liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai si la mine, deci am motiv. Diferente de 3 si 4 bari intre perechile de cilindri, nu e asa bine)).
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • hai fofule..ca stii ca are compresia varza ... 7 si ceva / 8/ 9/ 10,5 (nu stiu exact dar cam astea sunt

      Comment


      • da da , asa a zis el ? i sa parut lui dupa ureche ca nu are compresie.

        Comment


        • Off: Cum mama ma-sii se verifica compresia asta, ca m-ati innebunit cu ea.
          On: Am facut si eu mai demult o liniuta cu Nubira 1 a unui prieten si am dovedit-o serios (de mai multe ori) dar acea masinuta are acum peste 300.000 km(am si condus-o si deja e barca, insa cu greu dar prinde chiar si-acum 170 kmh, ceea ce eu nu stiu daca as putea prinde). Si ultima "dovedeala" a fost acum vreo luna cu un BMW 320i(cred ca de vreo 15-20 ani, dar ingrijit cu evacuare sport,era un baietas de cartier sofer) care ma stresa cu evacuarea lui (imi vibra masina in mers la cativa metri distanta de el cand demara si trebuia facut ceva) si l-am executat (dar cum zicea si Octavian, poate am fost cu o secunda mai rapid in reactie, cand si-a dat seama si i-a dat si el, dar chiar nu ma mai auzeam in masina de evacuarea lui in momentul cand eram in paralel cu el).

          Comment


          • eram acolo cand s-a masurat compresia la amandoi FOF-ule ...

            Aseara din mers de la a 2-a m-am luat cu o Vectra C ..(nu stiu motorizarea) am plecat 2 masini in fata , pe 3 a recuperat o masina , pe 4 eram la usa lui ..pana la 160 s-a pastrat distanta

            Comment


            • nu va mai luati de MCD u. a stat nedezlipit de usa spate la kia 1.6 126 cai daca ati uitat.
              la 1.4 109 cai am dat eu 2 masini si ceva distanta regasinduse pe tr 2 si 3
              ma bag si eu da ca se gaseste 1.6 126 cai

              m am luat cu 206 1.6 16v 110 cai. mi a dat aproape juma de masina. pe 1 si 2 am fost in fata un bot. m am convins a mia oara loganu 16v fulgereaza pe 1 si 2 iar a 3 a e pleoscaita

              Comment


              • sa inteleg ca inca e MCDul pe locul 1 numai unu ?ca prea se agita spiritele aici
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • pe tr4 e ploscaita ma , tragea ala mai bine pe tr3 poate , dar si tr3 este forta la logan.
                  screch ala cu 1.6 de la kia la zoo cand am plecat sa oprit ca cica vine politia si sa tirat

                  Comment


                  • Originally posted by flopy84 View Post
                    Nu inteleg de ce esti asa ofuscat, ca doar nu am dat cu parul.
                    Ce altceva ai vrea sa iti arat?



                    Logan 1.6 16v e tare pana la 120km/h pt. ca are un raport kg/Cp bun, dar de la aceasta viteza in sus acest raport nu mai conteaza atat de mult ci doar caii putere si mai ales aerodinamica masinii.



                    Adica sa intelegem ca masina ta este stock si are 75 Cp, care sunt mai bine hraniti decat cei 102-105 Cp ai Nubirei.
                    e ramapat motorul meu , plus finala schimbata( asta nu cred ca , conteaza asa de tare , cu toate ca dupa ce am schimbat finala se accelera mai bine decat inainte si nu eram remapat )

                    l-am luat fiindca schimbam vitezele la 5000 de ture si am plecat ambii la fel cand sa facut culoarea verde la semafor doar ca l-am luat la demaraj de fiecare data

                    Comment


                    • Adica... motorul urca mai repede in ture dupa ce ai schimbat toba finala?

                      Dati'mi voie:
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • razi tu razi dar condu un logan stock si unu cu finala schimbata si poate gasesti diferenta, fata de cum am luat eu masina si cum e acuma e o diferenta foarte mare, inainte sa ii pun finala cand statea masina la relanti si apasam brusc acceleratia zici ca se ineca motorul si aproape ca murea, dupa ce i-am schimbat finala nu a mai facut asa mergea bine iar cu remaparea facuta si mai bine, si nu ma enerva ca ii dau si catalizatoru jos acuma

                        Comment


                        • NIKI ..lasa omu sa creada ce vrea ...

                          MCD e dus , si FOF ... RAZVANYPO este sus pe podium momentan ... dar totusi as vrea sa vad o cumparatura intre FUG (1.6 16v ) si RAZVAN

                          Eu inca stau pe bara ... trebuie sa iau motorul la facut

                          Comment


                          • Originally posted by andreyi View Post
                            Off: Cum mama ma-sii se verifica compresia asta, ca m-ati innebunit cu ea.
                            La orice service auto, ceri un test de compresie, se masoara prin scoaterea fiecarei bujii in parte cu un aparat de masurat presiunea din cilindri.

                            Cu podiumul in Bucuresti sunt convins ca se va tot schimba, ar trebui sa facem un clasament LCB liniutari, top 10-20 etc., ce ziceti?

                            Nici eu nu voi sta locului, Cosmine cred ca iar mi-a venit "mintea" la cap.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • versus

                              Originally posted by andreyi View Post
                              Off: Cum mama ma-sii se verifica compresia asta, ca m-ati innebunit cu ea.
                              On: Am facut si eu mai demult o liniuta cu Nubira 1 a unui prieten si am dovedit-o serios (de mai multe ori) dar acea masinuta are acum peste 300.000 km(am si condus-o si deja e barca, insa cu greu dar prinde chiar si-acum 170 kmh, ceea ce eu nu stiu daca as putea prinde). Si ultima "dovedeala" a fost acum vreo luna cu un BMW 320i(cred ca de vreo 15-20 ani, dar ingrijit cu evacuare sport,era un baietas de cartier sofer) care ma stresa cu evacuarea lui (imi vibra masina in mers la cativa metri distanta de el cand demara si trebuia facut ceva) si l-am executat (dar cum zicea si Octavian, poate am fost cu o secunda mai rapid in reactie, cand si-a dat seama si i-a dat si el, dar chiar nu ma mai auzeam in masina de evacuarea lui in momentul cand eram in paralel cu el).
                              BMW 320i din 1990 are 130 Cp si daca spui ca este ingrijit nu prea vad cum ai putea sa-l faci cu 1.4 al tau, chiar si resoftat.

                              Originally posted by alessandro View Post
                              nu va mai luati de MCD u. a stat nedezlipit de usa spate la kia 1.6 126 cai daca ati uitat.
                              la 1.4 109 cai am dat eu 2 masini si ceva distanta regasinduse pe tr 2 si 3
                              ma bag si eu da ca se gaseste 1.6 126 cai

                              m am luat cu 206 1.6 16v 110 cai. mi a dat aproape juma de masina. pe 1 si 2 am fost in fata un bot. m am convins a mia oara loganu 16v fulgereaza pe 1 si 2 iar a 3 a e pleoscaita
                              Masina ta este remapata, sau stock?
                              Last edited by flopy84; 27 May 2011, 17:13. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • flopy84 majoritatea sunt remapate , unii au cama si soft + admisia marita+serpisori+catalizator anulat+traseu evacuare marit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google