liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu servodirectia e mai tare, ci LIPSA ei!
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Logan 1.4 vs Astra 1.6 16v 0-1

      Loganul meu,chel si remapat,opelul are 101 hp daca nu ma insel.
      Pe a 3 a a sarit in fata maxim 1 metru,in rest nimic special.
      Asa diferenta mica ?
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • Andrei am si eu un vecin cu un astra 16v si nu ma bate cu mult pe 400m maxim 2 m!Am mers cu ea si personal nu imi place cum trage(doar o parere personala)...

        Comment


        • M-am dat cu el de fun,eram ferm convins ca o sa-i vizionez stopurile..
          Am ramas putin mirat cand am vazut ca doar o miiiica diferenta la final.
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • despre ce astre vorbiti voi? daca e astra h 1.6 16v are 115 cp. mai sunt si motorizari de 1.4 16v cu 90 cp.
            sigpic

            Comment


            • pe H alea sunt dar pe G au fost 1.4 16v si 1.6 101 cai, care dupa parerea mea trage foarte bine, trebuie doar coxat ca atare
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • astra G are 1.6 16v si 101 cai

                Comment


                • eu conduc ocazional pe distante lungi H-ul de 1.6 16v si nu vad cum 82cp sa bata macar 105.
                  sigpic

                  Comment


                  • Bogdane,nu stiu despre ce vorbesti,si cred ca nu stii nici tu. Eu am scris mai sus,ca este vorba despre 1.6 16v, an 2001,deci astra G!

                    Sent from my MB525 using Forum Runner
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • Eu vorbesc de Astra G 1.6 16v 101cp...diferenta este bineinteles,eu personal ma asteptam sa ma bata rau...

                      Comment


                      • Te bate la drum lung in mers sustinut, am facut si eu liniute cu Astra G 1.6_16v 101 cai si il faceam prin oras pe 1-2-3(aveam Ambiance 1.4 remapat si era ceva mai usoara, schimbam mai rapid,etc) dar dupa 100 kmh venea ca ursu' peste mine.

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                          eu conduc ocazional pe distante lungi H-ul de 1.6 16v si nu vad cum 82cp sa bata macar 105.
                          Asa din scurt tr I si II stai langa el, dupa care pe III se duce in fata, oricum n-a spus ca l-a batut, doar ca fuse mica diferenta pana pe tr III, lucru plauzibil daca i-a dat bine.
                          Eu am facut pana pe tr IV, cand a dat tr IV se duse si se tot duse, normal de altfel.

                          Cel mai adevarat e pe autostrada unde mai urca si coboara drumu, acolo vezi clar diferenta si intre 1.4 mpi si 1.6 mpi, cum dupa un ~130/h se duce incet si sigur in fata ))

                          Comment


                          • liniute ca liniute care le faci o data pe luna, dar mai des te lovesti de depasiri la 100km/h iar acolo se vede diferenta. chiar si la 101 cp
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu am batut cu vechiul 1.6 8v 87 cp, astra h sedan 1.6 16v 115 cp. Si ne-am dat de 3 ori si au fost 3 victorii. Si nu e vina soferului, astra h sedan e foarte grea si demarajul e mult mai slab

                              Comment


                              • In care vise ? Fratele meu cu break ma bate de-mi sar ochii din toate pozitiile, si mai sunt si remapat
                                garantat baiatul nu stia sa dea in goarna
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google