liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by razvanamza View Post
    omul stia ca te dai cu el? 2.5L turbodiesel nici in gluma nu se poate da cu tine
    De ce mai facea omul arogante ca atunci dupa ce traversa liniile de tramvai, mergea in relanti in fata mea special sa ma faca sa il depasesc... evident cand sa trec pe langa el ii dadea si el tare dar ma ajungea extrem de greu pana la 110. Mai sus nu i-am dat. Am vazut ce performante are 2.5 tds pe seria 7. Prin anii '90 o fi avut datele din carte.. intre timp poate a mai scazut timpul pe 0-100.

    Gluma gluma, dar daca as cipui dci-ul bat orice 725 tds pe 400m. Bag mana-n foc ca asa e.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • dc nu i pui un soft alex?dci de 85 cu soft se misca bine...
      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

      Comment


      • il omoara tacsu`

        Comment


        • hahah unde pot sa dau like ?

          Comment


          • pe butonul pentru deconenctare

            Comment


            • cred ca dau eu , pe cartonasul rosu .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Eu vs Mondeo 1.8 16V 125CP => 3-0
                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                Comment


                • aseara am facut o skoda octavia 2. Avea un om in dreapta. Nu stiu motorizarea.

                  Au fost 2 incercari sa arate cat de tare e, ambele din mers, prima din a 2-a de jos unde am laut o masina si a doua a fost din a 3-a de la 70 unde am luam mai mult de o masina pana la 130.

                  masina are deabia 2000 de km de cand am refacut motorul si e prima data cand dau in el de atunci.
                  Last edited by o8MeLC; 12 November 2011, 19:32.

                  Comment


                  • merge bine?

                    Comment


                    • Il f...te si pasta Cosmin strica motoare ca la raliu )))
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • nu chiar. a fost doar un om foarte ghinionist, si i se putea intampla oricui. cand am banii necesari voi duce eu la capat transformarea pe care o o dorea el, sper eu dupa un motor 1.6 mpi de pe renault megane de la mama lui, transplantat cu totul sub capota. 91 cp si vreo 135Nm nu-s de colo.

                        Comment


                        • Ne dam si atunci.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • A nu se considera ca sunt in cautare de posturi.
                            A dat cineva vreo liniuta cu Opel Astra Classic 1.4 90 de cai ?
                            Aici la mine e un obosit care tot zice ca bate 1.6 16v tot timpul.

                            Comment


                            • poate nu e 1.4 o fi 1.6 si arata la fel.

                              Comment


                              • Eu am facut o corsa cu acest motor care cred ca e mai usoara. Daca ai putina experienta si cauciucuri cat de cat bune eu zic ca pe 402m il faci, mai incolo nu prea mai ai sanse.

                                Cand am condus corsa am observat ca avea limitarea undeva foarte sus, parca la 7000 de ture si ea are puterea masina la 5600, daca soferul e slab si ii da pana in 7000 pierde foarte mult. (acum nu stiu daca e asa si la clasica)

                                Cat despre 1.6 16v... nu cred ca il face nici 1.6 twin de pe ultima clasica adica 115 cai.

                                Vai de cand nu s-a mai scris pe aici imi e dor de una mica eu m-am lasat, gogaie e plecat in tarile reci si momaie ala se enerveaza ca ia bataie. Restul isi menajeaza ambreiajul si cauciucurile de iarna sa inteleg. Ce trist
                                Last edited by o8MeLC; 25 November 2011, 11:49.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google