liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • m-am dat cu un clio symbol dinasta nou .. 2010 .. 1.5 dizal 85 cp
    pe 250 de metri il fac , dar pe 402 .. ma face ,el stock
    urmeaza sa dau tot cu baiatu respectiv cu un opel astra 1.4 twinport
    Its just a car ...

    Comment


    • Eu am incercat cu opel astra classic twinport si ii dai o masina dar dupa vreo 130 se cam schimba situatia

      Comment


      • Noul dci nu are 90 cp?
        Sau e valabil numai la Logan? ))

        Comment


        • M-am uitat la noul symbol pe site si nici nu mai au motorizari pe diesel in oferta.

          La noul clio exita motorizariel de 1.5 de 75 si 90.

          Exista symbol modelul vechi care are 1.5 85 de cai si trage foarte bine avand in vedere ca are o tona.

          Comment


          • acum 10 minute
            eu vs astra g 1.4 twinport (umblat ceva la admisie ) pana la sfarsit de a treia a mea dupa eu am lasat-o , statea la usa din spate asa juma de masina am observat ca are a 3 mai lunga decat loganu
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • cu opelu respectiv o zis ca "ma face pe circuit" el stock .. eu cu suspensie sport , el incepator ..de cateva luni permis
              i-am zis te cred prietene , castigi dupa ce te aduna SMURD-ul de 3 ori
              Its just a car ...

              Comment


              • Si ala crede ca si daca are loganul suspensie sport nu are stabilitate,ca si cum imi spunea unul ca si asa nu sta bne in curbe.Sta bine pe curbe ridicata daramite joasa
                Last edited by Seba; 7 June 2011, 18:13.

                Comment


                • Originally posted by raduprov View Post
                  cu opelu respectiv o zis ca "ma face pe circuit" el stock .. eu cu suspensie sport , el incepator ..de cateva luni permis
                  i-am zis te cred prietene , castigi dupa ce te aduna SMURD-ul de 3 ori
                  Si eu ma credeam invincibil dupa ce am luat permisul si aveam o troaca de Dacia 1300
                  Oricum pe circuit se schimba radical datele problemei, acolo chiar poti spune ca soferul poate pune o diferenta considerabila intre masini, chiar daca una e sensibil mai tare.
                  Imi aduc aminte cum isi bateau joc de mine aia de pe margine la vss1 (ca am venit cu masina lu' mama, ca iau bataie si de la Trabant, etc) dar la final le-am inchis pliscu.

                  In fine, io zic daca aveti unde sa va dati, scoate-i fumurile din cap (si cine pierde sa dea macar benzina cnsumata ))) ).

                  Comment


                  • Focus 1.6 TDCI vs. Golf 5 2.0 TDI 4Motion 1-3
                    Destul de strans

                    Comment


                    • era de asteptat sa castige golful
                      @octavian , iti dai seama ca nu vreau sa il am pe constiinta pe baiatul ala pentru ca nu avem circuit ,dar il las sa viseze .. la 3 luni de permis poate si eu ma credeam zeu si inca ma mai cred ))) glumesc desigur
                      in legatura cu ce ai facut tu pe circuit ..eu nu i-am auzit sa zica ceva de tine ca esti stock ca alea alea , dar felul in care te-ai dus cu masina ... am ramas fara cuvinte !! )
                      Its just a car ...

                      Comment


                      • Confirm, nu am auzit vorbe aiurea despre Octavian la VSS1. Ba mai mult, toata lumea astepta sa vada cum te dai, dupa ce au vazut ce stii in prima etapa.

                        Te-ai dat bine bine.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • au fost si carcotasi in public, asa cum la vss3 au zis ca astia cu loganu se joaca pe pleisteisan si dupa aia normal ca vin aci si ne bat". cacu-ma-n ele beamveuri
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • pai la cat am butonat eu pe psp.... ar trebui sa castig Campionatul Mondial de Turisme.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • knx ce modificari ai la motor? Golful ala pierde foarte mult din cauza greutatii, din cate stiu sare de 1500.
                              Uite ce am gasit pe vw forum
                              "2.0 tdi 4motion 140cp(BKD) , 6tr manuala , 4 usi , sportline 1605kg in talon "
                              Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                              Comment


                              • Cum stati cu demarajul la aspiratoare pe caldurile astea?
                                Eu simt ca mi-a disparut vreo 10% din putere la ~30-32 grC afara fata de cum merge la 15-18 grC.
                                Se tarasete ca o rama pe uscat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google