liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Felicitari lui senior YRMAN,si Dani Dsign a urcat pe podium,locul 3 la camionatul de indemanare auto,felicitari YRMAN si DSIGN!!!
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • domnilor, profit de ocazie sa va invit sa luati legatura cu virtualmansorin, sapt viitoare ne dam pe circuit la arad. doritorii sunt bineveniti
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by - Geo - View Post
        Azi la Constanta la cursa de indemanare, colegul nostru din Petrolhead, Yrman-sofer cu Gaby-copilot, a castigat locul 1 la clasa lui, cu logan 1.6, si-a batut joc de tot ce inseamna audi tdi, pisici, ursi, japoneze, au fost peste el, la general, doar un golf gti si clio rs 2.0. A demonstrat inca o data ca avem cu ce sa ne mandrim! Asa ca lasati tdi-urile, ca sunt praf pe circuit )
        Cursele de indemanare nu-s tot aia cu un circuit. Schimbi 2 trepte in cursa de indemanare? Abia abia. Vreau sa spun doar ca nu-i concludent concursul asta. De ex, un logan poate fi mai rapid ca masina mea de 3.0 v6, la cursele de indemanare, dar pe orice fel de circuit ma indoiesc.

        Oricum, felicitari soferilor, au facut lucru bun.

        Comment


        • depinde de traseu, apuci chiar si-a 4-a cu o masina ceva mai rasarita. in general, se merge 1-2-3...asta insemnand totusi viteza de top >120km/h. pt amatori/indemanare, e chiar destul.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • La cursele de indemnare? Unde majoritatea se fac in parcari? O fi, nu zic, dar cel mai bine sa arate niste poze cu traseul.

            Comment


            • Am zis circuit de indemanare, nu ca sa induc in eroare, asa mi-a venit pe moment, stiu si eu diferentele...traseu a fost cel din poza...ideea nu e ca e scurt, ca e lung, ca prinzi a treia sau nu, ci ca unu de-al nostru a castigat...se ridica in slavi pe aici loganul, da cand e ceva pertinent, se cauta nod in papura..
              in zonele mai late au fost si portiuni de cercuri, opturi, din astea )
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • A, deci e un circuit oarecum serios.
                Ce lungime are? Cumva 3-4 km? Dar latime?

                Comment


                • Dsign a dat si interviu pe Realitatea TV sau am confundat?
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Multumesc pt urari. Felicitari Dani.

                    Spre deosebire de majoritatea probelor de indemnanare care se fac in parcari traseul asta a fost de 2km. E o parcare f mare si avantajul ca respectivul centru comercial are parcare subtera si s-a putut folosita toata parcare. Circuitul initial gandit e cel din poza lui George, doar ca s-au mai adus unele modificari suplimentare. 2x 36o grade si 2 jaloane pt 8-uri.

                    Latimea a fost de la 8m la 2-3 metri la portile de trecere 5 la numar.

                    Eu sunt extraodinar de multumit de rezultat mai ales ca sambata dimineata la inscriere gandul meu era sa ma distrez si sa nu ies ultimul.
                    Last edited by yrman; 14 May 2012, 09:11.
                    sigpic

                    Comment


                    • Deci doar 2 km. Pai mai baieti, asta nu-i circuit bre. Unul de karting ceva mai serios are 4 km.
                      Plus ca la indemanare, aportul soferului este imens.

                      Comment


                      • Nu a fost un circuit prorpiu zis, doar ca a fost peste media a ce se face de obicei in parcarile de la noi din tara. Cea mai frumoasa curba era prima de pe circuit. Ac de par in coborare. La a 2 a trecere veneam acolo cu aproximativ 120km/h.
                        Asta e meritul organizatorilor.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ca e laie, ca-i balaie, felicitari yrman si la mai mare.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • Tot bateti toba ca nu e circuit..am recunoscut ca m-am exprimat gresit, n-o mai tineti atata cu asta..am zis si de sofer ca conteaza...daca era la bucuresti, era cel mai smecher traseu..hai sa fim seriosi...
                            sigpic

                            Comment


                            • George calm ... creste tensiunea. Ms Cristi.
                              sigpic

                              Comment


                              • frumos. bravos baieti!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google