liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reinvie curseleee yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, spoort!!!
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • diseara ceva, dupa intalnire? astia cu cursile ...

      Comment


      • Melcule, cand te dai este frumos sa spui macar capacitatea cilindrica!
        Sau hai sa ne dam noi 2, eu am motor de 1.4 cu filtru sport, evacuare si una mica modificare!


        Asa nu-mi place fatarnicia...
        Last edited by Cezar; 1 February 2013, 11:17.

        Comment


        • Ne dam cezar cu cea mai mare placere. Nu ma dau sa castig nimic ci doar de fun. Nu sunt genul sa ma laud sau sa scot ochii nimanui. Nu m.am dat niciodata pentru a imi bate joc de cienva. Ma dau pentru distractie. E adevarat ca daca nu ai o masina competitiva nu ai cu ce sa te dai si doar ramai cu gandul. Din acest caz masina a primit cateva modificari. Preconizez ca am undeva la 90 de cai dar ajutat de greutatea in minus fata de alte masini voi avea un avantaj.

          Daca astazi ai timp ne intalnim si tragem linia. Astept si pe altii pur si simplu vreau sa vad unde se situeaza masina si accept orice provocare.

          Comment


          • de unde ai tu 90 de cai? ia varsa tot...

            Comment


            • Din alt motor de 1.6+soft , volanta de 1.4 (usoara), nu o arde ca voi cu discuri de Van de 6 kg bucata are de 3,5 kg normale ....si uite asa v-a mirati toti de ce ii trage masina
              Motorul lui de 1.4 e de vanzare pe Patrutuning ....acuma mi s-au legat mie sforile
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • Aham: 0.9 vs 1.4 cu soft

                Comment


                • stiu, si e si "full". de aia trage bine. sigur n-o fi pus motorul ala cu tot cu o cutie de viteze mai scurta?

                  Comment


                  • Pe mine m-a umilit un Fiat Punto d-asta ca in poza(numa era alb si cred ca la doua usi).
                    Adica nu l-am putut lua, pe 1 si 2 a plecat din spatele meu si mi-a ajuns pe la portiera fata (tr II capat) apoi pe tr III pana la ~100/h a stat acolo si a trebuit sa franez si l-am pierdut in aglomeratie, nu l-am mai ajuns ca obstructionam traficul.
                    Pe o liniuta oragnizata cred ca era mai bun

                    Ce drac de motoare are Punto, e stiu de 1.2 am mers cu el, e destul de lesinat, ceva mai lesinat ca 1.4 Logan.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Specificatii tehnice, Consumul de combustibil, Dimensiuni, Putere , Viteza maximă , Cuplu , Acceleraţie 0 - 100 km/h, Volumul motorului , Tractiune , Dimensiunea pneurilor, Tipul caroseriei


                      Destul de spinten 1.2 16v de 80 de cai 11,4 sec si max 172 kph
                      Last edited by logan4132; 1 February 2013, 21:51. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • punto vechi s-a facut si cu 1.9 jtd (ajunge la 175 cp cu soft)
                        sigpic
                        Ambition 1.5 dc

                        Comment


                        • Atunci se explica ))
                          Banuiesc ca motorizarea asta o fi avut, ca n-a carait nimic.

                          PS: ma refer la 1.2 80 cp.

                          Comment


                          • s-au facut cu motoarele de Alfa Romeo de 1,9jts dar erau marcate ca jtd si au fost pentru Carabinieri. am prins unul din astea pe autostrada, aveam 170 si a trecut pe langa mine de parca eram cu TIR-u.... sunt diesel si au cutie 6+1
                            sigpic
                            Ambition 1.5 dc

                            Comment


                            • "1.4 cu soft" (melc) vs 1.6 mpi + soft + gaz, lansat de la 1500, 2000, tr 2: 3-0 melc, cu diferenta de 3-4 masini
                              "1.4 cu soft" (melc) vs 1.6 16v, lansat de la 1500, 2000, tr 2, tr 3: 3-0 melc, cu diferenta mai mica. 2 16v diferite, ambele stock, fara drept de apel batute.
                              Raspunde foarte bine masina lui melc la turatii mici.
                              Eu am ramas mut
                              Bv cumetre, si poate ne si spui intr-un final ce i-ai facut. Asta, cand vrei tu sa o faci.

                              Comment


                              • axa sport cu un dinte in fata, parerea mea.

                                adica 1.6 mpi+soft +gaz a luat 4 masini, exact cat 0.9 tce? adica melcu are 110-120 de cai?
                                Last edited by razvanamza; 2 February 2013, 10:10. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google