liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Doc View Post
    Ce-ti mai place sa faci pe victima!!!

    Chiar vroiam sa intreb care este curajosul cu 16volti Logan negru care s-a ratoit la mine acum doua zile pe Cheiul Dambovitei. Imi era atat de lene sa schimb treptele incat am accelerat de la 1500 rpm in treapta a 3-a si ma miscam ca un 1.4. Totusi s-a miscat greu in spatele meu pe ture mici, ca de la 5800rpm l-am pierdut din oglinda.
    Si cum ti-ai dat seama ca era 16v? I-ai vazut emblema pe grila radiatorului?

    Comment


    • Vorba lu` Matheo
      Attached Files
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Laule mai citeste odata!

        Comment


        • poti sa iti dasi seama ca un logan e 1.6 16v ...dupa multe alte indici , nu numai dupa emblema ......comentariul tau a fost rautacios si fara rost .
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • Daca tot e vorba de liniute aduc si eu in discutie o situatie:

            Ce credeti ca se intampla intre:

            un logan 1.6 MPI benzina 90 CP

            si

            un Renault hatchback coupe 1.5 DCI ,85 CP ? Cine castiga?

            Comment


            • Logănosul.
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • Originally posted by sorinacho View Post
                Si cum ti-ai dat seama ca era 16v? I-ai vazut emblema pe grila radiatorului?

                Uite la asta nu m-am gandit cand am trecut de el la plecarea dea semafor. De fapt, cred ca l-a agitat manevra mea de crosetare a celor adormiti la plecarea de pe lor. Cum de mi-am permis sa ii ies in fata, cand de fapt el a fost primul la semafor. Uite de asta am vazut ca era 16 volti.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Asta e cea mai nasoala treaba, mai ales dimineata, si eu crosetez dar fara sa caut ceva, defapt caut sa ajung la lucru. Problema este ca si ceilalti cauta aprox acelasi lucru (sa ajunga la servici) dar intr-un mod mult mai domol, chiar nu inteleg daca s-a facut verde de ce nu accelerezi macar decent pana la 50-60/h ??
                  Sau daca iese unu din dreapta de ce nu accelereaza sa ajunga relativ repede la fluenta traficulului?.....

                  Normal ca fac joglerii si normal ca se mai prinde unu de mine care crede caam chef de raliu cu 50-70/h.

                  Comment


                  • Mie imi place sa ii enervez pe cate unii in trafic. ATR-ul nu arata nici pe departe ca o masina care poate ceva. Multi vad eleronul si au impresia ca l-am cumparat din targ de la Autovit.
                    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                    Comment


                    • in seara asta este disponibil cineva pentru cumparaturi?

                      Comment


                      • Eu

                        Comment


                        • Eu inca astept sa plec la cumparaturi cu cineva dar nu prea vrea nimeni. Vreau sa facem comparatie fata de 0.9

                          Comment


                          • iar? astia cu logan nou nu mai au bani de cumparaturi. stai sa mai adune si ei ceva bistari.

                            Comment


                            • vreau alta motorizare pentru a vedea cum stau cu ea si sa putem spune cum trage acel 0.9 de aseara.

                              Comment


                              • tu nu esti reprezentativ! nu mai exista logan 2 asa chel cum ai tu loganul. diferenta de greutate e destul de mare, si oricum motorul tau trage mai bine ca 90% dintre loganele 1.4.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google