liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stockaturi
    V6-le suna bine, dar e lentut, nu-i masina de liniute.

    Dane, vezi ca tu pleci in patinaj pt ca nu-ti dozezi corect acceleratia si pleci din dump, in loc sa faci un slip. Ai turbo acum, si ceva cuplu. Nu mai poti pleca cu pedala la fund, in conditiile in care nu ai 4x4 sau aspirator.

    Comment


    • cosmin: la skoda club l-au afumat baietii ... s-a in tors la stockaturi.... AI FLUTURI IN STOMAC?
      arunci cuvinte fara rost imi pare rau ca gandesti in felul asta.
      Daca ma afumat aia de la skoda cu siguranta postam aici!
      mercedesul lui cezar are 230CP crezi ca nu e o masina potenta?
      bertonele lui parvu, am vrut doar sa incerc cu toate ca stiam ca am ceva mai mult ca el in materie de CP, maxim posibil 30CP peste el, dar masina lui are -100kg scrisa in talon si cu un motor foarte potent, probabil daca baga bani care iam bagat eu are mai multe sanse atunci.
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • cos_min a facut o gluma

        Comment


        • Mercedesul e bun in ceea ce face, dar nu-i masina de linii sau reprize. Ai vazut si tu ce tare ai zburat de langa mine cand am dat repriza aia. Nicio sansa n-am avut.
          Poate la top speed sa fie ceva mai bun.

          Pana una alta exerseaza plecarea aia de pe loc, cu slip, ca prin dump faci praf si anvelopele si timpul.

          Comment


          • iar ai luat foc ...? chiar nu ai realizat ca am glumit
            sa puna anvelope de vara mai intai... e pacat de astea sa testeze

            Comment


            • intr-adevar ... azi nu am fost in forma deloc chiar .... cand ne-am dat a2a oara nu am reusit sa bag a3a, eram la jumatatea masinii tale cezar asta e mi-am luat-o si nu mi-e frica sa recunosc tu cum ai stat cu bezme ?
              Interactive Design Lights & Sound <- click

              Comment


              • In fata lui.
                Mai repetam, dar trebuie sa-i fac revizia si sa-i pun cauciucurile de vara.

                Comment


                • Glumele sa le tina pentru el, s-au sa le spuna face to face, nu unde vad 100.000 de oameni.
                  CU plecarile de pe loc astept sa imi vina gumele de vara si pe urma ma apuc de exersat, o sa am si ceva mai multa putere si atunci chiar merita.
                  parvu: daca se poate si mai bine de atat inseamna ca ne mai dam.
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • duceti`va ma pe www.masinistraine.com si lasati`ne pe noi cu "loganele"

                    Comment


                    • Originally posted by MCD View Post
                      cosmin: la skoda club l-au afumat baietii ... s-a in tors la stockaturi.... AI FLUTURI IN STOMAC?
                      arunci cuvinte fara rost imi pare rau ca gandesti in felul asta.
                      Daca ma afumat aia de la skoda cu siguranta postam aici!
                      mercedesul lui cezar are 230CP crezi ca nu e o masina potenta?
                      bertonele lui parvu, am vrut doar sa incerc cu toate ca stiam ca am ceva mai mult ca el in materie de CP, maxim posibil 30CP peste el, dar masina lui are -100kg scrisa in talon si cu un motor foarte potent, probabil daca baga bani care iam bagat eu are mai multe sanse atunci.
                      pai a ta dupa soft si intercooler si evacuare nu ziceai ca are 240 cp ? cum te-a facut cu mercedesu de 3 tone automat?
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • unde am scris ca are 240cp? crezi ca fac 240cp cu presiune 0.9bar? cand o sa fac 1,5 bari plus pompa suplimentara benzina, admisie aer si ambreaj abea atunci fac 240cp. mai taie din tonele alea dale dreaq, citeste cu atentie posturile, sa recuperezi o masina jumate pe 400m tii se pare usor?
                        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                        Comment


                        • ) ,uiti ca e automata .
                          asa ai scris pe threadul tau ca dupa evacuare admisie si soft are 240 cai si cum stiam deja ca ai soft,credeam ca deja ai 240 cai,dar am uitat ca se practica soft la soft la soft din care se obtin sute de cai )
                          Un minim de 210 cp ar trebui sa ai doar din soft, sigur trage in mintile ei masina ?
                          Parerea mea proprie, sa nu te mai dai cu Cezar,ca asta oricum castiga indiferent cat de bine iti merge masina
                          Totusi cati cai ai acum?
                          Last edited by Cristi_Xp; 23 April 2012, 19:22.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • 200-220 cam in jurul asta ma invart 1400kg
                            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                            Comment


                            • Originally posted by Cezar View Post

                              Pana una alta exerseaza plecarea aia de pe loc, cu slip, ca prin dump faci praf si anvelopele si timpul.
                              Cezare, cu slip la 300-400 Nm prajesti ambreiajul in 2 curse...mai bine dozeaza acceleratia :P
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Mai iesiti in seara asta la o tura? Si tu si cezar
                                Interactive Design Lights & Sound <- click

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google