liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "de ce crezi ca la cele mai multe masini, mai nou si la logan, se pune acea "barbaita" sub spoilerul fata, care are doar 2 gauri de patrundere a aerului".
    Vazui la niscaiva Loganuri PH2 acea "barbita", credeam ca e mai mult de protectie, si mereu ma gandeam de ce eu n-am la Loganul meu tot PH2. Am observat ca e chiar un thread cu asa ceva, unii si-au pus plinte de parchet, etc.

    Comment


    • Vreau si eu barba si deflectoare d-alea...
      Unde se pun deflectoarele?

      Originally posted by aleXpeed View Post
      Logan mai petarda pe demaraj ca 1.4 full + GPL nu exista)). E vai si amar..
      Asta zici dupa ce ai luat-o de la 1.6 16V...?

      Am facut cu 1.4 gpl si chiar a tras bine, nu s-a facut de ras atat pe benzina cat si pe gaz.
      Interesant cu alt 1.4 gpl, am luat si om in dreapta sa compensez si degeaba, ma duceam tare de langa el.
      Last edited by Octavian; 27 June 2012, 10:45. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • dar nici logan mai bun la demaraj 1.4 chel ca mcd nu mai exista ... cand o sa intelegeti , confortul la logan nu iti da cai ...

        Comment


        • sa suparat rau atunci cand ne am dat observ. daca stiam nu ma mai dadeam.

          uite ce face acum din cauza mea...isi ia jante de show

          Comment


          • prea ne disperase gobghil gaz cu ligheanu lui. lasa ca o fac eu de curse..

            Comment


            • "supravirarea se intampla mai ales la amsinile cu tractiune spate. deci nu logan."--Scuze,subvirare am vrut sa spun. Nu supravirare,scuze inca o data. :P

              Originally posted by Cezar View Post
              Si atunci de ce ma rog frumos, la viteze mari se inmoaie directia?
              Pt ca nu are cum sa intre aer pe sub ea?
              Si de la pneuri poate fi asa ceva.
              Last edited by fanrenault; 27 June 2012, 12:19. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Bre, isi ia zborul. A explicat Seba cum nu se putea mai bine. Daca nici asa un intelegem... atunci Pamantul e patrat.

                Comment


                • fanrenault ai zis bine din prima ...
                  tractiunea fata in principiu subvireaza...
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Originally posted by Cezar View Post
                    Bre, isi ia zborul. A explicat Seba cum nu se putea mai bine. Daca nici asa un intelegem... atunci Pamantul e patrat.
                    Daca ai gumele pe fata mai umflate decat cele din spate,e logic,sa fie moale directia. Sa.u iti da impresia garda moale cand se inclina masina ca nush ce....Si nu are cum sa isi ia zborul nici de vrei. Ia dai viteza 160 si sa fie coborare rapida in jos al drumului sa vezi ce bine merge in jos pe drum si nu isi ia sborul e impinsa in jod de aer,chiar daca nu trece aer"pe sub parbriz cum spunea" tot e impinsa de aer in jos. O palma cand o scoti pe geam si on inclini ca parbrizul la viteza mica ti.o impinge in jos de numa.

                    Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    fanrenault ai zis bine din prima ...
                    tractiunea fata in principiu subvireaza...
                    Dap,dar sunt altele cu care daca o calci la iesirea din curba de scoate bine,dar altele care daca o calci are tendinta sa mearga tot drept ) . La daca intri cu 140 kph into cuba de 90 de grade e logic sa subvirezi,ca e prea mare inertia. Am vazut un clip cu ferrari cu care s.a rupt de numa la curbe stramte la viteze mici in jur de 50 kph Iti dai seama ca nu ai cum sa iei curbe stramte cu viteze mari.
                    Last edited by fanrenault; 27 June 2012, 14:17. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • E clar. Ma duc sa umflu rotile si parte din sinapse
                      Bre, n-ai minim de cunostiinte de aerodinamica, ce sa discutam. Despre cum scoti mana afara pe geam si ti-o impinge aerul in jos? Daca discutam la nivelul asta, pai mai bine beau un vin decat sa te ascult aberand. Fara suparare.

                      LE: si ca sa-ti raspund pe tonul dumitale: la palma aia de o scoti afara si o inclini, mai adauga cealalta palma paralel cu solul si sa vezi dracie ce se intampla...
                      Last edited by Cezar; 27 June 2012, 14:47.

                      Comment


                      • ................................................
                        Attached Files

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          Bre, isi ia zborul. A explicat Seba cum nu se putea mai bine. Daca nici asa un intelegem... atunci Pamantul e patrat.
                          Are pe undeva dreptate si el cu cauciucurile. Cu cat roata se invarte mai rapid din cauza fortei centrifuge se "subtiaza" (fenomenul se vede cu ochiul liber la masinile alea de drag cu roti mari pe spate). Un cauciuc mai putin lat da o directie mai "bleaga".
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • am atasat si o schita in paint. Scuze pt lipsa de acuratete, insa e importanta esenta.




                            image host
                            Last edited by Cezar; 27 June 2012, 15:04.

                            Comment


                            • Cand masina are viteza, si nu are eleron,botul masinii e mai jos fata de spatele masini,datorita vantului,si nu cum sa intre aerul sub ea pentru a ridica masina sa isi ia zborul.Deaia pun eleron pe masina oameni,ca sa se lase si de spate in jos la viteza,sa fie fixata bien pe sosea fata si spate. ;)

                              Comment


                              • Iar soarele apune pt ca se invarte in jurul Pamantului. Nu e evident?
                                Folosesti logica puerila pt lucruri mai complexe.
                                Ti-a explicat Seba cum nu se putea mai bine, ti-a pus PCH o poza elocventa, eu o schita.
                                Singurul argument dni partea dumitale este ca x face z, DECI inseamna Ca... W. Cand nu ai toate cunostiintele ajungi la rezultate false, si vezi exemplul cu soarele.
                                Ce-o fi asa greu sa ne documentam putin, nu stiu. De parca e vreo rusine sa citim.

                                LE: tot asa, sa vb aceeasi limba: astia de la formula unu de ce au batul acela in fata? pt ca nu se ridica masina? Poate masinile lor merg pe legile fizicii cuantice.
                                Last edited by Cezar; 27 June 2012, 15:25.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google