liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pana la urma ce motor are? 1.4 sau 1.6 ?? Ca nu mai inteleg nimic.
    Deci trage foarte bine frate, daca sta si in fata la 1.6 16V no comment !

    Comment


    • sta pe reprize. o fi pus si cutie scurta? hai melcule, spune ce-ai facut acolo...

      Comment


      • Originally posted by razvanamza View Post
        axa sport cu un dinte in fata, parerea mea.

        adica 1.6 mpi+soft +gaz a luat 4 masini, exact cat 0.9 tce? adica melcu are 110-120 de cai?
        Axa sport si 2 dinti lipsa...
        Nu stiu cati cai are, insa masina se misca foarte foarte bine.
        Chiar mi-a placut.

        Nu stiu ce are, vorbiti cu el.

        Originally posted by razvanamza View Post
        sta pe reprize. o fi pus si cutie scurta? hai melcule, spune ce-ai facut acolo...
        Cred ca sta si la start de pe loc.
        Din ce am vazut, testele facute cu tableta (teste pe care le consideram apa de ploaie), se cam apropie de realitate.
        Pe 400 m are 17.3, cat un 16v, iar 0-100 in 10.4, tot cat un 16v.

        Iar pe reprize e ok, insa as reface testul cu un sofer mai agil, ca Marian este lent in reactii.
        Last edited by Cezar; 2 February 2013, 12:05. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • O sa va zic rezultatul masini mele cu 16v ( marcs cu traseu pe 5om) din mers Pe. 2 si 3 egalitate pe 4 pleca in fata ... Cand ne- am dat dupa loc ... Imi dadea o masina jumate ..... Pur si simplu cand eu terminam la 6000 de ture el mai avansa gratie celor 500 de ture in plus .....
          S-a dat cu ivan .... Sa se dea cu geo ultras
          Si da amza are dreptare si eu preconizez 120 125 cp ..... Cam asa ar avea masina lu melc )))
          Last edited by lau911; 2 February 2013, 12:39.
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • Cam 140 spre 160, maxim sasha!

            Comment


            • Originally posted by Cezar View Post
              Iar pe reprize e ok, insa as reface testul cu un sofer mai agil, ca Marian este lent in reactii.
              Lent rau ce pot sa mai zic

              Originally posted by lau911 View Post
              S-a dat cu ivan .... Sa se dea cu geo ultras
              ))
              Sa sa dea sa vedem.

              Acum adevarul gol golut. Liniutele s-au tinut pe Candiano Popescu pe o distanta maxima de vreo 200 de metri. Eu cu Cezar in masina si Melcu cu AlexSpeed.

              Astea sunt materialele video,,adica TOATE CURSELE...

              Per total,,masina lui Melcu se misca foarte bine,,dar pe o distanta mai mare numai stiu care ar fi diferenta. 16 v-ul cu plecari din 1500 se misca mai greu,,sau cu plecarea din a treaia tot la 1500,,si mai greu. Dar daca as fi plecat cu el din treapta 2 la 3000/3500 sau din treapta 3 de la 40 si pe o distanta muuult mai mare cred ca l-as fi batut.

              Comment


              • Secretos mai e melcu...Acum am aflat ca are axa sport. Pai bre melcule, in locul tau puneam pe portbagaj 1.2 )).

                PS: stiti ce cred eu? Ca fluieru ala i-a dat vreo 20 cp )
                sigpic

                Comment


                • @ivan: esti lent bre, stii doar. Trebuie reactii mai bune, ca la fiecare claxon tu ai plecat ultimul. Plus ca ai schimbat o data pe la 5000 rpm...

                  Comment


                  • Pai si am zis eu ca sunt RAPID,,am si zis in masina,,sunt praf,, Melcu se da cat e ziua de lunga,,are antrenament si da in masina fara mila. Eu i-am dat cu MILA cat cuprinde ca nu sunt obisniut cu linute din astea.
                    Dar repet,,pe distante mai lungi nu cred ca face 16V,,acolo pe 150/200 de metri cat ne-am dat,,e mai rapid ca sunt si eu mai praf. Dar cand eu trebuia sa recuperez se termina tarlaua.

                    Comment


                    • Multumesc ivane pentru ca ai omorat masina pt mine. Cand ajung acasa pun niste filmulete sa vedeti diferenta intre oamnei normali si anormali

                      Comment


                      • bravo melcule, felicitari pentru masina, trage bine bine toroapa
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Voi puneti 16valvele sa plece din 1500 ?

                          4500 lansat cu a 2 a si mai vorbim

                          Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                          Comment


                          • Atata timp cat soferul de pe 16V nu stie sa se dea, schimba greu si mai schimba si pe la 5000 RPM, testele alea sunt apa de ploaie, va mintiti singuri.

                            Puneti un sofer care stie sa se dea pe 16V si refaceti testele. Daca vreti sa vedeti cum trag masinile, incercati 402m si pe reprize din turatii normale, voi mai aveati putin si plecati din ralanti. Minim 2500 RPM dar mai bine cum zice alessandro.

                            Nu stiu cate sanse ar avea "1.4"-le ala, oricat de softat ar fi.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • melcule te astept cand se mai incalzeste putin cu start de pe loc ...
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment


                              • Shakar am incercat sa reconstruim o situatie din trafic.
                                Pe 400 m cred ca va fi mai rapid 16v, insa nu cu mult, sau poate deloc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google