liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alessandro View Post
    ce mi plac astia care se lauda ca ei merg 200+++ si utilajul lor trage necrestinesc de bine, pe gaz logic...dar momentan nu pot sa vina

    vedem noi = ceva de genu....niciodata si o perioada nu voi mai posta pe forum ca sa uite lumea
    Chiar m.am temut sa imi pun gaz ca, am crezut ca o sa imi pierd toata puterea. Dar.... e tot brutala pentru categoria de masina. Bine ma nu trage,daca spuneti voi,un gaz nu are cum sa traga

    Comment


    • gazul e pentru gatit si incalzire
      Motorina pentru spalatul motoarelor pe benzina cand sunt desfacute
      Iar masinile merg cu benzina
      Last edited by lau911; 3 July 2012, 21:52.
      sigpic
      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

      Comment


      • Dar gazul,are multe avantaje> Cresterea vietii motorului,poluare putina,emisile reduse destul de mult,etc Si banii....ca stia sunt jale cu pretul benzinei.... si a motorinei...

        Comment


        • Originally posted by fanrenault View Post
          Dar.... e tot brutala pentru categoria de masina
          du te cu octavian si vezi cat de brutala e puterea aia

          mai cunoastem o gramada cazuri de puteri brutale

          Comment


          • Octaviane,mai ai contul de pe youtube?

            Originally posted by alessandro View Post
            du te cu octavian si vezi cat de brutala e puterea aia

            mai cunoastem o gramada cazuri de puteri brutale
            Pe tine te bate si un smart de 0.6,spuenai mai sus,ca nush cate te.au invins.... si tu ai 1.6 16v )

            Am condus 1.6 16v, si e foarte nervoasa.
            Last edited by fanrenault; 3 July 2012, 22:00. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Am un nou cont ca am uitat parola la celelalte.

              Daca ai ceva clipuri baga, eu tot timpul am bagat, cu demaraj si alea alea.

              Si ai dreptate, 1.4 cu greu ajungela 160-165/h(nu conteaza asta), dar tot vreau sa facem o proba de demaraj, cum vrei tu, cu plecare de pe loc, cu start lansat, etc.
              Eu prefer start lansat sa nu ne f..tem abreajele, dar facem oricum.

              Sunt constient ca 90 cp sunt mai multi ca 75, dar sa vedem cata distanta imi dai...cum ai spus, tu lejer ajungi la 160/h...

              Comment


              • Sa stii ca si eu sunt curios, Mai ma luam si eu cand mergeam pe la timisoara cu unele masini,....Si cineva mai vrea din cunsotinte,sa probabm,el cu smart 0.6 ,zice ca ma bate pana la 0.100 de ma omoare si am mers cu smartul lui si nu simteam deloc nerv,blana incepand cu trepate 1 ,,si mai ma uitam 0-80 si ma rugam sa ajunga acolo,nu ii dau sanse nici pana la 60 nici la stratul de pe loc macar Si loganu 1.4 e mai nervos decat smartul ala Ca are si logan,si mi.a palcut cum mergea

                Comment


                • eu il astept la bucuresti si mai astept pe cineva sa ia o decizie si ...


                  .. I
                  . I
                  . I
                  . I
                  . V
                  Last edited by o8MeLC; 3 July 2012, 22:13.

                  Comment


                  • Mai sunt curios sa imi pun masian si pe dyno sa vad ce rezultate scoate cum intra cuplul, si 50 kph cand sunt in a.4a simt cuplul calumea de urca acul rapid,dar la sprint adevarat bag a 3.a ,as fi curios sa fac benchmarck dinala? Cam cat ar costa?

                    Comment


                    • Eu nu mai spun nimic.

                      Eu ti-am facut propunerea, cand te decizi imi dai de stire.

                      PS: din cand in cand iti voi readuce aminte de propunere (de cate ori intri pe liniute). )

                      Comment


                      • Originally posted by o8MeLC View Post
                        eu il astept la bucuresti si mai astept pe cineva sa ia o decizie si ...
                        Lasa melcule ca vin eu la bucuresti si ne da aman2 cronometrat:Cine termina primu un platou de pui shanghai la Helin dar fara sa ramana nimic in platou.
                        Last edited by al!n; 3 July 2012, 22:18.
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian View Post
                          Eu nu mai spun nimic.

                          Eu ti-am facut propunerea, cand te decizi imi dai de stire.

                          PS: din cand in cand iti voi readuce aminte de propunere (de cate ori intri pe liniute). )
                          pune ti si tu semnatura >>>astept sa fiu chemat <<<<

                          Comment


                          • Originally posted by fanrenault View Post
                            Mai sunt curios sa imi pun masian si pe dyno sa vad ce rezultate scoate cum intra cuplul,........................
                            Am postat in acelasi timp (exact acelasi minut).
                            Asa cum am spus, discutia nu se dizolva ca la Ponta cu plagiatu, de cate ori te prind, te intreb ))
                            Pana la dyno hai sa le punem pe asfalt sa vedem cum trag...
                            1.6 al tau pe gaz si 1.4 al meu cu peste 100000 km

                            Comment


                            • @fanrenault: las-o moarta, ca n-are rost. 16v de-abia scoate 6 secunde si ceva pe 80-120 in tr3, ce mama dracu' de cuplu simti tu la 50 in tr4? ac care urca rapid? care, ala de la consum instant? ala ar fi singurul care ar putea sa urce rapid, daca ar exista. mai rapid decat asta, am eu o scula care face 0-115 in 2 secunde: cantarul vorbim de lesinaturi si credem ca-s rachete. 16v poate e brutal comparativ cu 1.4 sau 1.2, fata de 1.6 nu e mult mai rasarit. e diferenta, clar, dar pana la racheta, brutal, avion, provocator de avorturi spontane, mai e mult...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Originally posted by al!n View Post
                                Lasa melcule ca vin eu la bucuresti si ne da aman2 cronometrat:Cine termina primu un platou de pui shanghai la Helin dar fara sa ramana nimic in platou.
                                Nu ma dau ma cu masini dinastea stoc... Eu ma dau doar cu GPL cu 1.66666 si Hibride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google