liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta ar insemna ca cei care au mai mult de 4 cilindrii sa intre in alte clase?.... Se complica prea mult.

    Comment


    • Originally posted by stoicanu View Post
      Adica la 115-150 cp.
      Il rupe SFI-ul .
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Si astra . vectra , cielo ....trageau de indoiau ..aveau sub 16 jumate toate ..nici razvan nu avea sanse in fata lor ........SFI POWer
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • Vad ca alergau mai tare ca un corvette.
          Mama lor de oratanii ruginite....

          Comment


          • cum sa intre 0.9 tce la grupa C ? Probabil va referiti la coeficientul de turbo, ca astea oricum par grupe f vechi pe care nu le mai foloseste nimeni in drag.Coeficientul ala de turbo se aplica doar daca masina nu a venit cu turbo din fabrica...
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • da sunt grupele vechi si coeficientul este calculat chiar daca masina are din fabrica turbo.

              Comment


              • Pai nu specifica nimic in regulament fabrica sau nu.
                Are turbo este puterea de fabrica ori 1,6 ,are tractiune fata este ori 0,9.
                sigpic

                Comment


                • Io vreau sa vad 0.9 tce vs 1.6 mpi stock.

                  Nu stiu de ce, chit ca fabrica da timp mai bun pe 0-100 la 0.9, as merge pe 1.6 mpi castigator.

                  Colegu Stoicanu nu ne ajuti sa lamurim si misterul asta, asa cum ne-ai ajutat cu multe alte curiozitati? )

                  Comment


                  • Da , cum sa nu.
                    Dar nu stiu daca in Bucuresti mai este cineva cu 1.6 mpi stock.
                    sigpic

                    Comment


                    • un 1.6 cu resoft la dimsport+jante usoare cu roti putin mai mici nu cred ca aduna la cai putere mai mult de 5(sa crezi ca ai 9-10 cai din resoftare inseamna ca te minti singur), dupa parerea mea foarte realista, deci ar fi un 87 de fabrica + 5 cai frumosi din modificari undeva la 92 sa zicem unde adaugam si greutatea in plus a instalatiei gpl; tu ai 90 cp de fabrica, mare diferenta n-ar trebui sa fie daca luam in calcul si ca tu ai cuplu mai bun decat mpi-ul; in aceasta ordine de idei, cand ne dam?
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Ori cand numai sa fie dupa ora 20.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by 827sam View Post
                          un 1.6 cu resoft la dimsport+jante usoare cu roti putin mai mici nu cred ca aduna la cai putere mai mult de 5(sa crezi ca ai 9-10 cai din resoftare inseamna ca te minti singur), ....................
                          Acum nu spun de tine, dar asa cand e cazul sa fie o treaba d-asta cu alt motor de putere similara, gata...remaparea, rotinele cu diametru oleaca mai mic nu prea mai conteaza, tot cam pe acolo este cu una stock.
                          Eu spun ca virgula conteaza foarte mult, si 3 cai frumosi sa ai in plus (plus cuplul mai bun), am vazut la troaca mea ce inseamna o remapare buna vs un 1.4 stock, before and after.
                          Pana si nevasta din dreapta (afoana ca mai toate muierile) a spus ca parca se infige mai bine, ce i-ai facut? N-a stiut ca am fost undeva sa fac ceva.

                          Din pacate/fericire 1.6 mpi stock in comunitatea noastra nu prea mai exista

                          Comment


                          • Nu imi este frica sa ies al doilea.
                            Cum am spus sunt dispus la o liniuta.
                            Cand am facut ultima oara motorul inca era in rodaj.
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu vs Golf 4 1.9 TDI modificat 0-2 ... (de ambele dati cand ne-am dat eu am plecat prost, distanta intre noi este cam de jumatate de masina )
                              Eu vs Golf 5 1.9 TDI 105cp 1-0 ... o masina avans ii dau eu
                              Eu vs Opel GTC 140cp + modificari 0-1 ... imi da cam 2 masini
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment


                              • Nu poti spune de liniutzele aste inainte sa le faci?
                                Poate ma prezint si eu.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google