffyy

                  Comment


                  • Relax, n-ai nicio sansa.

                    Comment


                    • yo_cristi! Gandeste-te ca el are permis de azi si nu are pic de experienta cu masina, ca sa nu mai spun ca nici tu nu stai prea bine la acest capitol. El ar trebuisa mearga minim 10 000 Km cu masina pt. a se acomoda cat de cat cu reactiile masinii in diferite situatii. Plus de asta, cum a zis si Cezar, nu ai nici o sansa, mai ales la drum intins.
                      Last edited by flopy84; 9 April 2012, 18:15.

                      Comment


                      • Originally posted by Nepotu123 View Post
                        ................................
                        Ca majoritatea Passat-urilor au + 150k km, sa nu zic mai mult, deci au mai zburat din cai... ...........................:.
                        La 150000+ km daca e intretinut corespunzator dizalu nu are voie sa aibe cai morti.

                        Comment


                        • 1.9TDI all grup VAG vs logan 1.6 putin tiganit acolo, 16v stock, raportul KG/CP e cam acelasi, poate iese mai bine loganul. e mult prea slab 131CP pe 400m, daca ar fii pana la 180km/h bate VAG, dar 400m eu zic clar logan. Majoritatea masinilor mai puternice cu care m-am dat cu loganul, am fost in fata 400m dar la 450m era el....oricum lumea aplauda 400m nu 1km.
                          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                          Comment


                          • Daca nimeresti un Golf 1.9 tdi cam greu sa-l faci si cu 1.6 16V cu softu softurilor.

                            Oricum la Logan se cam termina demaraju bun cand ai dat tr IV (pica-n buda) si nu stiu in ce masura face 400m cu primele 3 trepte.

                            Comment


                            • Pai daca s-a dat colegul alessandro cu 16v vs 1.9 131 cp si la tr 3-a i-a facut cu mana tdi-ul, cum sa fie prea slab?
                              Ca te dai cu Logan, care numai stock nu e si il faci asta-i alta treaba. Dar si cu 1.6 tiganit, sau 1.6 16v tiganit, da-te cu 1.9 remapat sa vezi resultatul.

                              Comment


                              • nepotu si octavian: cu cate tdi v-ati dat voi? eu garantez ca aleg un 1.6 fof, gck, ipo, care fac lejer un tdi de 131 cp.
                                octavian vezi ca 1,2,3, faci cam 350m cu loganul, deci ce vorbim? observ ca ne pricepem la dat.
                                Last edited by MCD; 10 April 2012, 15:04.
                                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google