liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e un rahat. mai ales la turbo, und enu eine sa pui axe agresive, ca la aspirat, ca pierzi presiune prin overlap (si ai doua zone de overlap la distributie). n-o s amerte sa pui o axa stage 2, turbo mai mare, schimbare de soft, pt 20-30 de cai platesti cat nu face. cine o sa vrea sa alerge masinile alea cred ca va reveni la "dinozaurii" aspirati, motoare simple si cu care poti sa faci tiganii cate vrei.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Bre ce spui acolo? Ti s-a stricat tastatura?
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • sau, mai bine, vor lua un " batran" logan 1.6 16v sa-l turbeze pentru 300 de cai frumosh, ca se gasesc si piesele mult mai usor.

        Comment


        • Ieri au fost cateva cumparaturi neasteptate:





          mai cam toate s-au dat pe 200m ca mai incolo nu mai avea rost si la 1.4 vs 1.6 era sa ne calce pe toti un scuterist si am inchis din inertie.

          Vizionare palcuta si asteptam detalii de la participanti.

          Scuze pentru calitatea filmuletelor
          Last edited by o8MeLC; 30 June 2012, 12:57. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • 1.4 vs 1.2 ambele stock?

            Comment


            • 1.4 e viteza (adica alexspeed) gaz si remapare, 1.2 este stoc si chel (avea doar abs).

              Comment


              • Pai trage binisor 1.2

                Comment


                • Cum poti spune asa ceva? Te vad posesorii de 1.2 si imediat or sa spuna ca 1.2 e mai tare ca 1.4 nu ca trage bine.

                  Comment


                  • Trage o PORCARIE, adica nu trage. Ma asteptam sa ma bata, cand eu ma plang de rabla asta 1.4 care nu trage neam, e moarta.

                    Loganul 1.6 era resoftat cu GPL.
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • nu mai pot se da cu 1.2 mor ......
                      stiam ca nu o sa rezisti
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • Originally posted by o8MeLC View Post
                        Cum poti spune asa ceva? Te vad posesorii de 1.2 si imediat or sa spuna ca 1.2 e mai tare ca 1.4 nu ca trage bine.
                        Aaa pai nu, eu ma asteptam la posesorii de 1.4 sa spuna "numai atat i-ai dat???"

                        Originally posted by aleXpeed View Post
                        Trage o PORCARIE, adica nu trage. Ma asteptam sa ma bata, cand eu ma plang de rabla asta 1.4 care nu trage neam, e moarta.

                        Loganul 1.6 era resoftat cu GPL.
                        1.2 a stat bine langa tine, tu ai stat bine langa 1.6, deci io zic ca e ok.
                        Last edited by Octavian; 30 June 2012, 19:32. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • De fiecare data cand vad clipu' asta imi aduce aminte de Viteza si de Amza .
                          Never celebrate early.The video was recorded at a Drag Racing event in Arad, Romania.The camera used is a GoPro Hero mounted with the suction cup on the side...
                          sigpic

                          IL 1 3 MIU

                          Comment


                          • deci e geniala faza) si ce viteza de finish avea golful

                            Trist a devenit topicul asta. Credeam ca o sa se anime putin si se vor scrie 3..4 pagini dar din parti.

                            Comment


                            • Sunt suparati baietii ca si-au tunat cazanele aspirate si nu au rezultate similare cu alte cazane turbo.
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment


                              • Originally posted by lau911 View Post
                                nu mai pot se da cu 1.2 mor ......
                                stiam ca nu o sa rezisti
                                N-am mai rezistat, asa bine m-am simtiiit, cursele iE viata mea.


                                Originally posted by Alex_MIU View Post
                                De fiecare data cand vad clipu' asta imi aduce aminte de Viteza si de Amza .
                                http://www.youtube.com/watch?v=4dP9O...&feature=share
                                Mie imi aduce aminte de mine si de Melcu'. Sa musc din volan de nervi cand m-a batut de 2 ori in halul asta. Pe primii 2-300 de metri eram in fata si el ma recupera si ma facea..
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google