liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina (motorul) lui Alex e intr-o stare avansata de degradare )) (peste 200000 km si compresia varza), ar fi interesant de vazut.

    Cu 1.6 mpi spun eu ca pierzi cu plecare de pe loc pt ca esti greu, stiam ca Ceed are maxim 1270 kg, 1300+ kg... te urnesti mai greu de pe loc.
    Vorbim de 400 metri, nu 16 kilometri.
    Nu stiu daca gasesti un 1.6 mpi stock, dar nici unul numai remapat n-ar trebui sa te sperie.
    Fa cu ce prinzi sa vedem rezultatele.

    Daca as fi acolo as iesi mai toata seara, aici n-am cu cine, o ard degeaba doar doar mai gasesc cate unu' care sa-si puna mintea cu mine.

    Comment


    • versus

      Eu spun ce am in talon, adica 1309 Kg si chiar daca ar avea 1270kg, tot ar fi mai grea decat orice Logan.
      Pai te contrazici, intai spui ca 1.6 stock ma face si dupa aceea spui ca nici un 1.6 remapat nu ar trebui sa ma sperie. Nu m-a speriat nici 1.6 16v, numai ca am luat bataie datorita masei suplimentare.

      Eu zic ca 1.6 MPI Laureat ( cu AC, geamuri electrice, proiectoare etc...) nu are cum sa ma faca nici pe 400 m.


      nu mai folosi "quote"cand raspunzi ultimului post al topicului, aici nu vrem sa ajungem la vraistea de pe patrutuning !
      Last edited by Seba; 29 May 2011, 22:52.

      Comment


      • macar o saptamana daca as sta in bucurestisa pot sa ma dau si eu in fiecare seara cu voi.....
        http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

        Comment


        • Si totusi, niciun 1.6 stock? Il astept la interval, nu stiu daca am umblat bine sau nu.

          edit: sa vad cu varzaciunea de compresie cum e ca apoi iar umblu. CGK stie cum e cu compresia mea, imi tremura motorul intre 2000 si 3000, merge in suturi daca il accelerez sporadic, a observat mersu' masinii.
          Last edited by aleXpeed; 29 May 2011, 13:47.
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • Originally posted by flopy84 View Post
            E.............
            Pai te contrazici, intai spui ca 1.6 stock ma face si dupa aceea spui ca nici un 1.6 remapat nu ar trebui sa ma sperie. ..................
            Te face si 1.6 mpi stock si remapat, dar nu trebuie sa te sperie, asa poate sunt mai explicit ))

            Comment


            • din ce m am dat eu cu kia de 1.4 ... 1.6 de la logan sta mai lipit de mine.

              Comment


              • versus

                Eu nu mai comentez nimic. Astept provocari de la oricine are masina stock.

                Originally posted by aleXpeed View Post
                Si totusi, niciun 1.6 stock? Il astept la interval, nu stiu daca am umblat bine sau nu.

                edit: sa vad cu varzaciunea de compresie cum e ca apoi iar umblu. CGK stie cum e cu compresia mea, imi tremura motorul intre 2000 si 3000, merge in suturi daca il accelerez sporadic, a observat mersu' masinii.
                1.4 de la Cee'd te coafeaza?
                Last edited by Seba; 29 May 2011, 22:53. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Nu strica, eu zic ca ma faci dar nu se stie.. vedem zilele astea.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • Din pacate cred ca te bade kia 1.4 ala ,face suta in 11,6 sec. are cuplu 140 nm + ca are o viteza maxima de 187 km/h .Deci la date tehnice kia a invins :P

                    Comment


                    • @fanrenault nu fii asa sigur, de mult ori juma de secunda in sus sau in jos o da piesa dintre scaun si volan. Si daca punem la socoteala ca Alex ditai butelia de NOS in portbagaj ... se schimba datele probleme :P

                      1.6 vs accent 1.4 96cp vreo 3 masini intre 2 semafoare(~500m)
                      1.6 vs astra H caravan 2.0(balast 3 haidamaci) tr:1.2.3 in fata lui juma de masina pe 4 s-a dus pe langa mine de parca stateam pe loc.
                      sigpic

                      Comment


                      • versus

                        Originally posted by yrman View Post
                        @fanrenault nu fii asa sigur, de mult ori juma de secunda in sus sau in jos o da piesa dintre scaun si volan. Si daca punem la socoteala ca Alex ditai butelia de NOS in portbagaj ... se schimba datele probleme :P

                        1.6 vs accent 1.4 96cp vreo 3 masini intre 2 semafoare(~500m)
                        1.6 vs astra H caravan 2.0(balast 3 haidamaci) tr:1.2.3 in fata lui juma de masina pe 4 s-a dus pe langa mine de parca stateam pe loc.
                        Eu tind sa cred ca la mine piesa dintre scaun si volan este detul de buna.

                        Cel din Hyundai stia despre ce este vorba? Oricum, chiar si in cartea tehica Accent 1.4 ( 0-100km/h in 12.3s ) este mai slab decat Logan 1.6 MPI ( 0-100km/h in 11.5s ).

                        Astra H Caravane 2.0 este turbo ( aspirat nu exista decat 1.8 de 140Cp ) si are 200Cp si un Cuplu maxim de 262Nm ( 0-100Km/h in 8.4s ). Masa ei este de 1653Kg si chiar si cu 3 haidamaci mai mult de 2 Tone nu are. Chiar si asa tot are un raport Kg/Cp mai bun ca al tau. Nu ai cum sa-i tii piept din nici o pozitie, fie ca este gol sau plin. Poate ca omul mergea linistit si tu alergai ca nebunul pe langa el, sau era alta motorizare, desi chiar si 1.8 la gol te face sigur ( are 0-100km/h in 10.5s ), iar plin sa zicem ca ar putea fi cum spui tu.
                        2.0 turbo nu-l face nici mama lu' MCD, FOF etc... Poate Loganul ala de 1.6 cu compresor care are 168 Cp sa-i puna probleme.

                        Comment


                        • eu zic sa nu vorbesti inainte. au mai fost pe aici care au facut asta.

                          cu mine te tenteaza ceva ?

                          Comment


                          • Originally posted by flopy84 View Post
                            Eu tind sa cred ca la mine piesa dintre scaun si volan este detul de buna.

                            Cel din Hyundai stia despre ce este vorba? Oricum, chiar si in cartea tehica Accent 1.4 ( 0-100km/h in 12.3s ) este mai slab decat Logan 1.6 MPI ( 0-100km/h in 11.5s ).

                            ................................
                            .
                            Dar tot nu trebuiau sa fie 3 masini diferenta.
                            Asta se intampla cand sunt diferente de 1,5-2 sec la 0-100, nu 0,7 sec.
                            Accent 1.4 se misca bine dupa 100/h.
                            Eu am vazut si invers, cum 1.6 mpi poate lua bataie (au facut pana pe la 150/h) de la Accent 1.4 stock

                            Comment


                            • Originally posted by alessandro View Post
                              eu zic sa nu vorbesti inainte. au mai fost pe aici care au facut asta.

                              cu mine te tenteaza ceva ?
                              Cui ii este adresat postul?

                              Comment


                              • logic ca tie. nu se da quote la ultimul post. se subintelege

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google