liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • a fost ciudat cu civicul ori soferul prost ori masina a fost 2-1 deci dubios poate ma mai intalnesc cu el bafta! dci meu este stock!

    Comment


    • Originally posted by o8MeLC View Post
      .................. Am observat ca masina mea e mai vioaie cand motorul este inca rece, acum era la 2 liniute apa. .....................
      Amestecu oleaca mai bogat in benzina.

      Comment


      • da si eu am observat, tot asa cand e rece
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Alex_MIU View Post
          Daca ar fi sa o luam asa nu se merita sa investesti nimic in nici o masina la nici un capitol.Si refacutul fibrei care crapa costa bani,la fel si revopsitul masinii.Mie imi plac persoanele astea care au grija de bugetul meu etc etc,ma fac sa ma simt si eu important .Pana la urma tuningul e o pasiune si cel mai mult conteaza cum il faci nu masina pe care il faci.Daca esti taran si nu ai gusturi bune poti sa ai si veyron ca baza ca tot nu vei face ceva frumos.
          cam greu de crezut ca tu cu 1.4 ai batut Ek 1.4is.
          Am un civic Eg 1.3 16v carburatie. Pariez ca bate orice logan 1.6 8v oricat de modificat o fii el, aspirat.
          I My Honda !

          Comment


          • de ce ? ca e HONDA ? si ca hondele trag ? si ca sunt masini sport ?si caii de honde is mai cai decat aialalti cai ?
            parerea mea e ca bati campii ,mai ales ca ai pus conditia "oricat de modificat o fii el, aspirat" ...
            Nu stiu cat de tare o fi motoru ala de care vorbesti tu,sper ca nu e vorba de cotetul ala de 75 cai,dar 1.5ul sohc monopunct sta undeva langa loganul de 1.6 iar daca loganul e modificat si-o si ia din cand in cand.16v stock il bate fara niciun drept de apel...
            Last edited by Cristi_Xp; 20 October 2012, 01:43.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Am mai batut o honda d`asta, parca avea 1.5 sau ceva de genu`

              Comment


              • dci 85 vs renault symbol dci 1-0, dci 85 vs peugeot 407 1,6 hdi din ce am inteles 1-0, dci 85 cp vs vw golf 1,6(a batut golful cu aprox un bot)0-1,dci 85vs kia ceed 1,4 109 cp(bate kia incepand cu a3 din ce am vazut eu)0-1,dci 85vs opel vectra ala din 1990 ceva de genul motor de 1,8 avea 1-1! stima !

                Comment


                • Ma indoiesc profund in ceea ce priveste linia cu 407-le.. Iar golful pe 400 m te arde de iti sar capacele...

                  Comment


                  • gandestete ca 407 are o tona juma daca nu ma insel cu motor de 1,6 hdi...si cel cu golful de 1,6 ma batut la un bot,eu relatez ce s-a intamplat! stima

                    Comment


                    • Iar tu gandeste-te ca loganul de 85 face primul km in vreo 35 de secunde, suta in 13...
                      Datele peugeotului le ai afisate.
                      Golful de 1.6 trebuia sa-ti dea vagoane.
                      Cum s-a desfasurat intalnirea? Cine a facut povestea asta? Ca din ce-mi aduc aminte tu esti minor...
                      Pe ce distanta?

                      Comment


                      • mai e 1.6 hdi de 90 de cai pe care cred ca-l bateai. de 110 cai nu-l faci...
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • pe ala sigur il batea. totusi vaporul are 1430 de kg... fata de 1150 logan.
                          fa un raport cp/tona. aproape 300 kg la caii astia se simt tare de tot.
                          se simt kg astea si pe ferrari, ce sa mai zicem de 85 - 100 cp..

                          Comment


                          • Originally posted by Costi-bc View Post
                            mai e 1.6 hdi de 90 de cai pe care cred ca-l bateai. de 110 cai nu-l faci...
                            Pe peugeot 407 s-au pus doar in varianta de 110 cai.

                            Uite ce poate un citroen c4 de 90 de cai, comparativ cu un logan de 85. Mai pe romaneste, il articuleaza.

                            Comment


                            • mai conteaza si reflexele celui dintre volan si pedale...
                              referitor la C4 de 110 sau de 90, daca ii lasi toata electronica in functiune ti-o iei fara drept de apel de la Logan pana la 100-110 km/h dupa care se schimba total pozitia.
                              sigpic
                              Ambition 1.5 dc

                              Comment


                              • Parcam vorbeam de capacitatile masinilor si nu de cele ale soferilor...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google