liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai undeva tot la 85 cai dupa remapare nu? o sa fie interesant ...Eu oricum te astept cu cea mai mare placere!Dupa daca vrei dau si o bere ! ;)

    Comment


    • Cu aproximatie, lasa-mi un nr de telefon pe pm. Bere nu pot sa beau ca iau antibiotice, dar cu un suc nu te refuz Glumesc....
      ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
      ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

      Comment


      • Daca faceti vreo intrecere ceva sa si filmati sa vedem si noi restul

        Comment


        • Pai daca are cine sa filmeze ca eu vin singur....vom vedea daca nu trebuie sa ne credeti pe cuvant sau mai chemam un membru de la LCP si se rezolva
          ..::LOGAN 1.4 MPI AMBIANCE 2004::..
          ..::KIA CEE'D 1.4 16V BEST 2008::..

          Comment


          • Sincer, nu se incumeta nimeni sa ii dea ban lui YURI ? Pur si simplu fabulatiile nu inceteaza sa apara, din rau in mai rau.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • Originally posted by YURI View Post
              alessandro: Nu e exclus ...Dar sincer ma gandeam la un SAAB 9-3 2.8 Turbo V6 si 400 nm cuplu !Daca e sa nu gasesc 4x4 iau si varianta simpla Aero de 210- 250 cai cu,cutie manuala ...Cred ca e cea mai buna alegere!Oricum nu e exclus si ceva specie de BMW ( ca sunt fan ingropat BMW) dar parca vreau si altceva ...!La BMW m-as orienta spre seria 3 clar ...Oricum dupa cum am zis ....in viitorul apropiat sper sa obtin si restul verzisorilor si sa iau ceva k-lumea!Loganul o sa il pastrez sau daca nu o sa il las lu tata !
              siiii s o facut dimineata. da cum ? sa iti iei tu benzinar ? vezi ca motoru ala de Saab e benzinar. tu care ziceai ca ti curge motorina prin vene ...

              Comment


              • yuri, daca citesti in urma, vei vedea ca ma bate cam tot clubu. versiunea easy (mai greu ca laureat stock), gpl si remapare. merge cam ca un 1.4 laureat stock, sau poate oleaca mai bine. te astept....

                Comment


                • vreau si eu! vreau si eu! 1.4 MPI

                  Sunt dracii astaia mici care spun ca am 1.6 dar nu nu, uite poza cu tipul motorului

                  ai zis ca de 1.4 nu iti e frica. Am o remapare la 150 de lei altceva nimic


                  Si daca spui ca dai fum la 1.6 stoc, eu iti spun ca nu bat 1.6 stoc deci nu prea ai avea ce discuta cu mine.
                  Attached Files
                  Last edited by o8MeLC; 12 August 2011, 08:45.

                  Comment


                  • Shakar:Care mai e problema ta acum ? I-am dat deja numarul meu lui ionutz.nit, dar din ce vad pe aici nici un 1.4 nu mai e stock !Eu ma dau cu ei si asa ,nu te speria !Cu ionutz ma dau ca tocmai a zis ca are drum pe aici prin Pitesti ,in felul asta nu face drumul special pt. a se da cu mine intelegi?

                    ps:Shakar apropo...sti prietenul ala cu Golful 5 de ti-am zis ca le are mai bine ca mine cu datul din 2 in 4?El mai are un Logan de servici ( un papuc cu motor exact ca al meu) si a facut o liniuta cu valvosu tau 1.6 16V (prestige) si ia dat fum in nas pe 1,2 si 3!Pe urma cand a vazut ca pierde sa lasat pagubas ala cu 1.6 16V! Nu mai puteam de ras! !Bine ca papucul e mai usor dar cel cu 16 V ingamfat din fire ...ce o fi zis ,dal ma **** de papuc ...cum sa ma faca asta pe mine ! Eu am BeMeWeu daca am 16 V!

                    Comment


                    • yuri te rog opreste te te ai facut de ras pe tot forumul. macar nu veni la intalnire / intalniri. ma faci sa crap de ras. esti tare baiatule. tare rau

                      Comment


                      • un mic offtopic cu scuzele de rigoare:

                        YURY cati ani ai, de cat timp ai permis, de cat timp ai masina, si cati km ai cu ea?

                        Comment


                        • alessandro: Cu ce anume m-am facut de ras?

                          knx:Am 24 ani ,permis de la 18 ! KM?Cu Supernova am facut 40.000 ,iar cu tractorul din dotare am 42.300 acum cat vorbesc cu tine! Nu e cine stie ce ...De ce ? Ai impresia ca nu stiu ce zic/fac?SuperNova a fost prima mea masina ! am luat-o exact la 18 ani !Pe urma am luat Prestige-ul DCI ! V-am raspuns acum ? Alte intrebari? Haide-ti ...fara retineri ...Ca la masa presei...Ce "important" sunt de la un timp... !
                          Last edited by YURI; 12 August 2011, 09:39.

                          Comment


                          • vin eu la pitesti. am 16v stock. daca iti dau minim 3 masini imi faci un plin de benzina ? altfel iti fac eu tie

                            Comment


                            • alessandroa cum sa nu ...vezi sa mergi usor pe autostrada ca pana aici vi cu rezervorul gol ...Ce iti mai place tie ...te dai cu 16 V "stock "( nu am de unde sti...)asta 1. si 2. nu ai cum sa nu ma faci deoarece a mea e cea mai grea dintre toate!Eu am zis ca ma dau cu 1.4/1.6 8 valve stock ,dar cum nu mai e nici unul de pe forum cu el /ele stock nu prea ar fi un meci cinstit ...tu nu crezi?Daca vrei neaparat sun pe amicu meu care sta la Bascov sa vina cu papucul sa iti scoata odata din cap alea 3 masini ce le dai tu pe 400 metrii Loganului diesel (85 cai)!Deja am un 1.4 remapat coaja cu care tre sa ma dau !

                              Comment


                              • Bravos, felicitari, asta inseamna o medie de aprox 13300 km/an. Te-ai cam plimbat in tineretile tale avand varsta asa de frageda. Anyway si eu tot de la 18 ani am permis numai ca la mine au cam "gresit" aia cand mi-au dat permisul in sensul ca au mai pus niste litere langa B-ul ala de la categorie.

                                Ideea e alta: probabil ca sunt singurul care iti raspunde serios la posturile tale desi exista o doza de amuzament si in postul meu.
                                Da-mi te rog rapoartele de demultiplicare ale cutiei Logan-ului tau si iti spun mai detaliat ce se intampla cand schimbi din tr. 2 in tr. 4 si ce inseamna cuplu vs. putere si o sa iti dai seama ca nu cuplul castiga liniute ci puterea iar ce afirmi tu este in totalitate FALS.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google