liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cee? Suntem 2 oameni cu greutate... la linii.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • @razvan amza- eu zic sa te linistesti si sa mai traiesti putin cu impresia ca trage masina ... nu sunt 100% convins de ce ai facut tu la masina,dar e greu cand mergi 10 de mii cu masina batraneste sa o inveti sa fuga ...

      Aseara in drum spre casa in pasaj la lujerului un pasat 2.0 nu a inteles cum nu reuseste sa prinda un logan pana la iesire din pasaj ... top speed 160 (pe ceas)

      Comment


      • cosmine....un C220 CDI te coafeaza de o sesiune de cumparaturi.122cp + soft....undeva la 140-150.

        Comment


        • deocamdata nu ...aseara a fost cam ultima ieseala in configuratia actuala ,masina intra la hibernare pentru jumatate de luna
          Last edited by cos_min_i; 29 June 2011, 17:33.

          Comment


          • da de stire cand iesi...
            oricum invitatia e valabila si pe alte masini...dar 1.6 sa nu piedem timpul degeaba...e ok si loganul lui Coco.

            Comment


            • Coco trebuie sa invete sa plece ... rupe grav aderenta la plecare ,dar acum fata de ultima cumparatura sta mult,mult mai bine ...

              Comment


              • C220 CDI e lesinat tare. Rupe prima suta in vreo 10 secunde

                Comment


                • in specificatii zice ca ar face in 8.4 s 0-100 ,dar nu contest ce spui Cezar,sunt convins ca ai stat la volanul C220 CDI

                  Comment


                  • Probabil nu se vorbeste de ultima generatie, asadar daca stock are 122 CP este C200 in primul rand nu C220 care ar avea ~140. Ultima generatie de C220 are 170 CP / 400 NM / 0-100 @ 8.5 secunde, cam taie macaroana la Logan.
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • greseala mea, scuze.
                      este C200 din 2006.122 cp.
                      Am precizat masina are soft, se misca binisor.Un minus e greutatea ei, undeva la 1500kg cred

                      Comment


                      • Originally posted by cristiubs View Post
                        da de stire cand iesi...
                        oricum invitatia e valabila si pe alte masini...dar 1.6 sa nu piedem timpul degeaba...e ok si loganul lui Coco.
                        te lesina ...stai linistit
                        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                        Comment


                        • am compensat lenevirea cu un drum bucuresti-botosani facut in dusmanie, in general doar peste 3000 de ture. din pdv-ul meu, este efectiv alta masina.

                          Comment


                          • Originally posted by razvanypo View Post
                            te lesina ...stai linistit
                            are toate sansele....dar e mai frumos sa vedem pe viu, nu?Nu sunt eu sofer, e masina unui prieten....si de mers, merge bine rau de tot.
                            Nu dau mai multe detaliii ca stric farmecele cumparaturii.

                            Comment


                            • Daca softu' nu-i facut de vreun zidar, Mercedesu' ala ar trebuii sa aiba cam 150 cp... tractiune spate, cu toate 1500 kg ale lui sau cat are eu zic ca nu prea are farmec liniuta, iti cam taie pofta de viata .

                              Comment


                              • Hai cu rezultateleeee.


                                Noua dilema, care e diferenta la sprint intre 1.4 Euro 3 si 1.4 Euro 4), asta e ultimaa aparuta)).
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google