liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La motor e foarte stock, ba chiar avea probleme cu pompa de ulei sau ceva de genu'... Se poate ca masina aia sa fie remapata undeva in tinereturile ei? Omu' asa a cumparat-o, doar i-a mai taiat din arcuri si i-a schimbat jantele (195/50/15 cum are ea).
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • Originally posted by Octavian___32 View Post
      Noi aici vorbim de treburi serioase, tu spui de ''4 fun''
      Habar n-am ce inseamna asta, poate sunt ceva codificari....

      Eu cand ma dau ma dau sa rup sau sa ma rup.
      da, ma scuzi ca m-am bagat in seama ) eu ma dau de placere, atata tot. Iti urez bafta la rupt, daca nu te dai de placere )))
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • Originally posted by aleXpeed View Post
        La motor e foarte stock, ba chiar avea probleme cu pompa de ulei sau ceva de genu'... Se poate ca masina aia sa fie remapata undeva in tinereturile ei? Omu' asa a cumparat-o, doar i-a mai taiat din arcuri si i-a schimbat jantele (195/50/15 cum are ea).
        Cine stie... posibil sa aiba vreo imbunatatire. Oricum am vazut in clipul ala ca i-ai dat-o destul de bine. Care era distanta de la finish si pe ce rulai NOS ori benzol ?

        Comment


        • De batut daca mergeam mai mult il bateam dar la diferente mici, adica 1.4 stock face in 13, eu il bat cu o masina jumate, iar golf de 14 si ceva il bat cu putin), asta ma nelinistea, oricum e o zona nisipoasa pe-acolo, nu stiu ce sa zic, am mers si cu el in dreapta, trage asemanator cu a mea, doar ca are cutia mai lunga, il auzeam cand dadeam eu a 3-a, el inca mai statea ceva in a 2-a.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Originally posted by Nepotu123 View Post
            margelatu: vorbeste atunci cand vei incerca sa depasesti in mod perfect normal fara sicane sau alte lucruri un "smecher de smecher mafiot" din asta cu vreun Audi sau Golf model 1900 toamna iar el va baga picioru in ea ca sa-ti arate ca.... scoate fum si ca n-ai cum sa-l depasesti tu cu un amarat de Logan . Asta e sindromul "nu ma depaseste pe mine o Dacie"... cand conduc alte masini nu prea mi se intampla faze din astea. Nu stiu ce racheta ti se pare 1.9 tdi de 90 cai pe 1300 si ceva de kg fata de 75 cai pe 1100 kg ori mai putin, astfel incat numai daca ii pica aluia turbina pe esapament poti sa-l depasesti, altfel n-ai nicio sansa... de parca ai incerca sa depasesti un Ferrari. Cat despre Loganu' si liniutele nu prea se pupa, indiferent ce motorizare ar fi. Liniute faci atunci cand te duci la evenimente legale si organizate, cu grupe, cu cronometru... tot tacamul. Ca te mai iei seara prin oras cu unu-doi, aia se numeste distractie nocturna, nu liniuta .


            stiu fenomenul.de fiecare data cand merg undeva cu loganul trebuie sa intalnesc unul de asta ca altfel nu sepoate.doar traim in Romania.anul trecut cand am fost la mare toti aveau Ferrari cu numere Bg si cu volan pe dreapta.astea care aveau masini mai noi mergeau linistiti in timp ce aia cu bestiile lor mama ce se mai alergau pana cand trageau pe dreapta si ridicau capota la motor sa vada de ce nu mai mere.lasa liniute ca distractiile nocturne cu masina nu se pupa cu legislatia si poate ....
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • Asa am patit eu cu un opel din anii 90,el tura motorul ..... cand i-am dat talpa a ramas fara aer motorul opelului.Ma,multi cred ca daca ai "dacie" chiar daca e noua ei cred ca e mai puturoasa decat una straina fie ea veche Habar nu am de unde vin cu legenda ca loganu e masin puturoaza,dimpotriva chiar..... Dar mai sunt si unele cazuri cand altii cu dacia 1310 se concoarda langa logan de parca al lor ar fi ceva strain bmw 13010.....

              Comment


              • Eu cand mai prindeam 1310 pe mana o alergam de dracii o luau, depinde de sofer, e caterinca rau cu Dacia, ma alergam cu orice chiar daca stiam ca pierd, senzatia de carburatie (e singura masina la care am sanse mari sa-mi moara motorul pana o invat, e ciudata acceleratia aia), sunetul motorului pur-sange in interior + franele care prind aproape cand e pedala la podea si nu stii daca te mai opresti, toti se dau din calea ta.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • m-am dat azi cu twingo 2001 1.2 16v. o mica bestie. 78 de cai , 860kg.

                  Comment


                  • Originally posted by razvanamza View Post
                    m-am dat azi cu twingo 2001 1.2 16v. o mica bestie. 78 de cai , 860kg.
                    Si care a fost rezultatul?

                    Comment


                    • pai nu e logic ? 78 cai pe 860 kg vs 75 cai pe 1050 kg

                      Comment


                      • Ce ziceti de acest filmulet Top Gear ?
                        http://www.youtube.com/watch?v=DtNWA...eature=related

                        Comment


                        • Originally posted by alessandro View Post
                          pai nu e logic ? 78 cai pe 860 kg vs 75 cai pe 1050 kg
                          m-am dat si eu odata cu o gargarita d'aia...2 persoane la mine 2 persoane la el...intre 2 semafoare(nu stiu exact distanta)..undeva la 300 350m.. 2 3 masini am avut in fata...ori nu stia soferul ori nu tragea masina ...

                          Comment


                          • exact ori nu stia soferul ori nu tragea masina. alta varianta nu exista. una din doua

                            Comment


                            • Originally posted by CSH View Post
                              Ce ziceti de acest filmulet Top Gear ?
                              http://www.youtube.com/watch?v=DtNWA...eature=related

                              tare rau )
                              sigpic
                              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                              Comment


                              • Daca era MCD cu aia? A, a?
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google